Rozprávkové kúpele na dosah ruky

Aj u vás už zima klope na dvere? Máme pre vás tip na miesto, kde sa poriadne zahrejete. Predstavujeme vám najmladšie liečebné kúpele v Českej republike, zapísané do zoznamu UNESCO, Lázně Lednice – lázeňský dům Perla, ktoré sú zasadené do rozprávkovej krajiny obce Lednice na Morave. Nechajte sa rozmaznávať vo veľkom štýle.

kúpele na dosah ruky

Mŕtve more na dosah ruky

kúpele na dosah ruky

V kúpeľnom dome Perla na liečbu využívajú prírodný liečivý prameň, jódo-brómovú minerálnu vodu, takzvanú Solanku, ktorá svojím zložením pripomína Mŕtve more.

Táto treťohorná morská voda pôsobí blahodarne na pohybový aparát, lieči cievne a neurologické ochorenia, gynekologické problémy a stavy po popáleninách, Mimo liečebných a omladzujúcich schopností je takisto vysoko regeneračná a účinky pretrvávajú 6 – 9 mesiacov.

V Perle ju aplikujú pomocou jódo-brómových kúpeľov, ktoré pomáhajú, okrem iného, pri znižovaní tlaku, prospievajú prekrveniu organizmu, liečia reumatické choroby a zápalové kĺbové ochorenia.

Vedeli ste, že …?

Solanka prispieva k normalizácii menštruačného cyklu, pôsobí protizápalovo a bráni zrastom v oblasti malej panvy. Kľúčová je i v prípade fertility, pričom lekár podľa zdravotného stavu odporučí, ako často treba kúpele absolvovať. V Lázních Lednice je samozrejmosťou vstupná lekárska prehliadka zdarma.

Kde se vzal jódo-brómový prameň?

Pôvod Solanky siaha do období mladších treťohôr pred 16 miliónmi rokov. Lázně čerpajú liečivú vodu z vrtu neďalekej obce Charvatská Nová Ves v hĺbke 1200 m.

Už 12 rokov kvalitnej a odbornej starostlivosti

Lázně Lednice sa otvorili vo februári 2007, keď začali liečiť prvých ambulantných pacientov. Vrátane štatútu liečebných kúpeľov ponúka Perla aj relaxačné a wellness balíčky. Výber je tu skutočne veľký – viac ako sto procedúr! Môžete sa nechať rozmaznávať luxusnými masážami, vírivými kúpeľmi s bylinnými prísadami, alebo hoci aj rituálom samotnej kráľovnej Kleopatry. Záleží len od vás, aký dlhý pobyt si doprajete. Perla ponúka procedúry aj pre tých, ktorí sú stále v kolotoči pracovných povinností. Balneo prevádzka je otvorená denne, vrátane víkendov a sviatkov a možno si naplánovať aj ambulantné balíčky. Stačí si ich len telefonicky objednať a dopriať si na hodinku či dve poriadnu relaxáciu.

Odporučiť môžeme napríklad úžasný telový zába Vegetal, ktorý má vynikajúce regeneračné účinky. Cieľom ošetrenia je hlboká hydratácia, regenerácia a tonizácia pokožky. Špeciálne tonikum, ktoré sa v zábale používa, obsahuje výťažky z gaštanov, čím stimuluje obeh miechy, krvný obeh a mikrocirkuláciu. Telové mlieko s vôňou marhúľ a bambuckého masla pokožku hydratuje, vyživuje, posilňuje kolagénové a elastínové vlákna a tým spevňuje pokožku celého tela.

Všetko pod jednou strechou

Do všetkých častí kúpeľného domu Perla je zabezpečený bezbariérový prístup a hostia si tu užívajú pobyt v komfortných dvojposteľových izbách. Zdarma je k dispozícii župan, papuče, wifi pripojenie a televízia priamo na izbe. Relaxovať môžu v kúpeľnom bazéne s teplotou 31°C. Rozprávková krajina kúpeľov láka prevažne na návštevu kolonády, Lednického zámku a ďalších pamiatok blízkeho údolia.

kúpele na dosah ruky

Myslia aj na cyklistov

Lednicko – Valtický areál je obľúbeným cieľom cyklistov. Novinkou je, že Perla ponúka pobytový balíček pre hlavnú sezónu 2020 – Cyklowellness, v ktorom si vychutnáte, okrem iného, masáže, vírivku a obklad na unavené telo. Do konca roku ho možno získať za akčnú cenu.

Konope a cesta ku zdraviu

Perla predstavila minulý mesiac dve nové procedúry – konopnú masáž nôh a konopný perličkový kúpeľ. Liečivé účinky konope sú protizápalové, hojivé a antibakteriáne. Liečivá, masti a tinktúry neobsahujú psychotropné látky THC, ale CBD alebo Kanabidiol, ktorý chráni nervovú sústavu a má významné liečivé účinky v oblasti pohybového aparátu.

Konopný olej chráni hydrolipidový plášť našej pokožky. Udržuje ju vláčnu, hladkú a potláča rôzne ekzematické prejavy, akné a starnutie kože. Uvoľňujúca masáž nôh krémom Dolocrann, alebo konopný kúpeľ s prísadou levandule a kvapkou olivového oleja vo vírivej vani si môžu hostia kúpiť takisto za akčnú cenu do konca roka. Najlepším darčekom je zdravie a vy ho môžete venovať rovnako tak sebe, ako aj svojim blízkym.

Po Vianociach zaslúžený relax

Aj keď majú byť Vianoce sviatkami pokoja, často sme v strese viac, než za celý rok. Lázně Lednice ponúkajú pobytový balíček Povianočný rozprávkový relax, kde si zregenerujete telo i myseľ. Čaká vás riadená degustácia vína v zámockej pivnici, cimbalová hudba, prehliadka zámku a mnoho ďalších kultúrnych zážitkov, doplnených kúpeľom a masážami. Rovnako tak Silvestrovský pobyt v Perle bude nezabudnuteľným zážitkom! Viac informácií nájdete na webových stránkach kúpeľov www.lednicelazne.cz

Lázně Lednice, Lázeňský dům Perla, Břeclavská 700, 691 44 Lednice, tel.: 519 304 811, 724 730 804