SPÄŤ
Cestovanie

Aqualand Moravia otvoril nové horúce bazény s termálnou vodou

Od: Jana Vančová 29.1.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Vonkajšia termálna zóna vznikla v rekordnom čase

Najvyhľadávanejší turistický cieľ Južnej Moravy – Aqualand Moravia otvoril 16. decembra dva nové vonkajšie bazény s horúcou vodou. Tie ponúknu špeciálne upravenú vodu z termálneho vrtu s teplotou 37 °C a umožnia návštevníkom vonkajšie kúpanie po celý rok. Investícia Aquaparku do nových bazénov siaha k 8 miliónom korún.

Aqualand Moravia

Pohodlné kúpanie vonku aj v zime

Nové bazény vznikli v rámci veľkého vonkajšieho priestoru Riviéra. Pribudli tu dva nerezové bazény, ktoré budú po celý rok naplnené vodou s teplotou 37 °C. „Vypočuli sme priania našich návštevníkov, ktorí si chcú aj v zime užívať pohodlné kúpanie vonku. K dvom vonkajším bazénom preto pridáme ďalšie, ktoré budú technologicky prispôsobené pre kumuláciu naozaj horúcej vody a dodajú návštevníkom komfort ako v prvotriednych kúpeľových komplexoch,“ komentuje riaditeľ Aqualandu Moravia Petr Pavlacký. Samotné bazény sa dočkali aj špeciálneho osvetlenia a doplnia tak celoročnú vonkajšiu termálnu zónu, ktorú aquapark ponúka návštevníkom.

Aqualand Moravia

Liečivé a blahodarné účinky vody z pasohlávskeho vrtu

Výstavbou horúcich bazénov reaguje vedenie aquaparku na neustále sa zvyšujúcu obľubu kúpeľov a procedúr. „V súčasnej dobe prevádzkujeme balneo kúpele, kde je možné si užiť termálne procedúry v neupravenej sírovej vode. Vzhľadom k veľkému záujmu návštevníkov o tento typ procedúr plánujeme v budúcom roku rozšírenie balneo prevádzky,“ dodáva Pavlacký.

Aqualand Moravia využije aj na nové bazény termálnu vodu z miestneho 1,3 km hlbokého vrtu MU – 3G Mušov. Ten je unikátny nielen prítomnosťou oxidu uhličitého, sulfanu, síranov, či hydrosulfidu, ale tiež zvýšeným obsahom fluoridov, jodidov, kyseliny kremičitej alebo aniónov CI- a katiónov Na+. Vďaka komplexnému zloženiu tak voda z pasohlávskeho vrtu pozitívne ovplyvňuje pohybový aparát, imunitu, metabolizmus a funkcie autonómnych nervov. Blahodárne pôsobí na kožné problémy či plesňové ochorenia, zlepšuje tiež prekrvenie pokožky.

Aqualand Moravia

Zážitky nielen pri kúpaní…

Návšteva najmodernejšieho aquaparku v Česku nemusí byť len na jediný deň. Priamo pri areáli Aqualandu Moravia sa totiž nachádza novo vybudovaný hotel Aqualand Inn. „Hostia sa môžu tešiť aj na zážitok počas raňajok, keď kuchár pripravuje pokrm priamo pred nimi alebo napríklad na večernú pohodu pri dobrom víne v našom Lobby bare,“ dodal Pavlacký.

womangalérie VŠETKY