Neodolateľná dovolenka v Ždiari

Prežite dovolenku plnú pohody a zážitkov v Mountian Resort Ždiar, v prekrásnom prostredí Belianskych Tatier…

Je leto, čas dovoleniek a napriek tomu, že niektorí z nás majú už svoje vysnívané dni letného oddychu za sebou, ešte stále je veľa tých, ktorí si svoje dovolenkové dni zatiaľ iba plánujú. Alebo aj tých, ktorí sa už chystajú na ďalšiu dovolenku, či aspoň minidovolenku. Napokon, čo na tom, že leto je v plnom prúde, veď na dovolenku, najmä ak nemáme školopovinné deti, sa môžeme vybrať kedykoľvek – hoci aj v septembri. Okrem toho, práve teraz máme možnosť využiť špeciálne Last Moment Ponuky, o akých sa nám počas iných mesiacov v roku asi ani nesnívalo… Ak teda túžite po dovolenke v krásnom prostredí a s bohatými možnosťami trávenia voľného času i relaxu, máme pre vás skvelý tip – rezervujte si pobyt v Mountain Resort Ždiar. Garantujeme vám, že budete nadšení, že sa vám nebude chcieť vôbec ísť domov a že sa tam opäť budete chcieť vrátiť.

A jediné, čo vám bude ľúto, je to, že ste o možnosti takejto skvelej dovolenky už dávno nevedeli.

Bývanie v luxusných chatách s výhľadom na štíty Vysokých Tatier vás očarí!

 Ak ste sa rozhodli, že chcete počas svojej dovolenky zažiť naozaj niečo výnimočné, nechajte sa inšpirovať a rezervujte si pobyt  v skutočne luxusných chatách Mountain Resort Ždiar. V prípade, že sa poponáhľate, máte možnosť využiť Last Moment Ponuku za špeciálnu letnú cenu: Ak si rezervujete ubytovanie v jednospálňovom apartmáne (na minimálne dve noci), zaplatíte za jednu noc pre dve dospelé osoby aj s raňajkami od 75 Eur.

Deti do 5 rokov majú pobyt zdarma a pri plne obsadenom  apartmáne získate ako bonus vstup na chodník v korunách stromov pre 2 osoby zdarma.

Ranná kávička alebo čaj na balkóne, úžasný vzduch a božský pokoj…

Samozrejme, možností ubytovania, z ktorých si môžete vybrať, je oveľa viac a to isté sa týka aj vybavenia luxusných chát. Všetky však majú jedno spoločné: Sú zasadené do čarokrásneho prostredia Belianskych Tatier, sú luxusne a komfortne vybavené a podľa potreby si možno vybrať ubytovanie v apartmánoch s jednou či viacerými spálňami. Tí náročnejší určite ocenia pohodlnú obývačku aj moderne zariadenú kuchyňu, v ktorej okrem riadu nechýba ani mikrovlnka,  chladnička, sporák s rúrou, či umývačka riadu. Ak teda patríte k tým, ktorí deň radi začínajú so šálkou voňavej kávičky alebo čaju priamo na balkóne, nie je žiaden problém pripraviť si nápoj podľa vlastnej ľubovôle, sadnúť si na balkón a potom už len vnímať všetku tú krásu našich veľhôr, pomaly popíjať, snívať či meditovať… Naozaj božská pohoda… Ak to skúsite na vlastnej koži, dáte mi za pravdu.

Príjemný relax priamo na chate

Napriek tomu, že Vysoké Tatry ponúkajú nevyčerpateľné možnosti relaxu, vyžitia aj objavovania, možno patríte k tým, ktorí si celkom radi užijú dni voľna a pohody priamo na chate. V tom prípade si môžete vybrať aj ubytovanie s vírivkou, saunou, či s kozubom, pri ktorom sa tak príjemne odpočíva, číta alebo sníva… Samozrejmosťou je  WiFi, TV so satelitným príjmom a ďalšie vymoženosti, ktoré patria k dokonalému oddychu.

Malá prechádzka ráno i večer

Raňajky a večere sú spojené s kratučkou prechádzkou do penziónu River, kde príjemný a ochotný personál urobí všetko pre vašu spokojnosť a skvelý raňajkový bufet, ako aj výber chutných jedál, ulahodia chuťovým pohárikom aj tých najväčších gurmánov. No a kým si rodičia ešte pochutnávajú a užívajú pohodu, deti sa môžu zabaviť v detskom kútiku, alebo obdivovať sochy medveďov, ktoré impozantne dopĺňajú interiér penziónu…

A len tak mimochodom, tí, ktorí si neobjednali ubytovanie s vírivkou na terase, môžu si to, za poplatok, vychutnať priamo v penzióne River, dokonca aj s dobre vychladeným šampanským.

Kam sa vybrať na výlety?

Možnosti sú takmer nevyčerpateľné – záleží len od toho, či vás lákajú potulky a turistické chodníčky, kultúra, folklór, história, umenie alebo kúpanie. To všetko si môžete vo Vysokých Tatrách dopriať naozaj plnými dúškami – treba si len ujasniť, po čom túžite.

Ak vás láka turistika, Vysoké Tatry ponúkajú naozaj nespočetné možnosti. Tí zdatnejší sa môžu napríklad vybrať sa na pešiu túru zo Ždiaru do Osturne  po trase Ždiar – Magurka – Osturnianske jazero – Osturňa – Strednica – Ždiar. Celá túra trvá spolu 7 hodín. Je to stredne náročná celodenná túra, ale rozhodne stojí za to. Obec Osturňa je totiž “živým skanzenom”- pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry.

Nároční a skúsení turisti sa môžu vybrať aj na nezabudnuteľnú na celodennú túru zo Ždiaru do Tatranskej Lomnice, ale upozorňujeme, že tá je naozaj náročná, pretože jej súčasťou sú aj namáhavé výstupy.

V prípade, že si chcete Tatry skôr vychutnávať, vyberte si nenáročnejšie výlety a navštívte napríklad Jazierka lásky na Štrbskom plese,či impozantné vodopády (Skok, Kmeťov vodopád, Večný dážď, Vodopády a kaskády Studeného potoka), na ktoré sú naše veľhory naozaj bohaté.

Hotel SOREA TRIGAN

Tatry si však možno vychutnať aj jazdou na vláčiku Maguráčiku, ktorý jazdí v letnej turistickej sezóne a výborne si takto spestriť prehliadku nádherného okolia, pričom možno bezstarostne plánovať ďalšie výlety. Mimochodom, nezabudnite navštíviť jaskyne –  napríklad Beliansku jaskyňu…

Láka vás folklór a tradície?

O živote, zvykoch a bývaní Ždiaranov je možné sa dozvedieť v miestnom múzeu Ždiarsky dom. Popri zaujímavom výklade majú návštevníci možnosť zažiť ždiarsku svadbu a obliecť sa do kroja. Sprievodnou akciou môže byť aj jazda na konskom záprahu. Nás do tajov dávneho života Ždiaranov uviedla pani Anka a veruže, bolo čo obdivovať…

Poteší aj návšteva oficiálnej galérie Belianskych Tatier, kde okrem fotografií rôznych formátov nájdete aj olejomaľby Belianskych Tatier, suveníry a informačné materiály o okolitých atrakciách.

Ak by vás slovenské tradície a folklór zaujali tak veľmi, že by ste im chceli venovať ešte viac času, navštívte goralskú obec Lendak a v nej múzeum ľudovej kultúry, ktoré sídli v starej dreveničke. Výbornou sprievodkyňou  a rozprávačkou o tom, ako kedysi žili naši predkovia, vám bude pani Helenka Galiková.

Možností na výlety je neúrekom…

Tých, ktorých láka história, poteší návšteva Poľovníckeho zámočka v Tatranskej javorine, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou v majetku štátu, v správe Kancelárie prezidenta Slovenskej republiky. Tento zámoček hostil niekoľko zahraničných prezidentov pri formálnych aj neformálnych stretnutiach.

Navštíviť však možno aj Spišský hrad alebo múzeum v Červenom kláštore, ktoré  približuje históriu a kláštorný život kartuziánskych a kamadulských mníchov a vzácne pamiatky z Červeného kláštora.

v Ždiari

 Ak je pekné počasie, nenechajte si ujsť príležitosť a prevezte sa so skúsenými pltníkmi plťou po Dunajci. Je to nezabudnuteľný zážitok!

v Ždiari

Teplé letné dni je však príjemné tráviť aj pri vode. Spestrením a osviežením teda môže byť kúpanie v Thermal Parku Vrbov, alebo  navštívte AquaCity Poprad.

 No a tí, ktorí si chcú bezpečne a pritom pekne zblízka vychutnať tatranskú prírodu, mali by navštíviť múzeum TANAPu s expozíciou niekoľkých desiatok tatranských zvierat v životnej veľkosti a Botanickú záhradu s expozíciou tatranskej prírody, kde možno na vlastné oči vidieť a obdivovať krásne tatranské rastlinstvo.

Tajomstvo krásnej dovolenky: Mountain Resort Ždiar

 Tak ako? Nemáte pocit, že toto všetko by ste chceli čím skôr vidieť na vlastné oči? Ak si svoj výlet či dovolenku rýchlo zaplánujete, všetky tieto krásne zážitky máte pred sebou!.Navyše, ak si rezervujete komfortné ubytovanie v apartmánoch Mountain Resort Ždiar, budete bývať nielen pohodlne, ale všetky tieto úžasné výlety a možnosti objavovania a relaxu máte na dosah ruky. Nepremeškajte teda výnimočnú príležitosť a užite si ešte toto leto, či jeseň v tomto krásnom prostredí. Ak sa poponáhľate, máte možnosť využiť ešte skvelú akciu za výbornú zľavu, ktorú potrvá len do 30. septembra 2018. Tak neváhajte a kliknite na: www.mrz.sk

Tu si môžete pozrieť, aký typ bývania by vám vyhovoval a zatiaľ aspoň vizuálne sa poprechádzať po priestoroch, kde by ste už onedlho mohli prísť na výlet, či dovolenku. Doprajte si ten krásny zážitok…

Jana Vančová