Letná dovolenka vo Vysokých Tatrách a na Spiši

Tiež patríte k tým, ktorí si čarovné dni neskorého leta radi užívajú v lone krásnej prírody, s nadšením objavujete zaujímavé miesta i historické pamiatky a pri tom všetkom nepohrdnete dobrou zábavou a relaxom spojeným s príjemným kúpaním a wellnessom? V tom prípade by ste svoje vysnené dni plné oddychu mali stráviť vo Vysokých Tatrách alebo na Spiši! A aby všetko bolo tak ako má byť a aby ste sa cítili pohodlne a bezpečne, dobre urobíte, ak si pre svoj oddych vyberiete niektoré zo zariadení hotelovej siete SOREA.

dovolenka vo Vysokých Tatrách
https://www.shutterstock.com

Severný Spiš a Pieniny ponúkajú mnohé krásy

Vedeli ste, že Spiš patrí medzi turisticky najatraktívnejšie miesta nielen na Slovensku, ale aj v celej strednej a východnej Európe? Tento región je popretkávaný unikátnymi historickými pamiatkami a prírodnými zákutiami európskeho i svetového významu, skvelou gotikou a na svoje si tu v každom ročnom období určite prídu aj milovníci prírody a vyznávači horských športov.

Navštívite aj vy túto klenotnicu krásy i pamiatok Slovenska a doprajete si oddych v náručí malebnej novoľubovnianskej doliny, využite služby Hotela SOREA ĽUBOVŇA s bohatou ponukou fakultatívnych výletov v rámci pobytu. V blízkosti hotela nájdete voľne prístupné pramene minerálnej vody Ľubovnianka s najvyšším obsahom horčíka na Slovensku a minerálnu vodu pre ženy MISS +.

Čo všetko treba vidieť vo Vysokých Tatrách?

Určite je toho veľa, ale určite by ste si nemali nechať ujsť tieto úžasné prírodné krásy:

K najkrajším prírodným úkazom Vysokých Tatier patria Národná prírodná pamiatka Belianska jaskyňa, vodopád Skok v Mlynickej doline, najnavštevovanejšie Štrbské pleso, najväčšie a najhlbšie jazero v slovenských horách Hincovo pleso, impozantné štíty Kriváň, Lomnický a Gerlachovský štít, najvyššie položené horské sedlo nazývané Sedielko medzi zadným Ľadovým štítom a Širokou vežou, najmohutnejšia skalná stena Malého Kežmarského štítu, a v neposlednom rade úchvatné panoramatické pohľady z turistických chodníkov napr. v Kôprovej doline, v Mengusovskej či Hlinskej doline.

dovolenka vo Vysokých Tatrách
https://www.shutterstock.com

Alebo patríte k tým, čo by chceli vidieť Vysoké Tatry z vtáčej perspektívy? Tak si určite nenechajte ujsť výlet visutou lanovkou na Lomnický štít v tesnej blízkosti Hotela SOREA URÁN. Apartmánové ubytovanie, hotelové izby, moderná reštaurácia, lobby bar a  doplnkové relaxačné služby hotelového Wellness URANIA sú zárukou príjemného oddychu.

Spoznajte bezpečne tatranskú faunu a flóru…

Pre všetkých, ktorí túžia spoznávať tatranskú faunu a flóru, je tu skvelý tip: Nemusíte nikam cestovať, ani podnikať náročné a vyčerpávajúce výlety. Botanická záhrada – expozícia tatranskej prírody sa totiž nachádza priamo pred Hotelom SOREA TITRIS v Tatranskej Lomnici. Slúži nielen na príjemný relax, ale prináša aj možnosť pozorovať 330 druhov tatranských rastlín a stromov osídľujúcich rôzne biotopy. Vo vzdialenosti 500 metrov od hotela na vás čaká najnavštevovanejšie múzeum svojho druhu na Slovensku – Múzeum TANAPu. Výstavná časť múzea je rozdelená na prírodovednú, prírodoochranársku, historickú a etnografickú.

Páči sa vám pohoda, ktorú ponúka rodinný hotel?

Necelé 2 km od Tatranskej Lomnice sa v peknom a tichom prostredí Tatranských Matliarov nachádza Hotel SOREA HUTNÍK, ktorý je východiskom pre turistiku do východnej časti Vysokých Tatier. Poloha osady umožňuje jednoduchý prístup do Doliny Bielej vody, k Chate na Zelenom plese a na Jahňací štít po modrej značke. Tento obľúbený rodinný hotel ponúka najširšiu škálu doplnkových služieb od hotelového bazéna cez minigolf, automatické dvojdráhové BOWLING centrum až po telocvičňu, alebo od relaxačných masáží až po morský kúpeľ. Na večernú opekačku pod Lomnickým štítom vám poslúži perfektne pripravené ohnisko so sedením.

Morský kúpeľ v Tatrách ponúka ešte viac ako vzduch pri mori!

Po romantických prechádzkach okolo jazierok lásky na Štrbskom Plese, alebo pri nepriaznivom počasí, vám dobre padne relaxácia v Hoteli SOREA TRIGAN vo Wellness svete regenerácie a oddychu. Trpíte alergiou, astmou, kožnými chorobami? Pomôže vám inhalačná kabína s morským kúpeľom, ktorý mnohonásobne prevyšuje podiel minerálnych látok a solí vo vzduchu pri mori.

dovolenka vo Vysokých Tatrách

Bonusy, ktoré by ste si nemali nechať ujsť…

Ak ste sa rozhodli, že chvíle voľna budete tráviť vo Vysokých Tatrách alebo na Spiši, máme pre vás ešte niekoľko dobrých tipov a bonusov, o ktorých sa určite oplatí nielen vedieť, ale ich aj vyskúšať!

Cyklozájazdy nikdy neboli také jednoduché!

Mali by ste chuť spoznávať Tatry na bicykli? Ak sa skontaktujete so spoločnosťou TATRY TRAVELIA, ktorá  pôsobí v celom tatranskom a podtatranskom regióne  a zaoberá sa požičiavaním a servisom bicyklov aj elektrobicyklov, objednaný bicykel vám privezú priamo do hotela SOREA v stanovenom čase. Klienti hotelovej siete SOREA majú po predložení hotelového preukazu zľavu z ceny 15 %. Aktuálnu ponuku cyklovýletov vo Vysopkých Tatrách nájdete na webovej stránke www.tatry-travelia.sk

Nestville Park

Radi by ste ochutnali pravú slovenskú whisky? Alebo iné podobné liehovinové nápoje slovenskej výroby? V tom prípade by ste mali navštíviť Nestville Park v Hniezdnom, kde sa nachádza Expozícia  tradičných ľudových remesiel a súčasnosti liehovarníctva. Návštevník získa zaujímavý a nevšedný pohľad na historický prierez výrobou liehovín a remesiel, súvisiacich so spracovaním a uskladnením liehu, až po moderný dnešok. Klienti hotelovej siete SOREA dostanú po predložení hotelového preukazu zľavu z ceny vstupného 10 %.

Galéria Dobrá Hračka

Ak máte deti, alebo sa aj sami radi hráte, potom je skvelým tipom návšteva Galérie Dobrá Hračka v Tatranskej Lomnici. Je to úžasné miesto, kde na ploche 500 štvorcových metrov nájdete množstvo hier a športových atrakcií, deti sa môžu naučiť dopravné predpisy a vyskúšať si rôzne hračky. Aj obchodík je zameraný na netradičné hračky, vďaka ktorým sa deti aj dospelí dokážu hrať nielen zábavne, ale aj s rozumom. Pre klientov hotelovej siete SOREA tu majú po predložení hotelového preukazu 30 % zľavu z ceny. Ideálny tip na dni, keď počasie nie je práve najkrajšie.

TrickLandia

TrickLandia je miesto, kde zažijete  jedinečné putovanie Slovenskom v galérii trick-artu a optických ilúzií. V jej priestoroch nájdete námety slovenských ľudových povestí, rozprávok, ako aj reálie obcí a zámkov Slovenska. Túto jedinečná galéria je rozložená na ploche 500 štvorcových metrov, na ktorých sa nachádza 24 atrakcií. Obsahuje  15 trick-artových obrazov, rozšírenú realitu, antigravitačné miestnosti, najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe a iné. Aj tu je pre klientov hotelovej siete SOREA 30 % zľava z ceny po predložené hotelového preukazu.

Pieniny, Červený Kláštor

No a ak ste zavítali do Červeného Kláštora a je pekné počasie, asi najlepšie si krásu Pienin vychutnáte plavbou na plti po Dunajci. Splav trvá približne 90 minút a aj tu, po predložení hotelového preukazu, majú klienti Hotelovej siete SOREA zvýhodnenú cenu. Zľava sa týka dospelých osôb.

Aj vy si myslíte, že takejto ponuke sa nedá odolať? Tak si vyberte pre seba a svoju rodinu to najlepšie a užite si krásne dni neskorého leta!

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach