SPÄŤ
Zlosované

Prípad „Edita“ alebo ukradnuté šperky

Od: Jana Vančová 11.8.2016
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Prípad pre prokurátora §

– Dám na to krk, že zasa začne tým, aby sme dávali dobrý pozor na každé slovo, – povedal ktosi s dobráckou uštipačnosťou skôr, ako inšpektor Holec predstúpil pred študentov kriminalistiky, aby ich oboznámil s prípadom „Editin budík“.

Inšpektor Holec ani tentoraz nesklamal. Budúcich kriminalistov po tradičnom úvode oboznámil s prípadom a povedal im, že majú zistiť, prečo má podozrenie hraničiace s istotou, že Edita si krádež v jej obchode so šperkami vymyslela.

ukradnuté šperky

Vlastne to ani nebol obchod, ale „garsónka na všetko“. Edita v nej žila aj „podnikala“. Najskôr predávala vlastné telo, a keď po „zazobanej“ tete v Amerike zdedila nejaké doláre aj zlato, dala sa na dráhu obchodníčky.

🔎 Inšpektorovi Holecovi sa to celé zdalo akési čudné, ale nie preto Editu vypočúval. Ráno totiž telefonicky ohlásila na polícii, že ju vykradli. Podľa nej to musel byť niekto, kto sa u nej vyznal. Vzal jej vraj všetko, čo malo nejakú cenu. Pravdaže šperky, zlaté retiazky, smartfón, mobil, kožuch…

– Len túto starú harabizňu mi tu nechal, – ukázala Edita ešte neupravená a rozospatá na veľký „predpotopný“ budík, ktorý práve vo chvíli, keď sa naň obaja pozreli, začal s rachotom samopalu svetu oznamovať, že ešte vždy slúži dobre a je práve o päť minút deväť. Ty by si zobudil hádam aj mŕtveho, pomyslel si inšpektor Holec a budík umlčal.

– Tri noci som nespala, – pokračovala Edita ďalej vo výpovedi. – Robila som inventarizáciu a cez  deň som normálne predávala. Včera podvečer som už bola na smrť unavená, všetko som nechala tak a rozhodla som sa, že si na chvíľu zdriemnem a potom budem prať. Natiahla som si pre istotu budík a polomŕtva, tak ako som bola, oblečená, som si ľahla na gauč. Miesto zdriemnutia som však hneď zaspala a nebyť toho zvonenia ráno niekedy pred ôsmou, asi by som spala doteraz. Telefonoval neznámy muž, vraj či sa Miloš už vrátil. Keď som mu povedala, že ide o omyl, že žiadneho Miloša nepoznám, slušne sa ten muž ospravedlnil, ale ja si myslím, že on bol nočný zlodej a ráno sa chcel len prezvedieť, „čo je nové“. Až potom som zistila, že som bola vykradnutá, a hneď som zavolala na políciu.

Aj keď neupravená, bola Edita v jej veku stále zvodná žena, ktorá zrejme dobre ovládala najstaršie remeslo. Ani v nešťastí, čo ju práve postihlo, nezabudla koketovať s inšpektorom Holecom. Špúliac pery sladkým polohlasom vyjadrila inšpektorovi obdiv nad jeho neľahkou prácou a ani len nezapochybovala, že páchateľa čoskoro dolapí.

🔎Inšpektor Holec nespúšťal ani na chvíľu z Edity oči, pozorne počúval každé jej slovo a keďže mu ako šarmantná žena nebola ľahostajná, snažil sa uveriť, že všetko, čo hovorí, je pravda. V istom momente sa mu však rozjasnilo. Jeho intuícia ho ani tentoraz nesklamala – vedel, že Edita klame.

– Tak, milí kolegovia, aj v tomto prípade sa potvrdilo, že lož má krátke nohy, – obrátil sa inšpektor Holec na nádejných budúcich kriminalistov, ktorí ho celý čas pozorne počúvali. – Viete už, na základe čoho som zistil, že Edita klame?

Už to viete aj vy, čo usvedčilo Editu z klamstva?

Čitateľská súťaž !!!

Odpovedajte na súťažnú otázku a troch z vás, vyžrebujeme a odmeníme balíčkom kozmetiky od spoločnosti AVON.

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!

Výhercovia:

1.Veronika Jakubičková, Malé Ripňany
2.Karolína Zacharová, Komárno
3.Milada Ivanovičová, Naháč

Save

Save

Save

Save

Save

Save

womangalérie VŠETKY