Čaro zlatej jesene

Je nám trocha ľúto, že leto je definitívne preč avšak netreba si kaziť náladu. Práve naopak. Nemusíme mať žiadne výčitky svedomia, keď budeme ležať v posteli celé hodiny s knihou. Rovnako, výdatný kúpeľ v teplej vani, ako aj lahodný čaj s príjemnou vôňou, nás správne rozohrejú.

jesenChcete počuť ešte zopár dôvodov, prečo sa máte tešiť na jeseň?

1. Slniečko je teraz omnoho miernejšie, čo znamená, že je zdravšie a môžeme si vskutku užiť každý jeho lúč. Zároveň nám posledné slnečné lúče umožňujú preladiť našu dušu a naše telo na kratšie dni. Takže, milé dámy, jesenné depresie nemajú žiadnu šancu.

jesen2. Chlad, ktorý panuje vonku, podporuje v tele vnútornú produkciu tepla. O teplé nohy, ako aj ruky sa nám stará hormón štítnej žľazy thyroxín.

3. Vlhké a chladné počasie prospieva našej pleti. Vracia jej vlhkosť, a tým napomáha vyplniť a vypnúť prípadné vrásky. Chladný vetrík zasa podporuje prekrvenie pokožky.

4. Aspoň na chvíľu sa môžete vrátiť do svojich detských liet. Behanie na čerstvom vzduchu s farebným drakom o preteky, nielenže posilní váš imunitný systém, ale bude to pre vás a vaše deti nezabudnuteľný zážitok. Jednoducho zabudnete na všedné starosti.

5. A čo takto jesenné dekorácie? Gaštany zhadzujú svoje plody. Zoberte deti do parku a nazbierajte košík gaštanov. Doma potom môžete vyskúšať vytvoriť napríklad zvieratká alebo rôznorodých mužíkov. Uvidíte ako sa vaše ratolesti potešia.

Takže milé dámy, uznajte samé. Ani nastávajúca jeseň nie je žiadnou katastrofou.