SPÄŤ
Bývanie a záhrada

Feng šuej – život s rastlinami

Od: Henrieta Karabova 4.12.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Izbové a rezané kvety, či rastlinky do bytu jednoznačne patria. Nielen kvôli estetike, ale dokážu vytvoriť a privolať pozitívnu energiu. Dôležité je však aj to, kam ich umiestnite, aké rastliny si vyberiete a ako sa o ne budete starať. Vo všeobecnosti platí, že suché alebo choré rastliny prinášajú zlú energiu, takže ak ste sa rozhodli oživiť svoj príbytok, dbajte o to, aby boli zdravé. Suché listy a kvety odrežte a vyhoďte. Najnevhodnejšie sú suché kytice. Môžu síce vyzerať pôsobivo, ale preto, že sú mŕtve priťahujú nepriaznivú energiu. Takmer všetky rastliny, ak sa im darí, prinášajú do domu, či na pracovisko šťastie. Ak nemáte čas alebo chuť sa venovať živým rastlinám, zvoľte si umelé s okrúhlymi listami.

život s rastlinami

Najvhodnejšie rastliny

K rastlinám, ktoré symbolizujú bohatstvo, ale aj šťastie a prosperitu patrí pomarančovník a citrónovník. Plody pomarančovníka v preklade symbolizujú aj zlato a Číňania týmito rastlinami zvyknú ozdobovať vstupné priestory do domov, i úradov na začiatku nového lunárneho roka.

Mimoriadne priaznivé sú aj chryzantémy, bambusy, orchidey a kvety slivky.

Kladný účinok rastlín znásobíte tým, že ich umiestnite na juhovýchod bytu alebo kancelárie. Takto aktivujete energie bohatstva a zisku.

Ak máte záľubu v pestovaní rastlín, určite si zaobstarajte bambus. Patrí medzi najsilnejšie symboly dlhovekosti, zdravia, ale posilňuje aj v šťastí. Dokonca už len jeho obraz vie byť veľmi prospešný v domácnosti, ale aj v kancelárii. Dobrú energiu prinášajú aj duté olistené stonky bambusu zviazané červenou stuhou a zavesené nad vstupné dvere. Ideálne je ich pri zväzovaní nakloniť tak, aby pripomínali tvar pakua.

Nemali by sme pestovať

kaktusy, a to ani doma, ani na pracovisku. I keď môžu vyzerať zaujímavo a pekne, ani ich kvety nedokážu negovať zlú energiu, ktorá sa šíri z ich tŕňov. Táto energia môže po istom čase privolať choroby, nešťastie a rôzne druhy strát. Ak sa napriek tomu nechcete kaktusov vzdať, pestujte, ak je to možné ich radšej vonku mimo domu. Tam môžu pôsobiť ako ochrana. Je dobré vyhnúť sa aj iným rastlinám s ostrými pichľavými listami, ktoré môžu pôsobiť ako jedovaté šípy.

Ani obľúbené bonsaje nie sú veľmi vhodné na harmonizáciu priestoru. Ich zakrpatený vzhľad stelesňuje brzdu v rozvoji. Najmenej škody spôsobia, keď ich umiestnite na sever.

Rezané kvety

Čerstvé rezané kvety prinášajú do každého priestoru energiu jang, ktorá pôsobí osviežujúco a harmonizujúco. Akonáhle však začnú vädnúť, mali by sme ich vyhodiť. Nie sú však veľmi vhodné do spálne, skôr do kuchyne, jedálne a obývačky. V spálni by nemali byť ani črepníkové rastliny, lebo prebytok energie jang môže rušiť pokojný spánok. Na druhej strane sa veľmi hodia do spálne chorých, ktorým pomáhajú urýchliť návrat k zdraviu.

womangalérie VŠETKY