Najhoršie nápady, ako si zariadiť spálňu

Najčastejšie chyby pri dekorovaní spálne

V spálni je najdôležitejšia posteľ, je to kus nábytku, na ktorom trávime najviac času. Od toho, ako si ho upravíme zariadime spálňu záleží nálada, kvalita spánku a celkový relax. Aké chyby robíme najčastejšie pri zariaďovaní a dekorovaní spálne?

zariadiť spálňu
https://stock.adobe.com

Ťažký baldachýn či sieť proti hmyzu

V druhej polovici minulého storočia bola posteľ s ťažkým baldachýnom často považovaná za vrchol elegancie a prepychu. Sieť proti komárom bola ďalším doplnkom, ktorý si užil svojich pár týždňov slávy. Niektorí tvrdili, že im táto ochrana z každej strany dodáva pocit súkromia, podstatne viac však bolo ľudí, ktorí sa v takejto posteli cítili zle, stiesnene. Navyše sa do látky veľmi dobre zachytával prach a sťažené bolo prúdenie vzduchu. Ak bod baldachýnom spali dve osoby, o to horšie.

Našťastie, dnes je čokoľvek nad posteľou považované nielen za nepraktické, ale aj za neestetické a zhoršujúce spánok. Trendom sú minimalistické spálne s dostatkom vzdušnosti a svetla. Samozrejme, s možnosťou zatemniť si okná na noc. Najcennejší je voľný priestor okolo postele, nie uzatvorenie sa do ešte menšej „kobky“.

Matrac na zemi

Veľmi nízke postele, či dokonca matrace priamo na zemi môžu vyzerať ako skvelé a lacné riešenie na štýl japonského minimalizmu, ale ani v tomto prípade nejde o trend, ktorý by trval dlho. Problémy so vstávaním a líhaním, bolesti chrbtice, nie sú všetko. Opäť je v hre aj prach. Verte tomu, že je dôvod, prečo väčšina ľudí odjakživa spáva na vyšších posteliach, nie na zemi.

Pre stromy nevidíme les

Vankúše potrebuje každý, a pekné sú aj tie dekoratívne. Horšie je, keď to s nimi už preženieme a doslova „pre vankúše nevidíme samotnú posteľ“. Množstvo dekoratívnych vankúšov na posteli dnes už nie je považované ani za štýlové, ani za romantické, navyše – ak sa chceme pohodlne vyspať, najskôr musíme všetky tieto vankúše odstrániť. Načo mať posteľ plnú zbytočností? Predsa v jednoduchosti je krása! Okrem vankúšov, na ktorých úplne stačí vankúš na čítanie.