SPÄŤ
Cestovanie

Na dovolenku si zoberte týchto 10 vecí

Od: Henrieta Karabova 12.7.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Rodiny, kamaráti i jednotlivci už odišli alebo sa pripravujú na dovolenku. Mnoho stoviek vozidiel sa tak počas prázdnin ocitne na cestách po Európe. Jeden z najväčších problémov, ktorému môžu vodiči čeliť, je absencia základných vecí, ktoré cestu spríjemnia a urobia ju menej stresujúcou a bezpečnejšou. Medzi položky, ktoré často zostanú doma, patria okrem iného slnečné okuliare, nápoje a hudba.

vziať na dovolenku

 

Ponúkame vám zoznam 10 vecí, ktoré by ste mali mať v dosahu na dlhých cestách na dovolenku.

Jednoducho vám spríjemnia cestovanie:

🏖 Slnečné okuliare

Koľkokrát ste sa snažili nájsť slnečné okuliare počas jazdy? Okuliare patria k nevyhnutnému komfortu a môže ísť aj o bezpečnostný prvok, predovšetkým v prípade, ak idete do slnečnej destinácie. Preto ich musíte mať vždy v dosahu.

🏖 Hudba

Mnoho Európanov prekročí počas jazdy aspoň jedny hranice a nájsť vhodnú hudobnú rozhlasovú stanicu v danej krajine je niekedy nemožné. Vhodnejšie je zabaliť si CD, MP3 a už pred jazdou sa ubezpečiť, že máte zapojený prenosný prehrávač, aby ste sa vyhli nude a frustrácii.

🏖 Pitie

Autá sa rýchlo zmenia na vysušené miesta, a tak pribalená voda alebo nealkoholický nápoj dokážu zlepšiť koncentráciu. Vyhnete sa tak nakupovaniu drahých nápojov počas cesty.

🏖 Peňaženka s hotovosťou a s platobnými kartami

Majte ich na dosah. Nielen preto, aby ste sa znovu mohli ubezpečiť, že máte tento nevyhnutný majetok so sebou, ale i preto, aby ste sa k nej mohli rýchlo dostať napríklad pri platbe za použitie diaľnice a pod.

🏖 Navigácia alebo mapa

Ubezpečte sa, že ste si nainštalovali navigáciu pred jazdou – vyvarujete sa tak problémom. Pokus o jej vybalenie počas jazdy z „nejakej“ batožiny, kam ste si ju pred odjazdom dali, sa môže pomerne rýchlo zmeniť na stres. Pokiaľ používate mapu, naštudujte si trasu už pred odchodom.

🏖 Vrecko na odpadky

Je to jedna z najviac prehliadaných položiek, ktoré sú najmä pri ceste na dlhšie vzdialenosti v aute nevyhnutné. Bez odpadkového vrecka sa vaše vozidlo rýchlo zmení na veľký odpadkový kôš.

🏖 Lekárnička

Mala by byť v každom vozidle. Skontrolujte, či je lekárnička skutočne tam, kde ju očakávate. Obmedzíte tým stres vo chvíli, keď ju budete potrebovať.

🏖 Reflexná vesta

Väčšina európskych krajín ju vyžaduje a musíte si ju pri poruche či nehode obliecť. Ubezpečte sa, že je na ľahko dostupnom mieste.

🏖 Fotoaparát

Stáva sa to nám všetkým, že vidíme niečo, čo stojí za odfotenie a zistíme, že fotoaparát je schovaný niekde v nedostupnej taške.

🏖 Náhradné kľúče

Nechajte si ich vo vrecku! Neboli by ste prvý, kto si nechal kľúče v aute, keď sa zamklo samo. Náhradné kľúče vo vrecku vám dokážu zachrániť život.

womangalérie VŠETKY