SPÄŤ
Aktuálne

Známu Evelyn trápia pneumatiky

Od: Henrieta Karabova 14.5.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Obľúbená komička nedávno v televízii priznala, že má problém s pneumatikami. Je to zlé a nevyzerá to dobre, zneli jej slová. Do boja sa pustila naplno. 

 

Pneumatiky Evelyn skutočne rozčúlili, išlo však o tie, ktoré ľudia nechali pohodené pri ceste. Herečka na ne natrafila počas návštevy svojej rodnej Oravy. „Je jar a milí ľudia, priatelia ekológie, si povedali, že vymenia gumy… a nechajú ich na ceste,“ začína svoje rozhorčenie Evelyn vo videu. Následne ukazuje pohodené staré pneumatiky. „Čo tak ich odviezť radšej do pneuservisu a zadáča?“ pokračuje Evelyn. Stala sa z obľúbenej komičky ekologická aktivistka? Opýtali sme sa priamo jej.

„Snažím sa žiť ekologicky a priznávam, že patrím medzi tie ženy, ktoré netušia, čo s pneumatikami, tentoraz myslím tie gumené,“ dodáva so smiechom Evelyn a už s vážnejším výrazom pokračuje, „preto uvítam, keď ma o problematike niekto informuje a ja to posuniem ďalej. Rozhodla som sa tak šíriť osvetu o možnosti bezplatného spätného zberu pneumatík. Nemali by sme si našu planétu špiniť ešte viac.“

Pravdou teda je, že Evelyn sa stala ambasádorkou neziskovej organizácie zodpovednosti výrobcov ELTMA, ktorá zastrešuje spätný zber pneumatík a informuje o povinnosti pneuservisov a predajní prevziať ojazdené pneumatiky zadarmo. „Vodiči najmä v období prezúvania pneumatík riešia, kam s tými starými. Najjednoduchšie je nechať ich v pneuservise. Zo zákona je totiž každý jeden povinný ich od vás prebrať, a to úplne zadarmo,“ vysvetľuje Radim Filák zo spoločnosti ELTMA. Dodáva, že mnoho vodičov o tomto svojom práve stále netuší.

Skoncovať s pneumatikou sa rozhodol aj jej kolega a kamarát, Števo Martinovič. Ten dokonca na svojej sociálnej sieti zverejnil video, ako sa za pár minút zbaviť nechcenej pneumatiky! Nechajte sa inšpirovať, do leta to ešte môžete stihnúť aj vy.

womangalérie VŠETKY