SPÄŤ
Prebiehajúce

Šesť dekád „Rozkvetlých let“ Flory Olomouc stvárni jej letná etapa

Od: Henrieta Karabova 18.7.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Práve letnou etapou pred šesťdesiatimi rokmi začala éra výstavníctva Flory Olomouc. Aj po toľkých rokoch môžu návštevníci navštevovať medzinárodnú kvetinovú výstavu a záhradnícky veľtrh Flora Olomouc, ktorého tohtoročná letná etapa sa koná 16. – 19. augusta nesie prívlastok „Rozkvetlá léta“. Šesť častí mapujúcich historickú a modernú tvár Flóry v pavilóne A, minimalistická expozícia Svadba v kvetoch v pavilóne E, vyhľadávaná prehliadka „Vyznání růžím“ či Letné záhradnícke trhy v pavilóne G a Smetanových sadoch. Flora Olomouc sa ponesie v mene záplavy nádherných kvetov práve vrcholiaceho leta a zároveň ponúkne prehliadku súčasných výstavníckych i záhradníckych trendov.

Flory Olomouc

V záplave letných kvetov dominujú gladioly, ruže a orchídee

 

„Výstava v pavilóne A má svojou interaktivitou a moderným prístupom k exponátom vtiahnuť návštevníkov do jednotlivých desaťročí Flóry. Návštevník bude mať priestor nielen k rozjímaniu, ale aj k objavovaniu súčasných vystavovateľských trendov a netradične použitých materiálov,“ prezradila o výstave jej garantka Marie Doleželová.

Nápaditá expozícia Svatba v květech ozdobí pavilón E. Tešiť sa môžete na kvetinové slávobrány, slávnostne prestretú tabuľu, noblesné svadobné šaty, dekorované veterány, svadobných dodávateľov a tématický program. Priľahlé miesta výstavných pavilónov a pavilón G zaplnia letné záhradnícke trhy s pestrou ponukou kvetov, rastlinného materiálu, záhradníckych pomôcok a hobby potrieb. Pavilón H sa premení na vedecko-výskumné pracovisko. Nebude chýbať ani premietanie náučných filmov a ukážka práce botanikov v laboratóriách.

Flory Olomouc

Kvetinová výstava v roku 2016 premenila pavilón A na exotickú Malajsiu

 

Pri prechádzke Smetanovými sadmi návštevníkov iste zaujmú novo vysadené záhony pri pavilónoch G a H, ktoré sú z dielne Kristýny Klasovej z Ústavu biotechniky zelene Záhradníckej fakulty Mendelovej univerzity v Brne, poprednej špecialistky v ČR na letničkové záhony. Tie sú ukážkou súčasnej a modernej prezentácie atraktívnych letničkových zmesí.

Oslavovať 60. výročie Flóry môžu návštevníci spoločne s výstaviskom, a to na druhom retrovečeri, ktorý sa uskutoční v piatok 17. augusta od 20:00 hodín. Na prehliadku pavilónu A pri západe slnka naviaže talkshow s osobnosťami spätými s Výstaviskom Flóra a večerný koncert Emila Viklického.

Flory Olomouc

Na Retrovečeri vystúpi významný český klavírista Emil Viklický spolu s Josefom Fečom

 

„Letnou etapou vyvrcholia oslavy 60. výročia Výstaviska Flora Olomouc a naším cieľom je, aby sme jubileum Flory Olomouc oslávili spoločne. Pevne verím, že si návštevníci šesťdesiate výročie užijú a že si nielen z našich výstav odnesú nevšedné a slávnostné zážitky,“ pozýva na výstavu riaditeľ spoločnosti Výstaviska Flora Olomouc, a.s. Jiří Uhlíř.

Flory Olomouc

Obľúbené letné záhradnicke trhy ponúkajú pestrý záhradnícky sortiment

 

Čitateľská súťaž !!!

Odpovedzte na súťažnú otázku a tridsiatich z vás vyžrebujeme a odmeníme elektronickou vstupenkou, ktorú vám doručíme e-mailom na vašu e-mailovú adresu.

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!
 

womangalérie VŠETKY