Bývanie snov podľa zverokruhu

Aké bývanie najviac vyhovuje vašim predstavám?

Elegantné, veľkolepé, útulné a rustikálne? Alebo  uprednostňujete radšej všetko supermoderné? Každý z nás je skrátka iný a má iné potreby. Prečítajte si, aké bývanie by podľa znamení zverokruhu malo vyhovovať vám – majú hviezdy vo vašom prípade pravdu, alebo sa mýlia?

baranBaran má rád veľkolepé veci
Baran má rád mocné, výrazné farby a má slabosť pre rôzne technické hračky a módne vychytávky a iné technické vymoženosti. Býva však aj veľmi zručný a veľa vecí si doma dokáže zmajstrovať, alebo vytvoriť sám. Pokiaľ ide o interiér, má rád veľkolepý priestor, žiadne malé izbietky a kútiky mu nie sú po chuti.

bykBýk miluje farby zeme
Príbytok Býka zvyčajne odrzkadľuje jeho lásku k prírode. Zdobí si interiér nielen kvetmi, ale uprednostňuje aj prírodné materiály a farby i vzory, ktoré mu pripomínajú prírodu. Jeho bývanie musí byť pohodlné a niekedy aj  tak trochu konzervatívne.

blizenciBlíženci si potrpia na grafické prvky
Blíženci majú radi priestranné a vzdušné priestory, ktorým rád dodáva hravý štýl. Má rád čierno – biele kresby, grafiky a sú prístupní aj experimentom. V jeho príbytku majú svoje miesto aj milé a krehké vecičky.

rakRaci majú radi vôňu dreva
Rak si potrpí na pohodlné bývanie. Nemá príliš rád extravaganciu a nábytok si vyberá zvyčajne veľmi kultivovane. Má rád vôňu dreva  a väčšina Rakov inklinuje skôr k svetlejším tónom – napríklad čerešňa a borovica.

pannaPanny sú prakticky založené
Z bývania Panny zvyčajne dýcha poriadok a čistota. Panny majú rady útulné kútiky a v ich príbytku dominujú praktické doplnky a funkčnosť. Nie je nič nezvyčajné, ak súčasťou obývacieho interiéru je napríklad šijací stroj, tkáčsky stav, alebo iný stroj, či nástroj, ktorý jeho obyvateľ bežne používa. Skrátka, u Panny sa snúbi v jednom účelnosť aj krása.

vahyVáhy zbožňujú umenie a kultúru
Váhy majú zvyčajne silno vyvinutý zmysel pre krásu, a tak súčasťou ich interiéru dosť často býva niečo, čo súvisí s umením – napríklad klavír, maliarsky stojan alebo niečo iné. Zvyčajne je všetko pekne zosúladené a nechýbajú ani hravé dekorácie.

skorpionŠkorpióni majú radi kultové veci
Niektorí Škorpióni majú radi, ak ich príbytok odzrkadľuje niečo dramatické – mnohým sa páčia rôzne kultové predmety, niektorí majú zriadený svoj meditačný kútik, iným sa páčia obrazy, na ktorých sú lode.

strelecStrelci milujú svetlo a improvizáciu
Keďže Strelci sú zvyčajne veľkí cestovatelia, dosť často sa stáva, že ich obytný priestor nesie v sebe určitú dávku improvizácie. Niektorí z nich sa radi obklopujú predmetmi, ktoré si prinášajú z ciest, často pochádzajúcimi aj z iných kultúr a pripomínajúcimi im dobrodružné zážitky. Majú v obľube vysoké stropy a otvorené priestory, ktoré im dávajú pocit diaľok.

kozorozecKozorožci milujú klasiku – drevo a kožu
Konzervatívny Kozorožec má rád v prvom rade praktické veci. Dôstojné a dominantné miesto v jeho príbytku určite bude mať kvalitný drevený  pracovný stôl. Páčia sa im kožené sedacie súpravy a kreslá – jednoducho majú pre ne slabosť. Ak sa im podarí takéto pekné kúsky nábytku zdediť, vedia ich veľmi šikovne zakomponovať do interiéru svojho príbytku.

vodnarVodnár má rád veľkorysé a moderné riešenia
K nekonvenčnému Vodnárovi sa hodí byt pripomínajúci kombináciu ateliéru a technického komfortu. Páči sa mu bývanie, v ktorom je zosúladený pracovný priestor s obytným. Má rád moderné veci – z farieb sa mu páči sivá, modrá a biela.

rybyRyby milujú všetky tóny modrej a bielu
Ryby rady improvizujú a ich interiér máva v sebe aj väčší či menší nádych romantiky. Páčia sa im pastelové farby, nevtieravý nábytok a z farieb ich fascinujú všetky odtiene modrej, vrátane tyrkysovej. Veľmi sa im páči aj sivá a biela. Návštevníci v ich príbytku vždy nájdu niečo romantické a nevšedné – čo tak napríklad taký baldachýn nad posteľou, alebo romanticky oddelený pracovný kútik?