Interiérové trendy 2020: Ako si osviežite domácnosť?

Už teraz je známe, aké interiérové trendy budú vládnuť svetom v budúcom roku. Predstavujeme vám tie najpôsobivejšie:

Trend č.1: Abstraktná energia

Tento zábavný, temperamentný spôsob, ako si zariadiť domácnosť čerpá inšpiráciu z abstraktných expresionistických umeleckých diel. Používa odvážnu geometriu, ručnú tvorbu, hru farieb. Cieľom je vyvolať emócie a vytvoriť náladu v domácnosti. Takéto abstraktné „vyhlásenie“ môžete ukázať na textíliách, koberčekoch, ale skvele vynikne aj na tapetách.

Ako ho dosiahneme: Použitím odvážnych výrazných vzorov a pútavých farieb a ich kombinácií. Nebojte sa horčicovej a tyrkysovej, červenej a modrej.

interiérové trendy

Trend č.2: Štruktúrovaná jednoduchosť

Vychádza z tohtoročného trendu Nordic Retreat. Jeho účelom je vytvoriť pokojný, pohodlný priestor na oddych. Vychádza z filozofie, že naša domácnosť má byť bezpečným priestorom, ktorý nás pozýva na oddych a regeneráciu. Tento štýl je jednoduchý, nenápadný, nevtieravý, a preto aj nadčasový.

interiérové trendy

Ako ho dosiahneme: Kombinujme svetlé neutrálne farby, hrubé prírodné tkaniny, ktoré pôsobia teplo a pohodlne. Celý efekt môžeme zvýrazniť pridaním jednej tmavšej farby.

Trend č.3: Eklektický pôvab

Nadväzuje na trend oživenia retro prvkov, ale je podstatne odvážnejší, drzý, sebavedomý. Prepracovanú eleganciu tridsiatych rokov spája s okázalými prvkami luxusu, ktoré boli charakteristické pre sedemdesiate roky. Skvelým príkladom je elegantný nábytok so zaoblenými krivkami.

interiérové trendy

Ako ho dosiahneme: Z farieb sa do tohto trendu hodí kráľovská modrá, rubínová zmiešané s okrovou, ružovou či bronzovou. Efekt luxusu dosiahneme použitím zlatých prvkov, leštenej medi, mosadze alebo bronzu. Vynikne najmä vo väčších miestnostiach, v obývacích izbách, ale svedčí aj spálňam. Bytové textílie môžu byť zdobené strapcami, či dekoratívnym lemovaním.

Trend č.4: Japani

Svetové interiérové trendy čoraz intenzívnejšie začleňujú prvky východných kultúr, najmä japonskej. Elegantné motívy známe z Japonska budú zdobiť aj naše domácnosti. Okrem motívov môžeme použiť štruktúrovaný nábytok, upokojujúce odtiene bledomodrej, tlmenej zelenej, svetlo šedej a ružovej s akcentmi bohatších odtieňov: sivozelená, indigová, hrdza, smaragd a čierna.

Ako ho dosiahneme: K uvedenej palete farieb použime tmavé drevo alebo viacero druhov dreva a uprednostnime kvalitu pred kvantitou.

Foto: https://stock.adobe.com