Jar nabáda Slovákov k cestovaniu

Juhomoravský Aqualand Moravia láka na nové Denné lázně a výhodné balíčky.

Priaznivé počasie a dni voľna lákajú stále viac Slovákov k cestovaniu. Populárnym turistickým cieľom je Južná Morava, ktorá ponúka malebnú krajinu, skvelé víno a pamiatky UNESCO. Najnavštevovanejší turistický cieľ Juhomoravského kraju – Aqualand Moravia pozýva na návštěvu nových Denních lázní. Záujemcovia môžu využiť aj výhodné jarné ubytovacie balíčky v priľahlom hoteli Aqualand Inn alebo si zakúpiť lacnejšie vstupné v rámci Happy days.

 

Aqualand Moravia

Južná Morava je pre predĺžené víkendy ideálnou destináciou, ponúka totiž zábavu aj poučenie pre celú rodinu. V jarnom období, ku ktorému patria tiež dva štátne sviatky, pozoruje zvýšený záujem  návštevníkov aj Aqualand Moravia. „Horúcou novinkou tohtoročnej jari je otvorenie nových luxusných priestorov. Od prvého mája budú návštevníkom k dispozícii Denné lázně so súkromnou vírivkou, ležadlami, občerstvením a obsluhou na zavolanie ,“ popisuje novú službu riaditeľ Aqualandu Moravia Petr Pavlacký. Návštevníci si tak môžu vychutnať nielen miestne bazény, atrakcie a wellness zónu, ale aj súkromie a nadštandardné služby.

Aqualand Moravia

 

Jarné obdobie praje aj výhodnému nakupovaniu. Záujemcovia môžu využiť špeciálne jarné wellness pobytové balíčky, ktoré ponúka hotel Aqualand Inn. Za zvýhodnenú cenu tu získajú nielen komfortné ubytovanie s raňajkami, ale aj možnosť neobmedzenej návštevy wellness centra Forum Romanum, masáž alebo zľavy na procedúry. „V prvé májové dni sú pre návštevníkov pripravené aj tradičné Happy days, keď môžu študenti, alebo rodiny s deťmi nakupovať vstupenky za znížené ceny,“ dodáva Petr Pavlacký.

Aqualand Moravia

 

Za kultúrou, športom a Rimanmi

Možností, kam vo voľných dňoch vyraziť, ponúka okolie Aqualandu Moravia hneď niekoľko. Milovníci histórie sa môžu napríklad vydať po stopách Rimanov, ktorý sa podľa posledných dôkazov nachádzali práve v okolí aquaparku. Navštíviť je možné taktiež voľne prístupnú oblasť Hradiska s atraktívnou náučnou cestou, informačnými tabuľami a tematickými výstavami. S bohatou históriou lokality je možné sa zoznámiť taktiež v Pavlove, kde bol minulý rok otvorený archeopark. Športoví nadšenci zase ocenia členitý terén v okolí Pasohlávok, ktorý je ideálny pre pešiu turistiku a výlety na bicykloch. Symbolom Južnej Moravy je taktiež populárny Lednicko-Valtický areál, kde je turistická sezóna v plnom prúde. K dispozícii sú veľkolepé reprezentačné sály zámku, súkromné kniežacie apartmány, detské izby a bábkové múzeum. Za prehliadku tiež stojí vonkajší areál, ponúkajúci jeden z najväčších parkov v Európe, v ktorom je možné vidieť palmový skleník, rímsky viadukt, minaret, čínsky pavilón, benátsku fontánu a zrúcaninu.

www.aqualand-moravia.cz