Zariaďte si spálňu podľa vašich predstáv

Spálňa je miesto, kam sa každý večer počas pracovného týždňa radi vraciame, a kde počas víkendov radi preležíme aj väčšiu časť dňa. V rámci bytu či rodinného domu predstavuje spálňa akúsi dominantu, miesto, ktoré je naše a ktoré si chceme zariadiť čo najkrajšie. Určite preto stojí za to, ak si spálňu zariadite podľa svojich predstáv a presne tak ako si prajete.

Zariaďte si spálňu
https://www.shutterstock.com

Začína sa to pri posteli

Základnou „zložkou“ spálne je nepochybne manželská posteľ, kde sa radi kvalitne a schuti vyspíte. Načo by inak bola samotná spálňa, ak by tam nebola pohodlná posteľ, všakže? V súčasnosti letia postele s vysokým čelom a na nožičkách, vďaka čomu ľahšie povysávate prach, ktorý sa pod posteľ prirodzene dostáva. Vysoké čelo je moderné preto, že najmä mladšia generácia rada využíva posteľ aj na sledovanie filmov či prácu na počítači. O vysoké čelo, ideálne ešte niečím vystlané, sa môžete pohodlne oprieť a relaxovať aj v tejto polohe. Pri výbere postele by ste mali myslieť na to, aby bola v prvom rade pohodlná, dostatočne veľká a vhodne zapadla do priestoru či k nábytku.

Nezabúdajte na matrace

Minimálne rovnako dôležité ako postele sú aj pohodlné matrace, bez ktorých to pri túžbe po dobrom spánku jednoducho nejde. Žiaľ, veľa ľudí stále zanedbáva otázku matracov a potom sa sami čudujú, prečo sa napriek kvalitnej posteli vyspia zle. Matrac musí ladiť s posteľou a dotvárať dokonalú harmóniu pre váš dobrý spánok. Na výber je viacero druhov matracov podľa materiálu i tvrdosti, je len na vašej preferencii a predstavách, či radšej spíte na tvrdom alebo mäkšom matraci.

Nech nábytok ladí a pomáha

Pri výbere nábytku opäť odporúčame postupovať podľa vašich predstáv a preferencií. Myslite však na to, že nábytok by mal ladiť s okolitým priestorom a zároveň spĺňať svoju úžitkovú funkciu. Výborným príkladom je praktický nočný stolík, ktorý sa akosi prirodzene hodí k posteli a môžete si naň uložiť budík, hodinky, okuliare či nočnú lampičku. Nočné stolíky pekne ladia s posteľou a sú vhodným a často používaným doplnkom do spální.

Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com