Schladming-Dachstein, hory plné zážitkov

Držitelia letnej karty Schladming-Dachstein môžu využiť denne jednu obojsmernú jazdu niektorou z lanoviek v tomto regióne v rámci ponuky karty. Horské stanice lanoviek sú ideálnymi východiskovými bodmi na túry po horských regiónoch. Okrem turistického pôžitku ponúkajú letné zážitkové hory aj množstvo jedinečných atrakcií. Počas tohto leta bude po prvýkrát uvedená 8-miestna gondolová lanovka a 4-sedačková lanovka Quattralpina na vrch Hauser Kaibling. Vďaka atrakciám, ako je E-Trial-Park, Discgolf-Parcour, detský zážitkový chodník, ďalšie ihriská a miesto na hladkanie a kŕmenie oviec, sa v tomto roku ponuka pre rodiny na vrchu Hauser Kaibling veľkoryso rozšírila. Lanovka Hochwurzen je moderná 10-miestna kabínková lanovka, ktorá pasažierov vyváža k najobľúbenejšiemu východiskovému bodu na zážitkovú turistiku – od roku 2019 aj k novo vytvorenému chodníku „Bankerlweg“. Pozdĺž cesty sa tu nachádza množstvo oddychových zón, ktoré vás pozývajú k odpočinku na približne 20 originálnych a neobvyklých lavičkách, sú tu špeciálne lavičky pre zaľúbených či rodiny a lavička na pozorovanie západu slnka.

Cykloponuka rozšírená o Reiteralm a Hauser Kaibling

Trend horskej cyklistiky ostáva v alpskom regióne nezmenený. Horské e-biky naďalej vedú. V regióne Schladming-Dachstein sa ponuka na leto 2019 výrazne rozšírila – najmä o Reiteralm a Hauser Kaibling. Okolo víkendu od 20. do 23. júna 2019 sa bude v stredisku Reiteralm konať otvorenie nových cyklotrás Reiteralm Trails. Bolo vytvorených celkovo 15 kilometrov jednotlivých trás. Rozdeľujú sa na dve modré (ľahké) a dve červené (stredne ťažké) trasy. Okrem toho sú dva staré turistické chodníky zmenené na zdieľané trasy. Výškový rozdiel je 700 metrov. Lanovkou Preunegg Jet sa pohodlne dostanete na začiatok trasy. Už vlani v júli otvorilo najväčšie cyklistické ihrisko v Rakúsku svoje brány spustením ponuky Reiteralm Junior Trails. Na štyroch trasách s rôznou náročnosťou (celková dĺžka: 600 metrov) sa môžu deti a mladí začiatočníci hravo naučiť jazdiť na horskom bicykli alebo zlepšiť svoje zručnosti. Najjednoduchšia trasa je zvlášť vhodná pre deti a dokonca je prispôsobená na odrážadlá. Detské bicykle a ochranný výstroj si je možné zapožičať na mieste a s kartou Schladming-Dachstein Sommercard dostanete na zapožičanie aj zľavu. Fanúšikovia horskej cyklistiky nájdu na vrchu Hauser Kaibling veľa variantov trás. Vždy v nedeľu, pondelok a štvrtok bude počas leta 2019 premávať 8-miestna gondolová lanovka na Hauser Kaibling, ktorá bude bezplatne prepravovať na kopec majiteľov letnej karty Schladming-Dachstein Sommercard a ich horské bicykle. Na trase Gumpentalrunde (14 km, sotva jeden výškový meter), ktorá začína pri horskej stanici, si na svoje prídu aj zážitkoví cyklisti a deti. Trasy Krummholz-Runde (21 km), Aich-Runde (32 km), Kaibling-Runde (36 km) a Fünf-Berge-Runde (61 km) nadchnú milovníkov dlhších cyklochodníkov. Ich dĺžku si však môžete skrátiť gondolovou lanovkou.

Horská gastronómia regiónu Schladming-Dachstein z kuchyne Richarda Raucha

Turisti a priatelia štajerskej kuchyne sa tešia z novej ponuky „Horskej gastronómie z kuchyne Richarda Raucha“: Na vybraných horských pastvinách sa počas leta podáva špeciálne interpretované gurmánske jedlo – špičková ponuka uprostred hôr. Bude to leto kulinárskych špecialít. V dvojnásobnom zmysle. Pretože od júna 2019 si turisti v regióne Schladming-Dachstein môžu pochutnať na prvotriedne ocenenej kuchyni vysoko v horách na rôznych horských pastvinách. 33-ročný hviezdny šéfkuchár Richard Rauch známy z nemeckej televíznej show „Küchenschlacht“ („Kitchen Battle“), pripravuje spolu s chatármi špeciálne horské jedlo. Chatári potom toto jedlo ponúkajú na svojej chate počas celého leta. Richard Rauch je zárukou, že jedlá budú výnimočné a výnimočne dobré, koniec-koncov od roku 2006 je ocenený čiapkou Gault Millau a v roku 2014 bol vyhlásený za šéfkuchára s hodnotením 17 z 20 možných bodov.

Diaľková turistika s 360-stupňovým výhľadom

Stále viac a viac ľudí túži po pokoji a oddychu v horách. Dlhé prechádzky fascinujúcou prírodou túto potrebu uspokojujú. V regióne Schladming-Dachstein čaká na diaľkových turistov ponuka s pridanou hodnotou. Vysokohorský chodník Schladminger Tauern Höhenweg je 45-kilometrová trasa v srdci pohoria Schladminger Tauern. Na piatich denných etapách zažijú turisti radosť z vrcholov aj dych vyrážajúce výhľady, krištáľovo čisté plesá, zurčiace horské potoky a pohostinné, útulné chaty. Balíček k trase Schladminger Tauern Höhenweg s týždňovým pobytom je dostupný od 333,- €. Ako doplnková služba je odnedávna k dispozícii možnosť pozrieť si online celú trasu Schladminger Tauern Höhenweg v podobe 360-stupňovej panorámy. Na stránke https://vonoben.schladming-dachstein.at/sommer môžu používatelia zažiť virtuálnu verziu chodníka.