Päť základných pravidiel úspešných žien: Môžeme sa nimi stať aj my!

Úspechy sa skladajú z maličkostí. Mnohé záleží od toho, ako sa k nim staviame, ale i od toho, ako sa samy nastavíme. Týchto pár maličkostí zvyknú pravidelne robiť úspešné ženy.

úspešných žien

Verte alebo nie, i vďaka nim sa cítia dobre a mnohé dokážu hravo zvládnuť:

1. Začínajú ráno detoxom

Niekto začína ráno kávičkou a cigaretkou, iný mastnými, či sladkými raňajkami. Ak a chceme cítiť dobre, byť zdravá, svieža a plná energie, doprajme si ráno niečo úplne odlišné – detoxikačný nápoj. Pozor, nie sú ním smoothies, husté nápoje plné fruktózy, ale teplá voda s citrónom. Pridať si môžeme aj lyžičku kokosového oleja. Tento nápoje je skvelým detoxikačným elixírom, na ktorý nedajú dopustiť ani mnohé slávne ženy, napríklad Jennifer Aniston. Nápoj treba piť nalačno a raňajkujme až po hodinke.

2. Plán na deň majú vopred premyslený a pripravený

Keď sa ráno zobudíme s tým, že vôbec nevieme, ako bude náš deň vyzerať, riešime všetko chaoticky – ako príde, zvyčajne to tak aj dopadne. Úspešné a šikovné žienky majú vopred pripravený plán, podľa ktorého sa riadia a odškrtávajú si jednu vybavenú úlohu za druhou. Prvoradé je určiť si priority, a tie čo najskôr. Potom budeme pokojnejšie, menej stresované a dobre naladené.

3. Majú svoj fit rituál

Cestou do práce sa zastavia v posilňovni a prekrvia si telo, tým pádom aj mozog. Ten potom omnoho lepšie funguje. Ak máme problém, presvedčiť sa chodiť na siedmu do posilňovne, spojme sa s inými, ktorí už takto robia. Vyzvime kamarátky, kolegov, známych a vytvorme si spolu s nimi pravidelný rituál. Nemusíme cvičiť každé ráno, stačí dva-trikrát do týždňa. Uvidíte však, že sa budete cítiť omnoho lepšie, pevnejšie, krajšie, atraktívnejšie a tiež – úspešnejšie!

4. Zbalia si každý deň do práce zdravé občerstvenie

Svieža zeleninka, ovocie, šaláty obohatené semiačkami, či orechmi skvele osviežia a podporia náš metabolizmus. Mandle sú podobne ako orechy tiež skvelým palivom, dokážu zasýtiť a dodať mozgu nevyhnutnú energiu na ďalšie fungovanie. Pomôžu nám bojovať s únavou, i nasýtiť sa medzi dvoma jedlami.

A ešte jeden moment: úspešné ženy nikdy nevynechávajú jedlá! Prečo? Pretože vedia, že bez nich budú len nervóznejšie, nepokojnejšie a vynechanie jedného jedla môže skončiť nebezpečnou zaťažujúcou „vyžierkou“ chladničky neskoro večer. Malé porcie 5 až 7-krát denne zrýchľujú metabolizmus, a tým pádom aj zabraňujú ukladaniu tukov. Ak budeme telu odopierať výživu, vtedy práve si začne robiť zásoby vo forme tukových vankúšikov ako rezervu na horšie časy.

5. Aspoň raz za deň sa zastavia a meditujú

Ak nechceme zošalieť, ale naopak, fungovať čo najlepšie, je nevyhnuté, aspoň raz za deň si dať úplnú pauzu a vypnúť. Stačí dvadsať minút či polhodinka meditácie, prechádzka po parku, chvíľa, kedy sa budeme sústrediť len na to najzákladnejšie – vnímať vlastné dýchanie a nemáme mozog oddychovať. Nakoniec, je dokázané, že meditácia je veľmi dôležitá nielen pre psychické, ale i pre fyzické zdravie. Čim vo väčšom strese žijeme, tým intenzívnejšie potrebujeme zamerať sa z času na čas do hlbín vlastnej duše, zdroja našej vnútornej múdrosti.