SPÄŤ
Cestovanie

Korfu

Od: Henrieta Karabova 14.6.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Ak navštívite niektorú cestovnú kanceláriu, ponúkne vám veľa krásnych miest, kde môžete stráviť krásne chvíle. Keď napríklad poviete, že chcete navštíviť Grécko, zaiste vám odporučí dovolenku na Korfu.

Korfu

Krásny grécky ostrov, kde žijú ľudia od antických čias až po súčasnosť s rešpektom voči tradíciám. Ostrov s krásnym morom a nádhernými plážami, na východnom pobreží sú skôr štrkové a more je mierne zariasené, na západnom je more čisté a pláže väčšinou pieskové.

Žijú tu milí a pohostinní obyvatelia, cítiť tu dych histórie, ostrov je tiež veľmi bohatý na prírodné krásy. Ani si nestihnete všimnúť a za malý okamih sa sami stanete jeho súčasťou. Strategická poloha tohto ostrova mu určuje akoby vstupnú bránu Jadranu a spôsobuje, že od dávnych čias zastával dôležitú úlohu v histórii Stredomoria. Na Korfu žil napríklad Angličan lord Byron, ale aj rakúska cisárovná Sissi.

Je to príjemný zelený ostrov s prvkami talianskej kultúry. Určite naň budete spomínať ako na ostrov olivových stromov, mandľovníkov, cypriškov i eukalyptov a pieskových pláží. Nezabudnuteľné zážitky prinášajú večerné promenády, ktoré lákajú turistov širokou ponukou vinární, barov, diskoték a reštaurácii.

Grécke ostrovy sú veľmi slnečné, čo vytvára predpoklad pre strávenie ideálnej dovolenky, takže neváhajte a určite sa sem niekedy vyberte.

womangalérie VŠETKY