Farebný koktail jesenných dní

Leto je nenávratne preč a väčšina letničiek na balkónoch a terasách odkvitá. Slnečné dni, ktoré nás ešte čakajú, sú nám všetkým vzácne. Teplé babie leto, na ktoré sa všetci tešíme, môžeme ešte vychutnať na balkóne, terase alebo v záhrade, obklopení krásnymi farbami jesene. Žiadne z ročných období neponúka taký nádherný farebný koktail.

Obrázok od Pepper Mint z Pixabay

Pestré plody, listy, kvety. Je to hotový koncert farieb a v neposlednom rade aj vôní. V obchodoch so záhradníckymi potrebami a v kvetinárstvach je bohatá ponuka už kvitnúcich rastlín, ktoré môžeme použiť na dekoráciu nášho balkóna, terasy alebo záhrady. Nechajte sa očariť červeno-zlatistými listami, farebnými plodmi, sýtou zelenou farbou stále zelených kríkov a najčarovnejšími farbami chryzantém. Chryzantémy, ak ich dobre zalievame a hnojíme, budú krásne kvitnúť až do novembra. Rovnako krásne vresy, ktorých fialové kvety nás budú tešiť takmer do decembra.

Ako vysadiť balkón alebo terasu?

Ako som už spomenula, obchody zo záhradníckymi potrebami ponúkajú naozaj široký sortiment okrasných rastlín, ktoré okamžite možno použiť na dekoráciu balkónov, terás alebo záhrad.

farebný koktail

Pokiaľ nechcete svoj balkón, či terasu vysadiť úplne nanovo, stačí dokúpiť niekoľko rozkvitnutých chryzantém, jesenných astier, vresu a odkvitajúcu letnú krásu nimi doplniť. Pokiaľ budete jesennú výsadbu sadiť do rovnakej zeminy, ktorá bola živnou pôdou pre letničky, musíte rastlinky raz do týždňa prihnojiť tekutým hnojivom. Veľmi dôležitá je aj pravidelná zálievka, lebo jesenné slniečko a vietor zem veľmi rýchlo vysušujú. Pravidelným odstraňovaním odkvitnutých kvetov predĺžite čas kvitnutia rastliniek.

Ako sa dá pohrať s farbami jesene a vyčariť si na balkóne či terase farebný koktail?

farebný koktail

Chryzantémy sú dostupné v mnohých farbách. Veľmi pekne vyniknú napríklad v rustikálnom košíku z vrbového prútia.

Ružové chryzantémy vytvárajú pekný kontrast s kríkmi vresu a rozkvitnutým horcom, ktorý tiež kvitne až do novembra.

Ideálnym miestom na hranie pre vaše ratolesti môže byť aj pekne vyzdobený balkón či terasa.

Foto: pixabay, dreamstime, fotolia