Zuzana Smatanová spieva Igondovi a maľuje!

Herec Marko Igonda, ktorého osudy momentálne sledujeme v seriáli Pod povrchom, kde stvárňuje sexi fotografa liečiaceho sa na leukémiu, si z úst Zuzany Smatanovej vypočul rovno ultimátum – “Miluj ma alebo odíď!“  Deje sa tak však iba v novom klipe, kde si Zuzana Smatanová a Marko Igonda zahrali manželský pár. Skladbu “Miluj ma alebo odíď” zložila Zuzana pre rovnomenný  film.

Zuzana SmatanováSpeváčka a skladateľka Zuzana Smatanová má na konte ďalšiu filmovú skladbu. Po filme O lietajúcom Cypriánovi, kde Marko Igonda zahral hlavnú postavu, je Zuzana autorkou hudby aj textu titulnej piesne pre film „Miluj ma alebo odíď“. Režisérka dráma zo súčasnosti Mariana Čengel Solčanská si zobrala na starosť aj réžiu klipu. Šarmantná Zuzana je s klipom spokojná.

Keď som ho videla po prvý krát, chvíľami som neverila, že som to ja… Klip má v sebe poetiku, emóciu, příběh aj niečo vytvarné. A to všetko zachytila režisérka len obyčajnými obrázkami a gestami. Myslím si, že klip pesničku dokonale podčiarkol!“ – Opisuje  svoje dojmy Zuzana Smatanová.

V klipe si krehká Zuzana zahrala manželskú dvojicu s hercom Markom Igondom. Režisérka klipu Mariana Čengel Solčanská postavila oboch  protagonistov pred hotovú věc  a  Zuzana sa  v klipe  ocitla v náručí skvelého herca.

„Marko má veľa skúseností s podobnými rolami, takže s tým určite problém nemal. Ja som sa v takej úlohe ocitla po prvý krát, ale snažila som sa pôsobiť prirodzene. Nešlo o žiadne prehnané veci, ktoré by mi prekážali. Každopádne, ležať s Markom na zemi, mať pred sebou 10-členný filmový štáb a čakať na “akcia” bolo miestami nepohodlné, ale aj veľmi vtipné…“ – dnes už s  úsmevom spomína Zuzana Smatanová.

Režisérka mala všetko do bodky vymyslené, od prostredia, cez kostýmy a dej. Do klipu dokonca zakomponovala Markovu dcéru Marušku, ktorá s ním prišla na filmovanie a hoci má len 5 a pol roka, má už skúsenosti v divadle, vo filme a dokonca i dabingu. Herec netají túžbu,aby sa stala herečkou, ale samozrejme výber budúceho povolania nechá len a len na ňu.  Oblečenie Zuzany vybrala kostýmová výtvarníčka Ivana Struhárová a o make-up a vlasy sa postarala Katarína Horská.

„Na moje vlasy mi  nadpojila príčesok – o meter dlhšie vlasy, aby dosiahla dlhé vrkoče, ktoré mi omotala okolo hlavy. Vďaka kostýmu a vizáži som sa zrejme vedela odosobniť od seba samej seba  a zahrať tak úlohu niekoho iného,“ – prezrádza Zuzana Smatanová.

Dráma zo súčasnosti „Miluj ma alebo odíď“ bude mať premiéru 17. januára 2013. Rovnako na január pripravuje Zuzana Smatanová výstavu portrétov pätnástich slovenských osobností, ktoré sama namaľovala.