Stres v práci? Pomôže debata s partnerom

O posielaní si textových správ sa hovorí veľa negatívneho. Avšak sú situácie, kedy nám môžu skutočne pomôcť.

Viete, že keď máte stres v práci a ste pod veľkým tlakom pomáha komunikácia s partnerom?

Stres v práci

Stresujúci deň v práci

Vymieňanie si textových správ s partnerom pomáha ženám vyrovnať sa so stresom z práce. A nielen to, podľa nových vedeckých zistení, chatovanie s partnerom o problémoch a tlaku pomáha ženám znížiť krvný tlak. Ak teda sa na nás toho v práci sype naraz priveľa, nájdime si chvíľku a porozprávajme sa so svojim partnerom.

Toto funguje

Tieto debaty by však nemali byť o strese, ktorý prežívame v práci, i keď uľaviť si môžeme aj takýmto spôsobom. Účinnejšie sú však rozhovory o vašich spoločných zážitkoch, očakávaniach, budúcej dovolenke alebo úplne bežné debaty typu, čo je treba nakúpiť alebo čo uvaríme na večeru. Takéto debaty odvedú našu pozornosť od tlaku a pomôžu nám upokojiť sa, s čím súvisia aj fyzické prejavy ako zníženie krvného tlaku a podobne.

Nenechajme sa ničiť

Vieme, že stres je veľmi ničivým faktorom a môže negatívne zasiahnuť našu psychiku i fyzické zdravie. Príjemné správy a podporné slová od partnera prostredníctvom mailu, či sms alebo chatu sú veľmi rýchlym, jednoduchým a dostupným spôsobom, ako zabrániť stresu, aby ničil našu psychiku i zdravie telesné.

Naučme sa správne dýchať

Veľmi dobrým spôsobom, ako rýchlo odbúrať stres, je správne dýchanie. Naučme sa dýchať nie do hrudníka, ale do brucha. A dýchajme pomaly – tak, že výdych je vždy o niečo dlhší ako nádych. Správne dýchanie sa najlepšie nacvičuje v tureckom sebe s vystretým chrbtom. Vyskúšať môžeme aj krátku prechádzku, alebo ak nám to čas dovolí, skvelým spôsobom odbúrania stresu je návšteva posilňovne po práci alebo i v priebehu poludnia.

Ako ukončiť stresujúci deň

Po príchode z práce, kde sme zažili stresujúce udalosti sa rozmaznávajme. Najskôr vyriešme nevyhnutné domáce povinnosti, potom si doprajme príjemný kúpeľ, horúcu sprchu. Zapojme čuchové vnemy – vonné sviečky alebo aromaterapiu, pustime si príjemnú hudbu, prečítajme peknú knihu. Samozrejme, príjemná večera alebo posedenie s partnerom sú najkrajším záverom dňa.

-sz-