Jeseň na zámku Schloss Hof. Októbrová programová ponuka

Zábavná i strašidelná októbrová programová ponuka

Fascinujúca metamorfóza prírody, pôsobivá symfónia rozmanitých farieb a vôní – jeseň nám ponúka pestrosť v pravom slova zmysle. Príťažlivú krásu jesennej prírody si môžete vychutnať aj počas návštevy malebného zámockého komplexu Schloss Hof. Majestátne listnaté stromy, ktoré zdobia barokové záhrady, „hrajú“ rozličnými odtieňmi žltej, oranžovej i červenej. Môžete sa kochať farbami a obdivovať pôvab tohto jedinečného ročného obdobia na prekrásnom mieste, ktoré vás osloví unikátnou kombináciou skvostných prvkov architektonického, kultúrneho a prírodného prostredia.

na zámku Schloss Hof

V znamení pestrosti sa ponesú aj úžasné podujatia v impozantnom zámockom areáli Schloss Hof.

Jesenná slávnosť

12. a 13. októbra vás nadchne pútavý program Jesennej slávnosti. Očarí vás zábavné vyrezávanie tekvíc, pričom v ponuke je nielen jedinečná príležitosť pozorovať profesionálov pri práci, ale aj možnosť zapojiť sa počas workshopu pre deti i dospelých. Idylický zámocký statok ožije pestrým jesenným trhom s bohatým sortimentom hodnotných výrobkov i kulinárskych špecialít. Tešiť sa môžete aj na mlátenie obilia a pozvanie do tanca s ľudovou tanečnou skupinou Marchfeld. Jedinečnosť atmosféry obohatia tóny príjemnej živej hudby. Pre deti je pripravený skákací hrad zo slamy, prechádzka s alpakou i veselé maľovanie na tvár. Tvorivé dielničky v priestoroch Detského a rodinného sveta v Bäckenhofe sú ideálnym miestom na uplatnenie kreativity. Vítaným spestrením programu sú obľúbené jazdy na kočoch i jazdenie na poníkoch.

 Halloweenová slávnosť

26. a 27. októbra sa zámocký komplex Schloss Hof stane ideálnym miestom pre všetkých milovníkov tajomna, duchov a strašidiel. Čarodejnice, vampíri a strašidlá sa počas Halloweenovej slávnosti budú túlať po zámku Schloss Hof a postarajú sa o výnimočné zážitky pre celú rodinu. O 11:15, 12:15, 14:15, 16:15, 17:15 hod. je pripravená strašidelná prehliadka zámku a pivničných priestorov v slovenskom jazyku pre celú rodinu, počas ktorej na vás čakajú strašidelné prekvapenia. Nádherná slávnostná sála zámku sa o 13:00 a 15:00 hod. stane dejiskom divadla s gašparkom. V čarodejníckej kuchyni sa budú piecť špeciálne sušienky a kretivita je vítaná v halloweenových tvorivých dielničkách. Pre malých i veľkých duchov a vampírov je pripravené zábavné maľovanie na tvár. Osobité čaro podujatia dotvoria vystúpenia artistov. Nenechajte si ujsť Halloweenovú slávnosť na zámku Schloss Hof s množstvom strašidelnej zábavy.

Halloween – dielničky so strašidielkami a hľadanie duchov

31. októbara sa odvážni mladí návštevníci môžu od 14:00 hod. pripraviť na lov duchov v priestoroch Detského a rodinného sveta – nechajte sa strašidelne namaľovať, zabavte sa v strašidelných dielničkách a upečte halloweenové pečivo. Na záver sa deti vydajú po stopách duchov na zámku Schloss Hof. Detská halloweenová prehliadka zámku v sprievode slovenského lektora (o 15:15, 16:15 a 17:15 hod.) je zárukou unikátnych zážitkov, na ktoré sa nezabúda.

Miesto:          

Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof

Termín:          

12. – 13.10. |Jesenná slávnosť

26. – 27.10. |Halloweenová slávnosť

31.10. | Halloween – dielničky so strašidielkami a hľadanie duchov

Zámocký areál Schloss Hof je otvorený od 10.00 do 18.00 h

Vstupné:

Dospelí 15,- €
Deti (6-18 rokov)9,- €
Deti do 6 rokovzdarma
Rodinná vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti)39,- €

TIP:

Navštívte zámok Niederweiden s výhodnou kombinovanou vstupenkou.

www.schlosshof.at/sk