SPÄŤ
Kariéra

Dušan Grúň oslávil 70-tku

Od: Jana Vančová 10.6.2012
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Bratislavský hotel  Taxis sa otriasal v základoch, keď sa doňho začali hrnúť hostia s darčekovými košmi, fľašami a obrovskými kyticami.  Slovenský Frank Sinatra – Dušan Grúň totiž práve v ňom oslávil svoje nádherné  a neuveriteľné 70-te narodeniny.

Okrem spomínaných darčekov si niečo venoval Dušan aj sám. Celkom novučičký album s pätnástimi skladbami z repertoáru svetovo uznávaného Franka Sinatru. Dušan Grúň si jeho piesne preložil do slovenčiny, prebásnil,  s výnimkou dvoch piesní,  pod ktorými je podpísaný Zoro Laurinc. Naspieval ich úplne nádherne, čo ocenili po prezentácii prvých troch aj krstní otcovia albumu Peter Dvorský a rocker Maťo  Ďurinda, ktorí dielo s názvom  Lebo Ťa rád mám poliali škoricovým  fernetom.

Peter Dvorský sa netajil tým, že práve spev Dušana Grúňa bol pre neho inšpiráciou, aby sa stal spevákom. Z rozhlasových vĺn totiž počul pieseň Jedenásť v podaní pána Grúňa a vtedy si povedal, že aj on chce byť spevákom. Zaujímavosťou na krste bolo i to, že kedysi dávno rozhlasový redaktor Vlado Franc robil rozhovor s Petrom Dvorským, ktorý mu prezradil tento svoj obdiv k Dušanovi Grúňovi a pán Franc prekvapil oboch pánov tým, že na krst doniesol na CD spomínanú pieseň. Mohli si ju tak pripomenúť nielen hostia, ale aj obaja protagonisti, ktorí si ju naživo bez prípravy strihli v duete.

Dušan   Grúň nestratil svoj povestný humor a hostí vyviedol z omylu, že sa oslavuje 70-tka, pretože už v päťdesiatke si roky začal odčítavať, takže jeho skutočný vek  je momentálne  – 30. Obavy má vraj z blížiacej sa puberty.

Okrem skvelých rezňov, boršču a obložených mís, ktoré pripravili v reštaurácii Vitoša,  sa na párty podávali skvelé zákusky a fantastická torta z dielne kuchárskej a cukrárenskej  mediálnej hviezdy Ľubomíra Herku.

No a skvelú zábavu a príležitosť pozdraviť jubilanta si rozhodne nenechali ujsť Duškovi dlhoroční kolegovia,  páni z  kapely Senzus,  Peter Stašák dorazil na oslavu až z Košíc, Robo Kazík z Banskej Bystrice a o niečo bližšie to do Taxisu  mali  Otto Weiter s priateľkou Andreou,  Vlado Kapitán, Oľga Szabová, Gizka Oňová či Lýdia Volejníčková.  A prišla aj najzamilovanejšia dvojica súčasnosti,  Erika Judínyová so Štefanom Skrúcaným, ktorí sa rovnako netajili obdivom k spevu oslávenca, ale aj k tomu, že hoci je Dušan celý život spevákom a muzikantom, jeho manželstvo s Majkou trvá viac ako 45 rokov. Oslavu si užil aj psík, ktorý ku Grúňovcom neodmysliteľne patrí – Maťko.

Text a foto: Anna Olvecká

Video:  FOTOaVIDEO.sk

womangalérie VŠETKY