Domáce upratovanie: 5 dôležitých miest, ktoré zabúdame v domácnosti čistiť

Keďže väčšina z nás má dnes viac času na domáce upratovanie ako kedysi, mali by sme sa zamerať na miesta, ktoré zabúdame čistiť alebo ich čistíme len veľmi zriedkavo. Budete prekvapení, kde všade nájdete špinu! Myslite na to, že v nečistotách a vlkom prostredí sa škodlivým mikroorganizmom darí najlepšie.

domáce upratovanie
https://www.shutterstock.com

Domáce upratovanie a umývačka riadu

Umývačka síce stále pracuje s vodou a saponátmi, to však neznamená, že sama nepotrebuje starostlivosť o údržbu. Aspoň raz za mesiac vyčistime filter a spustime očistný program. Ak nemáme tak dajme hrnček bieleho octu do umývačky a pustime najhorúcejší program. Raz za tri mesiace vyčistime od usadením aj ramená umývačky. Podstatne častejšie je treba čistiť dvierka a pánty, kde sa ukladajú nečistoty.

Zárubne

Kedy naposledy ste utierali prach a nečistoty na zárubniach? Najvyšší čas aj tu spraviť domáce upratovanie!

Televízor a technika

Stačí suchá handrička z mikrovlákna alebo trošku saponátu na okná a očistíme všetky otlačky prstov a prach nielen z rámu televízora, ale aj z obrazovky. Podobne si vyčistime displeje notebookov, monitory, obrazovky tabletov a smartfónov. Nezabúdajme na diaľkové ovládače a klávesnice. Ideálne je použiť čistiace sady na techniku s antibakteriálnym efektom, ktoré dostaneme v špecializovaných e-shopoch.

Mohlo by vás zaujímať

Moderné upratovanie verzus triky našich babičiek

V minulosti bolo zvykom, že ženy zostávali doma, aby sa starali o deti a domácnosť. Dnes však chodí väčšina žien do práce a starostlivosť o domácnosť … Čítaj ďaľej

Tienidlá na lampách

Stojanovú alebo stolnú lampu zrejme čistíme častejšie ako stropné svietidlá. Budeme prekvapení, ako sa nám v miestnostiach „rozvidní“, keď každú stropnú lampu, teda tienidlo vyčistíme od prachu a neraz aj zvyškov hmyzu.

Priestor pod spotrebičmi

Je neuveriteľné koľko špiny, prachu, omrviniek a rôznych úlomkov sa skrýva pod domácimi spotrebičmi. Odsuňme sporák, chladničku, práčku, mikrovlnku a poriadne vyčistime nielen miesto pod nimi, ale aj spotrebiče samotné z rôznych strán. Naplánujme si aj kompletné čistenie zvnútra, aby sme sa zbavili starých nečistôt. Nezabudnime si udržiavať poriadok v chladničke – pravidelne kontrolujme dátumy spotreby, trvanlivosť výrobkov, stav ovocia a zeleniny, pokazené a staré bez ľútosti vyhoďme, aj keď dnes sú potraviny vzácnejšie ako ešte prednedávnom.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach