Staviate alebo rekonštruujete ?

Priložte ruku k dielu

V našom živote sa občas vyskytne nutnosť niečo prerobiť, zrekonštruovať alebo dokonca postaviť. Zväčša je táto činnosť preberaná najmä mužmi, no bez našej pomoci by sa väčšina z nich nezaobišla. Občas je nutné obliecť montérky a chopiť sa aj mužskej práce. Priaznivý vplyv ženskej ruky je vidieť všade, aj na stavbe. Ak aj nemáte potrebné vzdelanie a prax ako muži, môžete byť užitočná. Fyzickú silu nemáme takú ako muži, no náš cit pre detail bude určite nápomocný. Aj váš manžel bude určite milo prekvapený ak si vezmete pracovné rukavice a postavíte sa aj k takejto práci. Určite sa oveľa lepšie pozerá, ako muži konečne niečo robia, no aj s vašou pomocou bude stavba napredovať o niečo rýchlejšie.

rekonštruujetePozor si však dajte aj na dobre mienené rady. Muži sú však občas veľmi nedôtkliví  a poznámky od ženy pri takejto činnosti sú veľmi nebezpečné. Ak sa teda chcete vyhnúť zbytočným hádkam a konfliktom, radšej svoj názor povedzte až keď sa vás spýtajú, alebo ak si jednoducho nevedia rady. Na stavbe ste totiž ako „hosť“, preto sa zmierte s tým, že budete len podávať a odkladať jednotlivé nástroje a robiť len pomocné práce. Ak staviate zrub, či dom, mužskej sile sa nevyrovnáte.

Je všeobecne známe, že muži veľmi zabúdajú. Ak váš manžel myslí len na stavbu, majte na mysli všetko ostatné. Takto ušetríte čas sebe aj robotníkom. Na stavbe sa bez auta jednoducho nezaobídete. Vždy je nutné niečo narýchlo kúpiť, či zaobstarať. Vaše auto bude tak naplno vyťažené. Váš manžel však určite pozabudol na nutnosť výmeny náhradného dielu. Neváhajte a pripomeňte mu to, a odporučiť mu môžete aj najlacnejsiediely.sk. Veď pri realizácií vášho domova je každé ušetrené euro k dobru.

Následné zariaďovanie bude už len vo vašej réžií. Výber nábytku a doplnkov muži veľmi radi prenechávajú práve nám. Váš spoločný domov tak môžete zútulniť aj vďaka praktickým behúňom.