Jarný pobyt v čarokrásnej prírode a skvelý wellness

Veľkonočné sviatky, jar k nám prinášajú…

Veľká noc nám už pomaly klope na dvere a my vám ponúkame alternatívu na strávenie jarných sviatkov. Vyberte si z ponuky hotelovej siete SOREA a zažite jarný pobyt v čarokrásnej prírode. Oddýchnite s v našich hotelových wellness centrách, absolvujte očistnú kúru, fytoterapiu, relaxačnú masáž, zábal alebo jarnú lyžovačku doplnenú hotelovým animačným programom.

Jarný pobyt

Chceli by ste tráviť veľkonočné sviatky ako naši predkovia?

Veľkonočné sviatky majú svoje čaro, a či už ich trávime doma, alebo sa vyberieme na dovolenku, bola by škoda nepripomenúť si aspoň niektoré z pekných tradícií, ktoré tieto sviatky ozvláštnia a urobia ich nezabudnuteľnými. Mimochodom, ak sa blížiace sa jarné sviatky rozhodnete spojiť s pekným pobytom, môžete si svoj relax oživiť niektorým z dávnych zvykov, ktoré stačí trochu aktualizovať.

Jarný pobyt

Zelený štvrtok

V minulosti, ak dievčatá a ženy chceli mať pekné husté a zdravé vlasy, po umytí si ich mali česať pod vŕbou a poprosiť ju, aby im dala vlasy.

Aktuálny tip:  

Ak sa vyberiete na výlet, nezabudnite si so sebou vziať aj hrebeň a hľadajte vŕbu, pod ktorou sa rozhodne treba učesať. Veď čo ak toto kúzlo skutočne funguje…?

Veľký piatok

Na Veľký piatok naši predkovia chodili zavčas rána k potoku (najlepšie ešte pred východom slnka), aby sa mohli umyť v čistej vode a zmyli zo seba všetky choroby a neduhy. Starším a chorým nosili z tejto čistej vody domov, aby sa vyliečili. Verili, že čistá pramenitá voda má práve na Veľký piatok úžasný liečivý a blahodarný účinok.

Aktuálny tip:

Ak ste na dovolenke, či na veľkonočnom pobyte, nie je nič jednoduchšie, ako si život spríjemniť takouto tradíciou. Vyberte sa na výlet k nejakému peknému horskému potoku a aspoň symbolicky si v ňom umyte tvár a ruky. Tým, ktorí nemôžu ísť s vami, prineste trochu vody domov, aby aj oni boli účastní jarnej ozdravnej kúry.

Biela sobota, Veľkonočná nedeľa a Veľkonočný pondelok

Na Bielu sobotu sa v domácnostiach zvyčajne upratovalo, varilo a pieklo a pripravovali sa obradné jedlá, ktoré sa jedli počas Veľkej noci.

Na Veľkonočnú nedeľu bolo zaužívané svätenie jedál v kostole a tento zaujímavý zvyk sa na mnohých miestach Slovenska zachoval až dodnes. Doma bol stôl prikrytý bielym obrusom a gazdiná musela mať všetko pripravené tak, aby počas jedla nemusela vstávať od stola. Prvé jedlo, ktoré sa vo väčšine prípadov zvyklo jesť, bolo uvarené vajíčko, ktoré malo mať tajomnú moc. Gazda ho rozdelil medzi všetkých spolustolovníkov a toto malo zaručiť ochranu pred zlými duchmi a zlými vecami.

Veľkonočný pondelok sa v slovenských končinách neodmysliteľne spájal so šibačkami a oblievačkami, a to rovnako v minulosti, ako aj dnes. Tradícia vraví, že dievčatá a ženy sú po vyšibaní a oblievačke svieže, zdravé, plné sily a že ešte aj opeknejú…

Aktuálny tip:

V prípade, že sa počas veľkonočných sviatkov vyberiete na niektorý zo zaujímavých pobytov z hotelovej siete SOREA, nemusíte vyvárať, ani vypekať, pretože o chutné jedlo sa postarajú znamenití kuchári. No a keďže vás, ako hostí, všade budú obsluhovať, oddýchne si každý a svoje veľkonočné vajíčko si môžete pokojne vychutnať so svojimi blízkymi.Tradičnú oblievačku si môžete ozvláštniť relaxovaním v termálnych bazénoch, či rôznych wellness centrách, ktorých je v hoteloch zo siete SOREA neúrekom. Stačí si vybrať…

Jarný pobyt

Veselá Veľká noc pod Tatrami

Takú zažijete jedine v  Hoteli SOREA HUTNÍK I./II. v Tatranských Matliaroch. Pre deti je pripravený bohatý animačný program, tvorivé dielne , ľudová hudba, diskotéka, vystúpenie akordeónistu či folklórneho súboru Podtatranček. Tešiť sa môžete tiež na bohatý kultúrny program s veľkonočnou tematikou alebo si môžete zmerať sily v hotelovej telocvični či v Bowling centre so 40 % zľavou na hru.

Oblievači a šibači prídu za vami

Pobyt plný hier, zábavy a animácií je pre vás pripravený na Štrbskom Plese v Hoteli SOREA TRIGAN. Oddýchnite si po jarnej lyžovačke v hotelovom centre WELLNESS SVET REGENERÁCIE A ODDYCHU s farebnou večernou symfóniou alebo sa zahrejte v saunách a pri dobrej masáži. Ubytujte sa v dvojlôžkovej izbe s polpenziou a neobmedzeným vstupom do wellness centra, do ktorého vás zvezie jedinečný panoramatický výťah. Pre hostí je pripravená veľkonočná ranná oblievačka, vystúpenie koledníkov z detského folklórneho súboru a posedenie pri ľudovej hudbe.

Sviatky jari pod Lomnickým štítom

Relax v perličkovej ležadlovej masáži s pohľadom na zjazdovku v Tatranskej Lomnici vám poskytne Wellness URANIA v Hoteli SOREA URÁN. V príjemnej atmosfére zrekonštruovaných priestorov hotela sa vás čaká vystúpenie detského folklórneho súboru, ukážka výroby a maľovania veľkonočných kraslíc a posedenie pri živej hudbe.

Aj posledný z ponuky vysokotatranských hotelov má počas Veľkej noci čo ponúknuť. Ubytujte sa v Hoteli SOREA TITRIS v Tatranskej Lomnici s bohatými bufetovými raňajkami a večerami, veľkonočným animačným programom a oddychom v AQUA Relax centre s 36–metrovým toboganom, zrýchľovacím kanálom, perličkovým kúpeľom, zábalmi, masážami a saunami.

Neopakovateľná veľkonočná lyžovačka a šibačka na liptovský spôsob

Toto vám ponúkajú jedine zasnežené svahy Chopku, strediska Jasná Nízke Tatry a hotely spoločnosti SOREA, z ktorých to máte na zjazdovku ,,na skok,,.Veľkonočný program vás vtiahne do sviatočnej nálady aj v Hoteli SOREA MÁJ v Liptovskom Jáne, v jednej z najkrajších dolín Nízkych Tatier. Môžete sa tešiť na rannú rozcvičku v bazéne, zdobenie veľkonočných vajíčok, výrobu masiek a ozdôb na Veľkonočný karneval, hľadanie zatúlaných vajíčok, veľkonočné raňajky, pravú liptovskú oblievačku, posedenie pri živej hudbe, či večer plný súťaží, hier a tanca pre deti aj dospelých. K dokonalému sviatočnému relaxu prispeje hotelový termálny bazén, večerné kúpanie pri sviečkach, či rôzne druhy  masáží a zábalov. l

Atraktívny veľkonočný program priamo pri zjazdovke…

Alebo si vyberiete ubytovanie priamo pri zjazdovke Biela púť v Hoteli SOREA SNP?
Užite si Veľkú noc s atraktívnym veľkonočným programom ľudovej hudby Bystrianka a jarnú lyžovačku v Jasnej. Pre lyžiarov je k dispozícii zrekonštruovaná lyžiareň s moderným vybavením sušenia lyžiarok, ski servis a obchod s lyžiarskymi potrebami. Hoteloví hostia môžu využiť 30% zľavu na vstup do bazénu s termálnou vodou v Hoteli SOREA MÁJ a už čoskoro sa môžu tešiť na nové wellness centrum v Hoteli SOREA SNP. 

Veľká noc na Spiši

Príroda je najlepším liekom – to je motto Veľkonočnej programovej ponuky Hotela SOREA ĽUBOVŇA v Ľubovnianskych kúpeľoch. Každoročne sa tento hotel pýši najbohatším programom v rámci Veľkonočného pobytu. Aj tento rok na vás čaká veľkonočná svätá omša, tradičné šibačkové raňajky s prekvapením, tvorivé dielne, výroba vencov, Hopi Hop – pohybové hry, sadenie kvetov, poľovačka na vajíčka, popoludnie pre ženy, regionálne zvyky a tradície na dedine, či vystúpenie folklórneho súboru. Večerou vás bude sprevádzať goralská muzika a po nej videodiskotéka pre malých aj veľkých. Ponuku dopĺňa široká paleta fakultatívnych výletov do blízkeho okolia.

Tradície a zaujímavý program pre každého

Slávnostnú atmosféru sviatkov umocní Veľkopiatková krížová cesta v obci Chmeľnica a Biela sobota na Zvire, pútnickom mieste. Bohatú históriu a architektúru vám predstaví dominanta mesta Ľubovniansky hrad so skanzenom. Novinkou tohtoročných sviatkov je jazda na koči, veľkonočná fotomagnetka a minizoo uprostred krásnej prírody.

Jarný pobyt

Okrem bohatého animačného programu je pre hostí pripravené prekvapenie, uvítací nápoj, fytoterapia počas celého pobytu, voľný vstup do hotelového bazéna a fitnescentra alebo niektorá z relaxačných procedúr (relaxačná perlička, morský kúpeľ, fínska saunu, infrasauna). Až dve deti do 15 rokov so 100 % zľavou z ubytovania. Podmienkou je ubytovanie na spoločnej izbe na prístelke, alebo spoločnom lôžku s dvoma dospelými osobami a čerpanie stravovacích služieb v detskom normatíve.

Veľkonočná Bratislava láka

Veľkonočné sviatky neobchádzajú ani naše hlavné mesto a my vás pozývame stráviť ich v Hoteli SOREA REGIA, kde vám ponúkame ubytovanie v izbách typu STANDARD, bohaté bufetové raňajky, veľkonočnú trojchodovú večeru s prípitkom a veľkonočné prekvapenie. Po večeri vás pozývame na prechádzku bratislavskými uličkami, kde objavíte Katedrálu Sv. Martina, Starú radnicu, Primaciálny palác, Michalskú bránu, reštauráciu UFO, korzo s kaviarňami a Schoene Nácim, či známym Čumilom. Za poplatok vám hotel sprostredkuje hradný okruh historickým vláčikom alebo pešiu prehliadku po centre mesta aj so sprievodcom.

Už 26 rokov vám prinášame tie najzaujímavejšie ponuky z dovolenky na Slovensku! Úspešný rozvoj spoločnosti a neustále zvyšovanie hodnoty značky ocenila aj Komisia expertov Brand Council programu Slovak Superbrands, ktorá udelila hotelovej spoločnosti SOREA cenu Slovak Business Superbrands Award 2017, 2018 aj 2019.

Ak teda patríte k tým, ktorí sa práve rozhodujú o tom, kde a ako budete tráviť Veľkonočné sviatky, vyberte sa tam, kde sa klienti vždy  radi vracajú na základe skvelého odporúčania a dobrej skúsenosti.

Oslávte sviatky jari u nás!

www.sorea.sk