Najnovšie interiérové trendy

4 farby, ktoré poletia – interiérové trendy 2019

Tak, ako sa mení móda v oblasti oblečenia, menia sa aj interiérové trendy domácností. Milan Design Week, teda týždeň dizajnu v Miláne ukázal, aké trendy budú v interiéroch kraľovať v roku 2019. Berme si inšpiráciu už teraz!

interiérové trendy

Základnými trendami budúceho roku budú dva:

1. Široké použitie odvážnych farieb, predovšetkým základných odtieňov: výrazná žltá, modrá.

2. Použitie jemných pastelových odtieňov namiesto neutrálnych a bielych plôch alebo v kombináciách vytvárajúcich efekt dúhy a rôzne zaujímavé farebné prechody.

Tu je rebríček farieb, ktoré poletia v interiéroch roku 2019:

1. Žiarivá žltá – táto farba sa objavovala opakovane nielen na interiérových veľtrhoch a módnych prezentáciách, s obľubou ju používajú aj dizajnéri svetového mena.

interiérové trendy

2. Modrá – ide o hlboký odvážny odtieň modrej farby. Odborníci ju považujú za večnú farbu, teraz je čas nechať ju vyniknúť aj v našich interiéroch. Skvele sa kombinuje s neutrálnymi farbami, pastelmi, ale aj niektorými výraznejšími – napríklad žltou či zelenou.

interiérové trendy

3. Mango – farba manga je novou farbou, ktorá získala úspech na dňoch dizajnu. Je to vlastne jasný a teplý odtieň oranžovej. Stačí jeden kus nábytku v tejto farbe a váš byt bude pôsobiť úplne ináč.

interiérové trendy

4. Červená – s červenou farbou treba v interiéri opatrne, napriek tomu nechýba v trendoch na budúci rok. Môžeme si vybrať odtieň, ktorý sa nám najviac páči – od výraznej jasnej červenej až po bordovú, či tmavšiu vínovú.

interiérové trendy

Okrem týchto najväčších farebných trendov stále je aktuálna takzvaná miléniová ružová. je to jemný broskyňový odtieň ružovej, ktorý sa v interiéri používa namiesto neutrálnej bielej farby. Svetlo zelený odtieň, nazývaný aj neo-mint bude naďalej trendy, dizajnéri predpokladajú, že jeho úspech pretrvá až do roku 2020. Pripomíname, že farbou roka 2018 bola Pantone ultraviolet. Rovnako, aj táto farba je ešte stále módna, i keď ju postupne vytlačia veselšie.

-sz-