Priessnitzove liečebné kúpele Jeseník… tam, kde zábal dostal svoje meno…

Jedinečná klíma a unikátne výhľady na Hrubý Jeseník

Dominanta Priessnitzových liečebných kúpeľov sa nachádza na najvýchodnejšom výbežku Rychlebských hôr, neďaleké 2 km od mesta Jeseník. Vďaka svojej priemernej nadmorskej výške 620 m.n.m. a polohe uprostred Jeseníckych hôr má ich klíma unikátny liečebný efekt.

Priessnitzove liečebné kúpele
Priessnitzove liečebné kúpele

Priessnitzova tradičná liečba

Za svoj vznik vďačia Priessnitzove liečebné kúpele zakladateľovi vodoliečby Vincenzovi Priessnitzovi, ktorý na tomto mieste už v roku 1822 založil prvý vodoliečebný ústav na svete. Nekončiaca inšpirácia, fenomén prírodného liečiteľstva, dnešnými slovami by sme mohli povedať guru svetovej hydroterapie – tým všetkým je Vincenz Priessnitz. Osobnosť, ktorá do Jesenníkov privádzala príslušníkov európskych šľachtických rodov, umelcov, lekárov celého starého kontinentu. V priebehu času sa vo vedení kúpeľov vystriedalo niekoľko kvalitných doktorov a špecialistov, ktorí dokázali spojiť Priessnitzov odkaz s modernými liečebnými metódami.

Veľmi obľúbený je vonkajší Balneopark, špeciálna “vodná záhrada”, ktorá je súčasne jedinečným dielom záhradnej architektúry a tvorby krajiny. Môžete sa v nej brodiť potôčikmi, vyskúšať Priessnitzove lavičky alebo Priessnitzove streky. Na najodvážnejších návštevníkov čakajú aj prírodné sprchy so studenou pramenitou vodou. Ten najpríjemnejší pocit relaxácie však zažijete na slnečných terasách prevoňaných materinou dúškou. A ak niektoré procedúry založené na striedaní chladnej vody a tepla v Balneoparku okúsite, slovami odborníka podporíte svoj autonómny nervový systém, stimulujete samoliečebné mechanizmy svojho tela a výrazne zvýšite celkovú odolnosť organizmu voči infekcii a psychickému stresu.

Kvalitné služby

Okrem komplexnej kúpeľnej starostlivosti cez zdravotnú poisťovňu si môžete vybrať zo širokej ponuky liečebných i wellness pobytov (viac v našej ponuke pobytov). Zažijete jedinečnú atmosféru tohoto miesta, tradičné procedúry, kvalitné služby a načerpáte stratenú energiu. Budete sa tu cítiť naozaj dobre, môžete prísť s rodinou, kamarátkou, partnerom alebo aj úplne sami, o vašu spokojnosť bude postarané.

Šport a pohyb v prírode

Tunajšie kúpele sú pripravené aj na vaše športové aktivity, turistiku, cyklistiku, kolobeh, beh, nordic walking, tenis, minigolf, discgolf, plávanie i korčuľovanie. Výlety po 80 prameňoch sú obľúbeným cieľom kúpeľných hostí i ostatných návštevníkov. Pomníčky označujúce miesto prameňov pripomínajú úctu, ktorú ľudia majú k vode a jej liečivým účinkom.

Viac informácií na www.priessnitz.cz.

tel.:  +420 584 491 111
rezervace@priessnitz.cz