Nesieme si svoju karmu?

Nič nie je horšie, ako to, keď žena uviazne v nefunkčnom vzťahu. Áno, ženám sa to stáva častejšie, pretože zväčša majú dieťa alebo deti,  a nástup späť do práce, najmä, ak ich majú vo vyššom veku, je problematický. A to nás skutočne nechcem nijakým spôsobom obhajovať. Prečo je to však tak, že po nekvalitnom vzťahu nasleduje ďalší zlý a potom opäť vzťah, v ktorom trpíme?

Mnoho žien, ktoré vstúpili raz do zlého vzťahu a z neho úspešne aj vyšli, zistilo, že história sa opakuje. Že opäť si našli muža, ktorý ich nejakým spôsobom týra, zanedbáva… Nie je málo prípadov, ktoré sa opakujú viac než dva – trikrát. Mladá dáma, ktorá zakúsila raz tyraniu zo strany partnera,  si opäť vyberie partnera, ktorý ju nejakým spôsobom obmedzuje. Nasleduje rozchod a situácia sa opakuje dokola.

Je to skutočne záležitosťou karmy? Prečo si zase a zase vyberáme ľudí, ktorí nám ublížia? Neraz to cítime skôr,  ako sa opäť zosobášime… Možno opäť slepo veríme, odovzdáme sa zaľúbeniu, vášni a plne dôverujeme. Prečo si napríklad Iveta Bartošová znova a znova vyberala partnerov a manželov, ktorí ju údajne týrali?

Je to veľmi smutné, že skončila pod vlakom, ale ja osobne mám taký pocit, že žiaden z týchto vzťahov ju už nemohol zachrániť. Prečo sa rozhodla skončiť so životom? Možno práve preto, lebo cítila, že sa točí dokola vo vzťahoch, ktoré jej nakoniec nevyhovovali. Pritom okolo vždy bolo mnoho ľudí, ktorí mali úplne inú náturu. Možno preto, že už nezvládala samu seba. V každom prípade, česť jej pamiatke.

Možno to je jednoducho tým, že niektorí ľudia trpieť chcú a potrebujú to. Prečo? Ide o istú dávku sado-masochizmu? Možno ani nie, ale skôr potrebujú vyvolať ľútosť tých druhých. Potrebujú dať najavo, že im je ubližované a že oni sú obeťami. Iveta si nevybrala dátum,  ani spôsob smrti náhodne, spomínate si na Sepéšiho? Tiež zomrel pod vlakom a tiež 29. deň v mesiaci. Navyše sa to stalo pred 29 rokmi. Náhoda?

Ja na náhody neverím. Na mimoriadne silný cit a súznenie dvoch bytostí áno.