SPÄŤ
Cestovanie

Advent na zámku Schloss Hof

Od: Henrieta Karabova 30.11.2010
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Buďte prvá a ohodnoťte článok
Loading...

Najväčší vidiecky komplex zámku pomôže naladiť malých aj veľkých hostí na Vianoce a to vďaka sviatočne vyzdobeným stánkom, živému betlehemu, vianočnej hudbe a množstvu ďalších atrakcií. Počas štyroch adventných víkendov!!!, vrátane dní od 8. do 10. decembra, vytvoria pracovníci zámku Schloss Hof nádhernú kulisu pre vianočný trh, v znamení starých tradícií a rozmanitých pôžitkov. Idylický veľkostatok a romantický arkádový dvor tohto zámku budú tvoriť javisko veselého a vianočného zhonu, pri ktorom môžu ako deti tak i dospelí načerpať pozitívnu energiu a zažiť neopakovateľnú atmosféru z najkrajšieho obdobia roka.

Stovky stánkov a tisíce nápadov na obdarovanie svojich blízkych.
Viac ako sto pôsobivo vyzdobených stánkov lemuje cestičku naprieč čarovnej vianočnej dedinky. Primerane veľký je výber originálnych podarúnkov, milých pozorností a malých i veľkých darov pre Vašich najbližších. Ponuka siaha od tradičných remesiel cez hodnotné hračky z dreva a užitočné knihy, až po pôvabné doplnky do bytov a záhrad. Zvlášť atraktívny darček, ktorý Vás vždy znova poteší, je pre Vás pripravený na recepcii. V špeciálnej vianočnej cene, iba 24,50,- EUR, je tu pre Vás pripravená permanentka na rok 2011, ktorú môžete využiť na ľubovoľný počet návštev zámku Schloss Hof.

Avšak aj z kulinárskeho hľadiska sa Vám oplatí nabrať kurz – smer cisársky zámok pri Marchfelde. Predávajúci z regiónu rozmaznávajú chuťové bunky hostí so všeličím chutným z kuchyne, pivnice i pekárne, pričom si však na svoje prídu aj maškrtníci rovnako ako tí, ktorých zmysli bažia skôr po výdatnejších pochutinách. Zásoby čaju, punču i vareného vína sú prekypujúco plné aby bolo hosťom aj v tých chladnejších dňoch teplo pri srdci aj v žalúdku. Počas prechádzky zámkom si môžete užiť vianočný pocit na imperiálny spôsob.

Špeciálna prehliadka Vám pomôže nazrieť do dávnych dôb a spoznať ako sa v čase cisárstva oslavovali Vianoce.
Pre najmladších hostí

Dôraz pri vianočnom trhu na zámku Schloss Hof sa samozrejme kladie najmä na želania a túžby najmladších návštevníkov. V tvorivej dielni môžu deti nechať otvorený priechod svojej kreativite, v pekárni na keksy zasa vytvoriť rôzne druhy dobrôt. Za veľkú atrakciu sa považuje živý betlehem, návšteva rozkošných štvornohých priateľov v záhradke určenej na ich pohladenie a jazda na chrbtoch jemných shetlandských poníkov. V neposlednom rade sa títo naši mladí hostia môžu tešiť na naozaj nebeské stretnutia, pretože Ježiško i Mikuláš tento vianočný trh nielen navštívia, ale porozdávajú aj drobné pozornosti.

Otvorený vianočný trh na zámku Schloss Hof počas adventu bude v dňoch:

4./5. decembr a 8.-12. decembr a 18./19. decembra, od 10.-18.00 hod. v soboty až do 20.00 hodiny
Jazda na poníkoch od 14. do 16. hod./Jazda na koči od 14. do 16. hod.(€ 2,-), Vstup: € 4,- / deti 6-15 rokov € 1,-/ Prehliadka zámku € 2,-/ deti € 1,-
woman@woman.sk

womangalérie VŠETKY