Rakúsko je Slovensku opäť bližšie: Extra program pre Slovákov na zámku Schloss Hof

Štátne sviatky a dni pracovného pokoja ponúkajú priam ideálnu príležitosť objavovať nové miesta, zažiť niečo nevšedné a stráviť s najbližšími príjemné chvíle plné relaxu. Náš tip na výlet vás zavedie na obľúbené miesto oddychu, do marfeldskej letnej rezidencie Márie Terézie. Zaujme bohatou históriou, majestátnou architektúrou, prírodnými prvkami i špeciálnou sviatočnou ponukou pre slovenských návštevníkov, ktorá je pripravená 29. augusta, ako aj 1. a 15. septembra.

Schloss Hof

V zámockých komnatách zaznie slovenčina

V impozantnom zámku Schloss Hof si vychutnáte barok všetkými zmyslami. Či už individuálne alebo v sprievode slovenského lektora môžete spoznávať pútavý príbeh zámku a nahliadnuť do šľachtického života. V slávnostnej sále vás očarí strop z obdobia baroka, ktorý znázorňuje bohyňu lovu Dianu, a v niekdajšom „kávovom salóniku“ kachle z doby princa Eugena. V apartmáne Márie Terézie môžete obdivovať posteľ zdobenú vyšívanými indickými látkami a v prijímacom salóne portréty jej detí. Mimoriadne vzácna je tapeta z čínskeho hodvábneho taftu, ktorá sa zachovala v jednej z hosťovských izieb, či záves z princovej postele zhotovený z čínskeho atlasu. Okrem stálej výstavy zaujme aj mimoriadna výstava, ktorá poodhalí súkromie jediného syna cisárovnej Sisi. Rozprávkový zámok je tiež miestom výnimočných zážitkov pre najmenších – počas detskej prehliadky v slovenskom jazyku sa zabavia a taktiež získajú obohacujúce vedomosti z histórie.

Schloss Hof

Oddych po cisársky

Priľahlá terasovitá záhrada vyniká vizuálnou príťažlivosťou i architektonickou hodnotou. Odborníci záhradu detailne oživli podľa barokových vzorov, pričom v závislosti od ročného obdobia ponúka vždy nové dojmy. Brodérie s arabeskami, aleje a precízne upravené trávnaté plochy sa spájajú v dokonalej harmónii. Obzvlášť pôsobivé sú početné fontány, balustrády a bohatá skulpturálna výzdoba. Vo výklenkoch groty s fontánou sa nachádzajú personifikované znázornenia riek Morava a Dunaj a na Veľkej kaskáde dominujú boh vojny Mars, hrdina Herkules a vodca múz Apolón. Pri prechádzke záhradou môžete obdivovať aj alegorické znázornenia štyroch ročných období a štyroch živlov, sfingy, ako aj vodné a prírodné božstvá. Doprajte si oddych v štýle cisárov a nechajte sa unášať pôvabom jednej z najkrajších záhrad v Dolnom Rakúsku.

Deň bohatý na zážitky

V rámci špeciálneho programu pre slovenských návštevníkov sú okrem prehliadok v slovenčine pripravené aj ďalšie pútavé aktivity pre deti i dospelých, ktoré sa tešia mimoriadnej obľube. Priestory detského a rodinného sveta, kde sa konajú tvorivé dielne, ožijú detským smiechom a fantázia malých tvorcov bude mať zelenú. Malí milovníci pohybu na čerstvom vzduchu si môžu preveriť svoje schopnosti i šikovnosť pri jazde na poníkoch a pre celé rodiny sa nájde miesto na koči ťahanom ušľachtilými koňmi zo zámockých stajní. Vedeli ste, že areál zámku poskytuje výnimočný životný priestor pre viac ako 200 zvieracích obyvateľov? Stretnete tu raritné rasy domácich zvierat i exotické druhy. Mimoriadnej obľube sa teší napríklad vzácny biely páv, nazývaný aj svadobný. Okrem pestrej fauny zaujme aj bohatý svet rastlinstva. Potešte sa unikátnou krásou botanických vzácností, ako napr. sevillské pomarančovníky, agáva či stromčeky s granátovými jablkami a peruánskym korením. Regionálne lahôdky a tradičné jedlá rakúskej kuchyne si môžete vychutnať v zámockej reštaurácii. Príjemným spestrením sú aj sezónne ladené pokrmy a chutné dezerty, ako napr. cisársky trhanec. Zámok Schloss Hof ponúka znamenité sviatočné zážitky pre celú rodinu. Stačí len prísť a vychutnávať.

Mohlo by vás zaujímať

Baroková vodná show

Baroková vodná show na zámku Schloss Hof v znamení exkluzívnych zážitkov

20., 21., 22., 23. ako aj 27., 28., 29. a 30. augusta 2020 vás očarí Baroková vodná show na zámku Schloss Hof. Tešiť sa môžete… Čítaj ďaľej

Termín:          

29. 8., 1. a 15. 9. | Špeciálny program pre slovenských návštevníkov | zámocký areál Schloss Hof je otvorený od 10:00 do 18:00 hod.

Miesto:          

Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof

TIP:

5. a 6. septembra sa môžete tešiť na mimoriadne obľúbenú veľkú slávnosť koní. Stredobodom pozornosti budú vzácne barokové oslíky a ušľachtilé kone, ktoré sa predstavia počas pútavých vystúpení. Nesmieme zabudnúť ani na talentovaných jazdcov, ktorí taktiež predvedú svoje umenie na zámockej lúke.

www.schlosshof.at/sk

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach