Svet bývania – aktuálne trendy pre jeseň 2018

Trendy v oblasti bývania sa neustále menia. Aj jeseň 2018 prináša aktuálne novinky, s ktorými bude Váš domov nielen pohodlný, ale aj moderný a štýlový. Vdýchnite vašim interiérom zaujímavé rysy, ktoré navrhli odborníci v spolupráci s renomovanými návrhármi.

Svet bývania
Svet bývania – trendy pre jeseň 2018

Medzi interiérové trendy tohtoročnej jesene patria Warm & Cosy, Chic & Modern, Cool & Creative a Shimmer & Shine. Pre každý zo štýlov sú podstatné rozdielne farby, materiály a doplnky, ktoré váš interiér premenia v moderné bývanie. Všetky dizajnové prvky a samozrejme aj potrebný inštalačný materiál a náradie zoženiete bežne v obchodoch. Farby na steny si môžete nechať namiešať v centre miešania farieb tak, aby presne zodpovedali vašej predstave.

Warm & Cosy – etno vzor a retro

V tomto interiéri je povolené všetko, čo povedie k pohodliu. Bývanie v štýle Warm & Cosy je inšpirované dánskym trendom Hygge. Interiér vyjadruje pocit teplého a útulného domova, ktorého usporiadanie pôsobí nenútené a prívetivo. K tomu patria vankúše, huňatá kožušina, prikrývky a koberce – áno, aj na stene. Domov spríjemnia i rastliny, keramika a teplé svetlo vyžarujúce svietidlá. Vhodné sú prírodné materiály, ako napríklad ľan a samozrejme drevo, drevo, drevo.

Chic a Modern – jemné farby a kvetované vzory

Tento trend je symfóniou pastelových odtieňov a kvetín bez toho, aby skĺzol ku gýču. Ružové tapety harmonizujú s farbami vankúšov. Priehľadné závesy dovoľujú svetlu zaplaviť interiéri. Zelené akcenty sú vytvárané rastlinami vo vypuklých kvetináčoch, ktoré sa tvarovo podobajú závesným lampám. Všetko do seba zapadá. Staroružová a odtiene krémovej udávajú tón farieb, kým výraznejšia a matnejšia sivá s ružová sa neutralizujú.

Cool & Creative – rovné línie a betónový vzhľad

Charakteristickými rysmi pre štýl Cool & Creative sú priame línie, betónový vzhľad a modrá farba. Tento trend je jednoducho frontálny útok industriálneho štýlu. V kombinácii s nutnou dávkou textilu, dreva a kreativity, sa aj pri veľkej dávke chladu, budete cítiť  príjemne. Interiér dopĺňajú veľké vankúše, silné prikrývky a drevené obklady, ktoré sa šplhajú po stenách.

Shimmer & Shine – hra s leskom

Trblieta sa to, leskne a odráža svetlo? Tak to je presne to, čo potrebujete pre tento štýl. Teplé odtiene mosadze a strieborno-zlaté detaily dodajú lesklé efekty. Ešte viac lesku prinášajú trblietky a tienidlá. Kontrastne pôsobia matné akcenty, napríklad veľké zamatové vankúše a kožušiny v modrej alebo petrolejovej farbe.