Tekvica a Halloween

Veľká alebo malá, guľatá či oválna – tekvica je najznámejším symbolom Halloween-u .
Akú veľkú tekvicu si zvolíte, závisí len od vás a od vašej peňaženky. Tekvicu môžete omaľovať temperovými farbami a zalakovať alebo si znej môžete vyrobiť „tekvicové strašidlo“.
Tekvicové strašidlo (Jack O´Latern) má počas Halloween-u dôležitú úlohu – má odháňať zlých duchov. Tekvicu vydlabete a do jej vnútra umiestnite sviečku alebo kahanček.

Ako sa najlepšie pustiť do „vydlabávania“ a čo k tomu potrebujete?

Zvoľte si motív, ktorý chcete do tekvice vyrezať a operácia tekvica môže začať. Nakreslite zvolený motív fixkou alebo perom na tekvicu.

Tekvica a HalloweenNa vyrezávanie potrebujeme:

Nôž
– tenký, dlhý a ohybný nôž, aby sme mohli ľahko odrezať „čiapočku“ tekvice
– veľký, široký a stabilný by mal byť nôž na zarovnávanie čiapočky a hrán
– malé nožíky, najlepšie na koberec, sú najvhodnejšie na vyrezávanie motívov
Na vydlabanie vnútra potrebujeme lyžicu, najlepšie „školskú“ čiže hliníkovú, pretože sa dá ľahko ohýbať. Hliníková lyžica je ideálna na vydlabanie vnútorných stien tekvice.
Veľmi dobrou pomôckou je aj klasická lyžica. Nie je síce až taká ohybná ako hliníková, ale na vydlabanie stredu dužiny je dobrým pomocníkom. Na „dodlabanie“ detailov je vynikajúca lyžička na maslo. Má „lopatkovitý“ tvar s ostrými hranami. Ak ste sa rozhodli niečo kuchárske poriešiť s dužinou, tak lyžičkou na maslo vykrojíte tie najkrajšie kúsky na vyprážanú tekvicu.

Pre profesionálnych „vydlabávačov“ nám súčasný trh ponúka aj exkluzívny set na tekvice, ktorý dostanete vo vybraných predajniach kuchynských potrieb.

Predtým, ako sa pustíte do tvorby, nezabudnite si tekvicu podložiť novinami či fóliou. Ani by ste neverili, koľko všetkého možného ukrýva vnútro takej malej tekvice.

Ak by vám bolo ľúto vyhodiť vydlabanú dužinu tekvice, vybrali sme pre vás niekoľko tradičných receptov.

Tekvicová polievka
Tekvicový quiche
Halloween-sky chlieb

Rozhodli ste sa pozvať pár hostí na Halloween Party a ešte neviete čím ich pohostiť?
Vybrali sme pre vás pár jednoduchých, ale za to svoj účel spĺňajúcich receptov :

Krvavé prsty
Zelené strašidlo

Ak by sa vám málilo tekvicu pomaľovať či premeniť na tekvicové strašidlo, ktoré vás bude počas mystickej noci chrániť pre zlými duchmi, vybrali sme pre vás niekoľko dekoračných nápadov, ktoré vám ponúkneme nabudúce.

Jack O´Latern, ,,Tekvicové strašidlo”
Halloween-odkiaľ pochádza a prečo sa znova vracia
Nebeská tekvica
Tekvica s monogramom
Tekvicový panák

Save

Save