Malý byt? Aj tu si môžeme vytvoriť vlastný kút

Aby nás neporiadok v malom byte nestresoval

Každý z nás potrebuje kúsok pre seba. Priestor, kde by sme mali vlastné súkromie, kde by sme mohli nerušene oddychovať. Ako si vytvoriť takéto miestočko pokoja aj v malom byte? Dá sa to!

Malý byt

Prídeme domov z práce, čaká nás upratovanie, drez plný riadu, kopce nahádzaného oblečenia v detskej izbe a všelijaké podobné „chuťovky“. Pri pohľade na toto všetko sa skutočne oddychovať nedá. Preto sa oplatí vytvoriť si vlastné útočisko, kde budeme mimo dosahu všetkých týchto nepríjemností a stresu z ďalších povinností. Aspoň na 15 minút.

Uzatvorené úložné priestory

Police môžu byť síce pôsobivé, ale špeciálne, ak máme deti, omnoho vhodnejšie je uzatvárateľné skladovanie. Skrine, šatníky, komody, zásuvky umožňujú veľmi rýchlo upratať veci tak, aby neboli na očiach a vytvoriť atmosféru čistej, upratanej jednoduchej domácnosti aj keď máte malý byt. Toto špeciálne oceníme v malých  priestoroch.

Vytvorme si osobný kútik

V najtichšej miestnosti si vytvorme kútik, kde umiestnime osobné predmety, veci, ktoré nás potešia a pomôžu nám relaxovať. Pohodlné kreslo v peknom „šate“, stolček, na vyloženie nôh, obľúbený obraz, kvety – to všetko prispeje k nášmu relaxu. Ak potrebujeme ešte viac súkromia, môžeme si nad kreslo zavesiť baldachýn. Vyzerá to skvele a budeme mať vlastný kút.

Dokúpme si izbové rastliny

Príroda vždy pôsobí upokojujúco – prečo si ju teda nevniesť aj do domácnosti? Ak nemáme dostatok podlahového priestoru, využime visiace kvetináče s previsnutými rastlinami, ktoré pôsobia famózne. Vytvorme si záhradku na balkóne – bylinky a rôzne kvety, či balkónová zelenina alebo ovocie, nám pomôže zrelaxovať aj pri starostlivosti o ňu. Je to veľmi príjemné, nenáročné a rastlinky sa nám za starostlivosť odvďačia.

Použime multifunkčný nábytok

V malých priestor veľa urobí nábytok, ktorý sa dá ľahko presunúť alebo použiť na viaceré účely. Oceníme stolčeky, či police na kolieskach, rôzne vyklápacie časti nábytku, ktoré šetria priestor, ale aj posuvné dvere, ktorými môžeme v prípade potreby rozdeliť miestnosť alebo malý byt na dve samostatné časti. Na tento účel môže poslúžiť aj moderný paravan.