Keď sa jarné upratovanie stane zábavou vďaka skvelým pomocníkom

Biela perina pomaly odkrýva zelené lúky, prebúdzajú sa vtáčiky, pri prechádzkach cítime špecifickú vôňu prírody. Jasný znak toho, že pomaly prichádza jar. A s ňou aj veľké jarné upratovanie. Pre niekoho možno relax, ale pre väčšinu z nás skôr povinná jazda, ktorú sa snažíme čo najviac zefektívniť. Umývanie okien, dôkladné vysávanie a čistenie podláh, tepovanie čalúneného nábytku, prášenie kobercov či práce okolo domu len čo sa oteplí aspoň na 15 stupňov sa stali našim akýmsi pravidelným jarným rituálom. Vieme si však predstaviť, že by aj tých z nás, ktorí berieme upratovanie ako nutné zlo, jarné upratovanie skutočne bavilo? Sme presvedčení, že sa to dá. Ak máme tých správnych pomocníkov. Nemyslíme tým však členov rodiny či kamarátov. Čo teda? Dozviete sa v tomto článku.

vďaka skvelým pomocníkom

Vysávač, ktorý pracuje namiesto Vás.

Samozrejme, reč je o robotickom vysávači. Tento inteligentný a pracovitý pomocník dokáže úplne zmeniť Vaše upratovacie návyky. Povysávané môžete mať každý deň. A to za čas, kým pracujete alebo si užívate drahocenný čas s rodinkou. Kvalitné robotické vysávače sú extrémne spoľahlivé, dokážu si poradiť aj s rohmi, nespadnú zo schodov ani nezničia Váš nábytok, keďže sa mu bez problémov vyhnú. Pri kúpe robotického vysávača si však dajte pozor na to, aby ste kúpili taký, ktorý dokáže spraviť prácu vo Vašom konkrétnom prostredí. Nie všetky sú totiž na rovnakej úrovni, nie všetky dokážu upratovať aj členitejšie povrchy a máloktorý zvládne napríklad koberce. Tie najinteligentnejšie dokážete ovládať pomocou tabletu či smartphonu, samé sa odídu nabiť, samé vedia, kedy je práca ukončená. Ak sa Vám podarí nájsť robotický vysávač vhodný na upratovanie vašich typov miestností a za cenu, ktorú ste ochotný za takéhoto pomocníka zaplatiť, ušetríte skutočne veľa času. A získate domov, kde sa prach a iné nečistoty „nedožijú“ ďalšieho dňa.

Nič neumýva pohodlnejšie a efektívnejšie ako para

Ak ste silu a čaro pary spoznali zatiaľ len pri žehlení, je čas to zmeniť. Parné čističe sú univerzálne zariadenia, vďaka ktorým ide čistenie rýchlejšie a najmä efektívnejšie. Čistenie parou je najprirodzenejším, ekologickým a zdravým spôsobom čistenia, nakoľko nepotrebujete čistiace prostriedky a míňate podstatne menej vody ako pri bežnom umývaní. Preto, ak sa rozhodnete pre parný čistič, budete šetriť nie len Váš rodinný či firemný rozpočet, ale aj Vaše zdravie, zdravie Vašej rodiny a životné prostredie.

vďaka skvelým pomocníkom

Parné čističe sú využiteľné v podstate vo všetkých miestnostiach a vhodné na takmer každý povrch. A to nie len v domácnosti, ale aj v kancelárii či obchodnej prevádzke. Jednoducho nimi odstránite nečistoty a mastnoty na dlažbe či obkladačkách a špárach medzi nimi, na sklách, zrkadlách, armatúrach či digestoroch. Sú vhodné na hĺbkové čistenie kobercov,  dezinfekciu detských hračiek aj čistenie akvárií. Naopak, opatrne s nimi narábajte pri drevených povrchoch a určite sa riaďte návodom na používanie, aby sa do dreva či laminátu nedostalo veľké množstvo vody.

Ak sme v úvode písali o parných čističoch ako o univerzáloch, nemysleli sme len na rôzne povrchy, ale aj na rôzne druhy prác. Existujú parné čističe, ktorými okrem čistenia môžete napríklad aj žehliť či odstraňovať tapety. Pri výbere parného čističa je potrebné klásť obzvlášť veľký dôraz na kvalitu, keďže parné čističe pracujú s veľkým tlakom a vysokou teplotou. Medzi kvalitné značky patria napríklad nemecké parné čističe Kärcher. Vašim ideálnym pomocníkom sa môže stať napríklad model Kärcher SC 5 Easy Fix Premium Iron Kit s bohatou ponukou príslušenstva vrátane mnohých nadstavcov či špeciálnej žehliacej dosky.

Tepovanie raz za rok? Nie je to málo?

Tepovanie čalúneného nábytku či kobercov mnohí z nás zvyknú podceňovať a túto činnosť vykonávajú maximálne raz ročne, ak vôbec. Pritom pot, nečistoty z oblečenia, prachové častice a mnohé alergény sa do kobercov aj sedacích súprav ukladajú veľmi ľahko. Bežné povysávanie na ich zničenie nestačí. Väčšinou si tepovač požičiavame alebo najímame službu, ktorá to spraví za nás. Práve z dôvodu, že sa nám zdá zbytočné kupovať si, nie práve najlacnejší, stroj, ktorý využijeme len príležitostne. Verte, že ak sa rozhodnete investovať do kúpy tepovacieho stroja, budete ho využívať určite častejšie.

vďaka skvelým pomocníkom

Ak sme pri parných čističoch spomínali značku Kärcher ako spoľahlivého výrobcu, môžeme v tom pokračovať aj v prípade tepovacích strojov. Aj v tejto kategórii totiž patrí Kärcher medzi svetových lídrov. Ako príklad môže poslúžiť tepovač-extraktor Kärcher SE 5.100. Vďaka nemu je možné vytepovať spoľahlivo snáď každý čalúnený povrch a použitím špeciálneho prostriedku na tepovanie kobercov aj koberce. Výhodou takéhoto zariadenia tiež je, že po vybratí nádob na vodu slúži ako bežný tyčový vysávač. Získate tak opäť viac zariadení v jednom.