Z domácich prác nenávidíme žehlenie. Pranie je pre nás nudné!

Kto by ich miloval? Domáce práce jednoducho robiť musíme, či sa nám to páči alebo nie. Zamýšľali ste sa niekedy, ktoré činnosti robíte radi, a ktoré vám nie sú po chuti? Ponúkame vám rozsiahly spotrebiteľský prieskum o tom, ako vnímame vykonávanie domácich prác a výsledky sú viac ako zaujímavé.

žehlenie

Na jednej strane musíme uznať, že mnohé domáce práce sa vďaka technologickému pokroku veľmi zjednodušili. Už nemusíme žehliť žehličkou vyhrievanou žeravými uhlíkmi a ani chodiť do studeného potoka oprať si bielizeň. Napriek tomu tieto práce považujeme za nudné, nepodstatné a niektoré z nich dokonca nenávidíme. Veď je toľko iných zábavnejších činností, čo by sme mohli namiesto nudného prania robiť… Aj preto vítame každú novinku, ktorá nám môže domáce práce uľahčiť!

Ak by existoval zoznam najviac nenávidenej domácej práce, víťazom by bolo žehlenie. Až 38 % respondentov uviedlo, že žehlenie a upratovanie kuchyne (35 %) je najkomplexnejšie z domácich prác, keďže sú časovo náročné a vyžadujú veľa krokov. Na druhej strane, pranie bielizne je skrz Európu jednou z najjednoduchších domácich prác (89 %), aj keď nie obľúbenou: takmer polovica respondentov uviedla, že pranie je nudné a až tretina z nich túto činnosť priam nenávidí.

Výskum potvrdil, že nejde o konkrétnu úlohu alebo domáce práce, ktoré vo všeobecnosti nenávidíme, ale spôsob, akým ich robíme. Domáce práce môžu byť dokonca príjemné, pokiaľ používame produkty, ktoré celý proces uľahčujú.

Tip redakcie na pomocníka pri praní:

PLWD 16170 Crown  Práčka so sušičkou PHILCO

žehlenie

Spredu plnená práčka so sušičkou PLWD 16170 Crown s prehľadným ovládacím panelom v češtine je vybavená mnohými funkciami a praktickými doplnkami, ako napríklad detským zámkom alebo kontrolou vyváženia, ktorá zabráni pohybom zariadenia na dlažbe. Veľmi obľúbenou funkciou je taktiež „rýchle pranie a program,“ ktorý bielizeň dokonale vyperie a zároveň vysuší v priebehu jedného cyklu do jednej hodiny. S programom ekonomické pranie je možné skrátiť dobu pracieho programu, čím sa zníži spotreba vody aj energie. S touto práčkou môžete vyprať až 10 kg bielizne a usušiť až 7 kg bielizne, čím predstavuje ekonomické a energeticky úsporné riešenie pre každú domácnosť, čoho dôkazom je aj energetická trieda A. O zostávajúcom čase prania informuje LCD displej a proces prania je možné sledovať a kontrolovať pomocou LED indikátorov. Ďalšou úspornou výhodou je veľmi tichý invertorový motor BLDC a za zmienku taktiež stojí i funkcia Woolmark, ktorá sa dokonale postará o vašu vlnenú bielizeň. K dispozícii je aj detská poistka, ktorá zabraňuje deťom manipulovať s ovládaním počas prania.

Poradie neobľúbených domácich prác podľa prieskumu:

  1. Žehlenie
  2. Umývanie kuchyne
  3. Umývanie kúpeľne
  4. Umývanie spoločných priestorov
  5. Skladanie oblečenia
  6. Pranie
  7. Umývanie riadu
  8. Vynášanie smetí
  9. Ustielanie postele

Nech už budete vykonávať akúkoľvek z domácich prác, skúste si pri tom pustiť obľúbenú hudbu alebo si spievajte. Dodá vám to potrebnú energiu a všetko vám pôjde ako po masle 😉

* Údaje o spotrebiteľoch boli zhromaždené prostredníctvom online prieskumu spoločnosťou Bilendi, ktorý sa uskutočnil na národne reprezentatívnej vzorke ľudí vo veku 18-64 rokov.