Ozdobte si vstup do domu živými kvetmi: Tieto kvitnúce rastliny očaria každého

Kvitnúce rastliny sú skvelým spôsobom, ako zvýšiť atraktivitu prostredia, a to nielen interiéru. Mnohí pestujeme kvety v záhradkách, ešte väčší efekt dosiahneme však, ak ich pestujeme priamo pred vstupom do domu. Skvele vyniknú vo veľkých štýlových črepníkoch a v rôznych kombináciách. Aké druhy skrášlia váš vstup do domu a prinesú vám každý deň dobrú náladu?

 kvitnúce rastliny
https://www.shutterstock.com

Dizajn „kvitnúceho“ vstupu do domu dosiahneme viacerými spôsobmi. Môžeme sa rozhodnúť pre rôzne druhy kvetov, ale len v jednej farbe, tým dosiahneme maximálny efekt. Zaujímavým riešením je kombinácia visutých a šplhavých rastlín, do črepníka pri dverách do domu pokojne zasaďme aj dekoratívny krík nielen kvitnúce rastliny. Samozrejme, vždy berme do úvahy podmienky, aké pred domom vládnu – tieň, slnko, vietor – a vyberajme podľa nich.

Aké okrasné rastliny sú najvhodnejšie pred vchod?

Nechtík

Tieto staromódne letničky dnes už nepoznáme len v žltej, oranžovej a červenej farbe, ale nájdeme ich v rôznych svetlých, veselých farbách, tiež aj v krémovej bielej. Vyberajme si vyššie odrody. Nechtíky prežijú teplo i sucho, kvitnú prakticky až do prvých mrazov, nepotrebujú špeciálnu starostlivosť. Každý odkvitnutý kvet odstrihneme, aby sme podporili rast ďalších kvetov. Potrebujú veľa svetla.

 kvitnúce rastliny

Begónia

Ak máme vchod do domu na tienistej časti, zvoľme si begónie. Dnes sa predávajú v obrovskej škále farieb a veľkostí. Niektoré druhy sa pestujú pre krásne dekoratívne lístie.

 kvitnúce rastliny

Mohlo by vás zaujímať

Durman

10 rád, ako mať krásny durman

Durman – anjelska trúba Čo robiť, aby durman kvitol až do októbra? Stačí zopár jednoduchých krokov a táto impozantná ozdoba veránd a predzáhrad vydrží ešte dlho v plnej … Čítaj ďaľej

Angelonia

Angelonia je tohtoročným hitom číslo jeden medzi exteriérovými rastlinami, dá sa pestovať aj na balkónoch. Má drobné kvety rastúce v klasoch v odtieňoch bielej, ružovej a fialovej. Novinkou sú kaskádovité a zvislé druhy. Potrebuje plné slnko.

 kvitnúce rastliny

Fuchsie

Známe a v mnoho nedocenené krásne kvety. Exotické tvary kvetov v kombinácii výrazných farieb – fialovej a červenej sú hitom tohto leta. Potrebujú tieň alebo polotieň a priťahujú motýle.

 kvitnúce rastliny

Koleus

Koleus je veľmi dekoratívna rastlina s krásnymi nápadnými listami, prekvapivými textúrami a farbami. Farebnosť listov sa pohybuje od kombinácií zelenej s hrdzavou, vínovou až po tmavočervenú. Pozor však pri výbere – niektoré druhy potrebujú slnko, iné poludňajší tieň.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach