SPÄŤ
Prebiehajúce

Zámok Eckartsau – Zbohom, monarchia. Vitaj, republika!

Od: Henrieta Karabova 13.7.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Príďte si vypočuť našu prehliadku „Cisár bez koruny“ a prezrieť si priestory zámku Eckartsau, kde sa zdržiaval posledný cisársky pár.

1918: Pred presne 100 rokmi opustili cisár Karol a jeho rodina Viedeň ako poslední vládcovia dynastie Habsburgovcov a presťahovali sa do zámku Eckartsau. Tam čakali na svoj ďalší osud.

Zámok Eckartsau

2018: Zažite napínavý príbeh o konci dunajskej monarchie na vlastné oči priamo na mieste, kde sa udial! Ponorte sa v jubilejnom roku 2018 do osláv výročia „100 rokov Rakúskej republiky – 100 rokov od konca monarchie“ – do malého sveta, ktorý má za sebou veľký príbeh. Sledujte posledné hodiny habsburskej monarchie a úsvit nových časov. 

Popri každodenných prehliadkach zámku o 11:00, 14:00 a 16:00, pri ktorých je k dispozícii na papieri slovenský text výkladu (môžete si ho zobrať so sebou), ponúkame počas slovenských štátnych sviatkov v roku 2018 sprevádzanie na tému „cisár bez koruny“ po luxusných priestoroch zámku a cisárskych obytných miestnostiach.

Zámok Eckartsau

 

Mimoriadna výstava „Karl & Zita – V tieni histórie“

Magnetom je určite naša nová, interaktívna mimoriadna výstava, ktorá bola otvorená na konci mája. Tá je zatiaľ sprístupnená iba v nemčine, od roku 2019 si ju však budete môcť pozrieť aj v slovenčine. Výstava ponúka pohľad na časy prevratu a veľkých zmien. Ako dokážu ľudia zvládnuť obdobie, keď je každý krok krokom do neistoty? Osud, ktorý zažíva dokonca aj cisárska rodina presne tak isto, ako vojnou rozvrátení obyvatelia rúcajúcej sa monarchie. Obdobie, o ktorom si musí každý urobiť svoj vlastný obraz, a tak je to aj správne.

Prehliadka zámku: „Cisár bez koruny – kronika jednej rozlúčky“

Podunajská monarchia je zničená! V novembri 1918 opúšťa cisárska rodina Viedeň a usídľuje sa na zámku Eckartsau. Tu čaká plná obáv i nádejí na svoj ďalší osud. Vypočujte si príbeh o posledných dňoch a hodinách Rakúsko-Uhorska, rozprávaný na scéne historického diania.

Zámok Eckartsau – Prehliadka v slovenčine, vždy o 15.00 v nasledujúce dni:

29. August 2018
1. September 2018
15. September 2018
1. November 2018

Zámok Eckartsau – Ceny Vstupné vrátane prehliadky:

Dospelý: € 10,50 (od 15 osôb: € 9,50)
Deti do 18 rokov: € 6,00

Bližšie informácie nájdete na stránke www.SchlossEckartsau.at

Čitateľská súťaž !!!

Odpovedzte na súťažnú otázku a dvoch z vás vyžrebujeme a odmeníme  dvoma vstupenkami pre dve osoby so sprievodcom a prehliadkou zámku v slovenčine. Zároveň si môžete pochutnať na káve s koláčikom v kaviarničke.

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!
 

womangalérie VŠETKY