Blanka Matragi aj u vás doma

Svetoznáma módna návrhárka Blanka Matragi je legendou, ktorej šaty nosia princezné, celebrity  a slávne a bohaté ženy po celom svete. Teraz si môžete kúsok jej umenia „uchmatnúť“ aj vy a zadovážiť si domov, v podobe luxusných posteľných obliečok.

Blanka Matragi
Inšpirácia -Matějovský

Svojská módna návrhárka sanarodila v Čechách, jej modely však už dávno presiahli hranice rodnej krajiny. Obľúbená je predovšetkým na Blízkom východe, kde medzi jej popredných klientov patrí nielen európska, ale aj libanonská „vyššia vrstva“. Za jej modelmi sa idú potrhať sestry, manželky a dcéry kráľov, šejkov a emirov z krajín Perzského zálivu. Niet sa tomu čo čudovať, jej nádherné šaty pripomínajú orientálne rozprávky Tisíc a jedna noc.

Blanka Matragi je známa tým, ževo svojej tvorbe čerpá inšpiráciu z bežného života. Exkluzívne pripravila limitovanú edíciu posteľných obliečok s názvom ELEMENTS – Štyri elementy. Sama autorka ju charakterizuje ako oslavu života a návrat ku koreňom. A predstavujepre ňu spojenie energie. Voda pre ňu znamená kúpanie v rieke a pozorovanie búrky na mori, oheň ju očaril v sklárskej dielni, Zem a jej stabilita v nej vyvolávajú spomienky na detstvo, keď jej rodičia stavali dom a vzduch v nej vyvoláva túžbu po cestách do ďalekých neznámych krajín. Posteľné obliečky Blanky Matragi sa vyznačujú elegantnými, ale napriek tomu veľmi odvážnymi a premyslenými motívmi, ktoré vyžarujú inovačné nápady a už na prvý pohľad upútajú optickými iluzionistickými prvkami. Každý model je jedinečný a dýchajúci luxusom, ktorý si môžete preniesť do svojej spálne.

Zdroj foto:

Matějovský