Kam vycestovať na romantický víkend?

Romantiku zažijete aj inde ako v Paríži!

O lásku sa treba starať, a preto tip na romantický víkend môže byť dobrým dôvodom niekam vycestovať s vašou polovičkou.

romantický víkend
https://www.shutterstock.com

Gurmánska Viedeň alebo zmyselný Paríž

Hovorí sa, že láska ide cez žalúdok. Vyberte sa do toho najromantickejšieho mesta na svete a vychutnajte si v niektorej z elegantných parížskych kaviarničiek nebesky nadýchanú makronku. Vďaka kráske na Seine rýchlo zabudnete na všedné starosti a dokonale vás omámi kúzlom romantiky. Paríž je predsa skvelý tip na výlet a romantický víkend v každom ročnom období!

Starosvetským kúzlom dýcha aj rakúska metropola. Láka na prechádzky širokými bulvármi, povoziť sa môžete nechať v koči ťahanom koňmi a ako sladkú bodku si doprajte Sacherovu tortu. Nenechajte sa odradiť dlhým radom ľudí, ktorý sa väčšinou vinie do diaľky od dverí hotela Sacher. Užite si atmosféru ako vystrihnutú z filmu pre pamätníkov, práve tu totiž Viedeň rozohráva jednu zo svojich romantických symfónií. Ak zatúžite po troche pohybu, neváhajte a vyrazte si zakorčuľovať na klzisko na Radničnom námestí.

Romantika v maďarských kúpeľoch, aj horúca fínska sauna

Ako v zime rozdúchať iskričky vášne, sa môžete inšpirovať v budapeštianskych kúpeľoch. Bohato zdobené pavilóny plné teplej liečivej vody, blahodarné bahno, parné kúpele a sauny – to všetko si môžete užiť u našich južných susedov napríklad počas predĺženého víkendu.

Horúce chvíle nasledované prívalom endorfínov si vychutnáte aj vo Fínsku. Len tu vyskúšate saunu v tej najrýdzejšej podobe. Sauna spojená s otužovaním je pre Fínov úplná samozrejmosť a narazíte na ňu v podstate kdekoľvek, či už sa vyberiete do mesta alebo do malej dedinky. Skok do ľadového jazera po boku milovanej osoby vám utuží imunitný systém a zároveň napovie, či spolu prekonáte každú prekážku…

Dánsko zaliate pivom a preslávené rozprávkami

V krajine Hansa Christiana Andersena poznajú recept na šťastie. Nasvedčujú tomu nielen mnohé prieskumy, ale aj magické slovko hygge, ktoré vyjadruje pohodový prístup k životu. Dánska metropola poteší aj milovníkov piva. Posilnení návštevou pivných barov sa môžete vydať na prechádzku Kodaňou k soche Malej morskej víly.

Dobrodružstvo na myse Dobrej nádeje a sladké Japonsko

Skvelým východzím bodom pre poznanie Japonska môže byť Kjóto s dokonale fotogenickými chrámami, bambusovým hájom, exotickými gejšami či pulzujúcimi trhmi, kde si môžete zakúpiť napríklad aj vlastné štýlové kimono.

V Juhoafrickej republike k najromantickejším miestam patrí mys Dobrej nádeje, omývaný vlnami dvoch oceánov – Indického a Atlantického. Okrem dokonalých výhľadov vás tu potešia aj skupinky roztomilých damanov kapských, či o poznanie divokejší paviáni.

Pravdaže, to je iba zopár tipov na inšpiráciu – ale čo tak si niečo pekné naplánovať?