Moderné technológie do domácnosti: Pomáhajú a vyzerajú skvele!

Nie je to tak dávno, čo sa technické záležitosti potrebné v domácnosti museli skrývať na rôzne menej dostupné miesta, pretože kazili celkový dojem zo štýlu zariadenia. Zvyčajne na to slúžili rôzne výklenky v stenách či technické miestnosti. Našťastie, dnes dizajnéri úplne zmenili túto nepríjemnú minulosť. Aj praktické a technické veci, či produkty moderných technológií môžu v byte vyzerať skvele a dotvárať celý imidž interiéru.

moderné technológie do domácnosti
stock.adobe.com

Smart Home – štýlové moderné technológie do domácnosti

Väčšina prvkov, ktoré sa používali na obsluhu domu alebo bytu bola kedysi obalená plastom. Našťastie, mnohí výrobcovia si uvedomujú, že čoraz viac majiteľov bytov a domov hľadá výrobky, ktoré sú plne funkčné, ale zároveň vyzerajú ako hodnotná súčasť interiéru. Dnes existujú moderní automatizovaní pomocníci, obalení do dreva, kovu, či skla, aby vytvorili súčasť interiéru a nerušili ho. Nás zaujali tieto nové produkty z oblasti, ktorej sa vo svete hovorí: Smart Home.

Interaktívny displej

Veľmi šikovným pomocníkom do každej domácnosti je interaktívny displej pripojený na internet. Prostredníctvom neho môžeme ovládať osvetlenie, klimatizáciu, informácie o teplote a vlhkosti vzduchu a sledovať správy. Tieto displeje sa neustále vyvíjajú a sú dostať v rôznych zaujímavých tvaroch a podobách, ktoré spĺňajú estetické nároky.

Diaľkové ovládanie

Keď sa začali vyrábať televízory na diaľkové ovládanie, bol to obrovský pokrok – nebolo treba vstávať z gauča! Dnes môžeme pomocnou diaľkového ovládania meniť nielen svetelnú atmosféru v domácnosti, ale tiež ovládať práčku, chladničku, klimatizáciu, robotický vysávač, otváranie a zatemňovanie okien. A čo je na tom najlepšie? Šikovné ovládače sa už vyrábajú v rôznych farebných variantoch, nemusia byť len biele alebo čierne. Hitom sú drevené vo farbe orecha alebo industriálne medené.

Inteligentné hodiny

Šikovným kúskom z oblasti Smart Home sú inteligentné hodiny, ktoré spolupracujú s ostatnými zariadeniami v domácnosti a zobrazujú informácie z aplikácií. Navyše, nie je problém nájsť štýlové.

Ako ste na tom vy? Pustili ste si moderné technológie do domácnosti?