SPÄŤ
Bývanie a záhrada

Feng šuej – spálňa, ktorá podporí váš vzťah

Od: Henrieta Karabova 21.11.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Pri zariaďovaní spálne, ktorá je miestnosťou oddychu a duševnej očisty, rovnako ako aj centrom partnerského vzťahu, by sme mali venovať veľkú pozornosť aj niektorým detailom, ktoré môžu byť pre nás nebezpečné.

Spálňa

Škodlivé zrkadlá

I keď zrkadlá v spálni, napríklad na skriňových dverách, patria medzi moderné a na prvý pohľad zaujímavé prvky, môžu ohroziť partnerský život. Feng šuej hovorí, že môžu otvoriť cestu tretej osobe, ktorá naruší vzťah. Ak sa neviete zaobísť bez zrkadla v spálni, aspoň na noc ho prikryte. Negatívnu energiu prinášajú najmä zrkadlá, ktoré sú otočené priamo k posteli. Zrkadlo vytvára totiž energiu, ktorá narúša intimitu spiaceho páru.

Oddelené matrace

Nie sú tiež dobrým riešením, ak chcete, aby váš vzťah vydržal dlho. Predstavujú symbolický rozkol medzi vami a vašim partnerom, ktorý sa môže pretaviť do rozporu, v ktorom už veľa symboliky nebude. Ideálny je teda dvojmatrac. Dokonca je lepšie spať na dvoch oddelených posteliach ako na dvojlôžku s dvoma matracmi.

Smer hlavy a nôh

Dôležité je samozrejme aj umiestnenie samotnej postele – to, kam pri spánku smeruje vaša hlava a nohy. Nohy by v žiadnom prípade nemali smerovať priamo k dverám, pretože to je podľa starých tradícii posmrtná poloha. K dverám by nemala byť orientovaná ani hlava. Ideálne je postaviť posteľ naľavo alebo napravo od dverí, prípade do vzdialeného kúta, pričom v kúte by malo byť čelo postele. Nevhodné a nepriaznivé pre prosperujúci vzťah sú aj trámy nad posteľou. Trámové stropy sa vcelku považujú za nevhodné v akejkoľvek miestnosti. Dajú sa prekryť, napríklad, látkou tak, aby na vás nevplývala ich negatívna energia. Mimoriadne zlé je umiestnenie postele medzi dvoma dverami, ktoré ju takto „pília“ na dve časti. Ak nemôžete posteľ presunúť mimo ich dosahu, zakryte jedny dvere závesom, či paravánom.

Farby a dekorácie

Ak chcete vašu spálňu nabiť láskou, použite na steny i dekorácie teplejšie farby. Odborníci na Feng šuej odporúčajú v prvých rokoch manželstva spálňu ladiť do červených odtieňov, ružovej alebo broskyňovej. Plachty by mali byť biele, nepoužívajte modré. Plodnosť ovplyvníte krásnym živým ovocím. Môže byť i na obrazoch. Pôsobivé sú všetky obrazy a dekorácie, ktoré symbolizujú šťastie a spokojnosť, ale vyhýbajte sa kvetom. Plodnosť a vášeň posilní aj malé červené svetlo. V spálni by však nemal byť žiaden symbol vody, prináša nedorozumenie a bezsenné noci.

Sabína Zavarská

womangalérie VŠETKY