V zime si treba dávať pozor

Zima so sebou prináša rôzne nástrahy a nepríjemnosti. Jednou z nich je aj nedostatok slnečného svitu.

treba dávať pozor

Zimné mesiace sa tradične nesú v znamení chladu, vetru a snehu alebo dažďa. Toto studené počasie môže ľahko oslabiť našu imunitu a vystaviť nás rôznym chorobám. Našťastie to je problém, ktorý sa dá vyriešiť teplým oblečením, čajom a zdravou stravou.

Krátke dni, neustále zatiahnuté nebo a niekedy aj týždne bez slnka sú však už vážnejším problémom. Oberajú nás totiž o slnečný svit, ktorý je pre nás takmer nenahraditeľný ako zdroj vitamínu D.

Vitamín D v tele zohráva niekoľko dôležitých úloh. V prvom rade posilňuje imunitu a pomáha znižovať riziko nakazenia chrípkou. Takisto napomáha zdravému priebehu tehotenstva. V neposlednom rade je zodpovedný aj za zdravé kosti.

treba dávať pozor

Slnečný vitamín, ako sa mu niekedy hovorí, pomáha telu efektívnejšie vstrebávať kalcium a preto je dôležitý počas celého života. U detí zaručuje správny vývin a rast kostí, u dospelých zase zabraňuje ich mäknutiu.

Počas zimy ho nanešťastie veľa zo slnka nenachytáte. Preto je dôležité dopĺňať ho správnou stravou. Výborným zdrojom vitamínu D sú severské ryby ako napríklad tuniak alebo treska. Už jedna porcia tresky dodá telu zásoby vitamínu D až na celý mesiac. Tento vitamín navyše nájdete aj v niektorých druhoch syra.

Dodať telu vitamín D môžete aj s pomocou výživového doplnku FlexiMed od NaturaMed Pharmaceuticals. Obsahuje viaceré látky vrátane kolagénu typu II, glukozamínu a vitamínu C, ktorý pomáha udržiavať kosti, ale aj kĺby pevné a zdravé.

Mesačné balenie FlexiMed teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke www.flexi-med.sk.

Foto: NaturaMed Pharmaceuticals, Unsplash