Viedenské Alpy

Schneeberg: Vládca zimy pre všetkých

„Tak tu stojí Schneeberg, starý a biely. Zo skál koruna, z ľadu brada, ako kráľ nórskych Álp,“ básni  Franz Grillparzer o najvyššom vrchu viedenských Álp a Dolného Rakúska. Tento vznešený kopec možno za dobrej viditeľnosti zazrieť až z Bratislavy. Biele fľaky na jeho končiaroch, ktoré zvestujú, kedy začína, a kedy končí zima, dlho do jari svietia až na Slovensko. Vo svojom širokom horskom objatí ponúka dostatok priestoru pre lyžiarov, snowboardistov, aj pre romantické prechádzky v zasnežených lesoch, ponorenie sa do zimných rozprávok, a pohostinnosť chatiek a hostincov, do ktorých chodievali už v minulosti umelci a básnici. A práve atmosféra z tých dní, tento elegantný flair, je tu priam hmatateľný ešte aj dnes.

Viedenské Alpy

Salamander am Schneeberg

Malá lokalita pri bránach Schneebergu ponúka predovšetkým istotu snehu pre športovcov, upravené trate, ako aj výborné gastronomické zariadenia a prekvapenie pre najmenších hostí. V novom svete pre deti Salamander ich čaká detský raj so zázračným kobercom, skúšobným vlekom, slalomom s rozprávkovými postavami a dopravnými značkami. A samozrejme, detská lyžiarska škola, ktorá sa hravou formou postará o výučbu lyžovania a snowboardovania detí, zatiaľ čo vy si budete užívať zimné dobrodružstvá. V ponuke sú aj zimné lyžiarské túry so sprievodcom.

Viedenské Alpy

Zau[:ber:]g Semmering: Čarovný kopec a stredisko s tradíciou

Viedenské Alpy v Dolnom Rakúsku, majú dlhú tradíciu ako športový región a práve Semmering bol začiatkom 20. storočia jedným z najmodernejších miest Rakúska na zimný aj letný šport. Každoročne sa konajú Charitatívne lyžiarske preteky prominentov.

Pokiaľ pred sledovaním druhých, uprednostňujete zalyžovať si radšej osobne, čaká na vás denne počas celej zimy 7 denných a 6 nočných zjazdoviek. Vyskúšať si môžete aj zábavu na troch kilometroch osvetlenej prírodnej sánkarskej dráhy, ktorá vedie cez zákruty a tunely popri fantastických a rozprávkových postavičkách naspäť do doliny.

Dôležité upozornenie: Nečaká vás žiadne zvýšenie cien v porovnaní s minulým rokom. Keďže lyžovanie je už aj tak pre mnohých ľudí finančne náročným športom, na Semmeringu sa rozhodli ísť inou cestou. Namiesto zvyšovania cien radšej rozšíriť ponuku rôznych aktivít a akcií.

Viedenské Alpy

Mönichkirchen: Domácke a pri tom veľkorysé

Toto lyžiarske stredisko je skvelým tipom pre všetkých, čo majú radi rodinnú atmosféru. Mierne zjazdovky, ale aj čierna pre odvážlivcov a ako ďalšia výhoda: tri lyžiarske školy s príjemnými cenami a rozsiahlym servisom pre rodiny. Vďaka zasnežovaniu je sneh istý od decembra do marca. Bežkári uvítajú  pripojenie na trasu Wechcel Semmering Panorama Loipe. K dispozícii sú aj 2 km sánkarskej dráhy a 5 km upravených zimných ciest určených na prechádzky.

Save