Najčastejšie chyby pri dekorovaní obývačky

Mať obývačku ako z katalógu nie je také jednoduché. Najčastejšími chybami je prekombinovanie a až priveľká snaha, aby všetko vyzeralo štýlovo. Výsledkom je často chaos.

Tieto chyby pri dekorovaní obývačky sa snažme nerobiť:

chyby pri dekorovaní obývačky

Bez dotyku prírody

Aj keď nepatríme práve k milovníkom kvetov, rastlina v obývačke dokáže úplne zmeniť atmosféru. Vyberme si rastlinu, o ktoré sa netreba veľmi starať, ale vždy berme do úvahy prostredie, aké v izbe je – najmä tieň a slnko. V lete môžeme izbu spestriť jednoducho: odrežme si pár kvetov zo záhrady a dajme ich do vázy. Nemusia to byť len kvitnúce rastliny. Pôsobivo vyzerajú vo váze aj rôzne trávy, paprade, či mach v sklenej nádobe.

Priveľa neporiadku

V izbe, v ktorej sa stále žije a v ktorej trávi čas celá rodina sa poriadok ťažko udržiava. Oplatí sa použiť štýlové skladovacie koše a boxy. Neporiadok do nich veľmi rýchlo a jednoducho upraceme a skryjeme pred pohľadom návštevníkov.

Znečistené povrchy

Stolíky a vitríny zo skla alebo so skleným povrchom môžu pôsobiť elegantne, ale ak sa nechcete celé dni venovať len zotieraniu otlačkov z nich, sklu sa radšej vyhýbajte. Utieranie prachu vlhkou utierkou by malo byť samozrejmosťou aspoň raz týždenne.

Bez textúry

Štýl miestnosti veľmi ľahko dodáme použitím látok s hrubou výraznou textúrou. Ako prikrývku na pohovku môžeme použiť ľanové prestieradlo. Prírodné textílie nie sú len módne, ale i praktické. Nemusíme sa báť, že budú vyzerať zle, keď budú pokrčené – naopak, tento vzhľad im svedčí.

Televízor by nemal byť centrom diania

V mnohých obývačkách je do centra umiestnený televízor – ako kedysi. Takéto riešenie však doslova zabije atmosféru v hlavnej rodinnej miestnosti. Podstatne lepšie pôsobí, ak obývačke dominuje krb alebo salónový stolík zaujímavého dizajnu. Takéto chyby pri dekorovaní obývačky nerobme.

Kombinujme

Nebojme sa kombinovať nábytok alebo doplnky rôznych štýlov, či z rôznych období. Dodajú miestnosti jedinečný autentický ráz. Samozrejme, netreba to preháňať. Renovované kúsky nábytku po starých rodičoch, či luster po rodičoch, rôzne dekorácie krásne vyniknú na jednoduchom základe.