Splnená túžba

Tak ako väčšina mladých žien, aj ja som mala svoje predstavy a sny o tom, čo by som v budúcnosti chcela robiť a najmä o tom, že raz si aj po mňa príde pán Úžasný, alebo princ na bielom koni a bude stelesňovať všetky ideály, o ktorých som tajne snívala. Samozrejme, že muž mojich snov mal byť príťažlivý, urastený, inteligentný, dostatočne ústretový a tolerantný, no a mal by ma bezvýhradne ľúbiť tak, ako ja jeho. Presne s takým mužom som si predstavovala svoj život a raz aj spoločnú rodinu a deti. Alebo že by to bolo tak veľa?

Snívala som o Alanovi, kým Alan sníval o mojej najlepšej kamarátke…!

Ako však čas plynul, postupne som začala zisťovať, že nie je všetko jednoduché, čo na prvý pohľad jednoducho vyzerá. Na podiv, toto moje zistenie sa netýkalo kariéry, ale skôr vzťahov s mužmi. Nie že by som nebola pre nich zaujímavá, ale problém bol v tom, že som mala svoje nároky a predstavy a z tých som nechcela zľaviť. No a keď sa konečne na obzore objavil niekto taký, kto by zodpovedal mojim predstavám, vždy to skončilo úplne ináč, ako by som si bola predstavovala.

Tak napríklad na strednej škole: Vo štvrtom ročníku som prežívala niečo, o čom som si myslela, že je to nádherná študentská láska a že to bude trvať večne. Alan bol takmer taký, akého som si vysnívala vo svojich dievčenských snoch, ale problém bol v tom, že kým ja som snívala o Alanovi a o tom, čo všetko krásne spolu prežijeme, Alan sníval o mojej kamarátke, dúfajúc, že prostredníctvom mňa sa s ňou viac zblíži… Dokonca sa mi neskôr priznal, že kalkuloval s tým, že keď so mnou bude vodiť za ruky, moja kamarátka Viki začne žiarliť a že ju potom ľahšie získa. Táto jeho stratégia síce nezabrala, ale naša láska s Alanom aj tak nemala dlhé trvanie, pretože po maturitách sa na letnej brigáde zoznámil so Soňou a po mesiaci, ktorý tam spolu strávili, sa už vrátili ako zaľúbený pár. Myslela som, že si oči vyplačem – tak veľmi to bolelo. Naplno som sa teda vrhla do štúdia, mysliac si, že tak najlepšie na svoje sklamanie zabudnem.

neverbálne prejavy

Bol pre mňa stelesnením mužskej príťažlivosti

Až tak veľmi sa mi to nedarilo, pretože Alana aj jeho novú lásku Evu som občas stretávala na univerzite, kam obaja chodili, ibaže na inú fakultu. Vždy sme sa však iba úchytkom pozdravili, sklonili sme hlavy a každý išiel svojou cestou. O tom, ako ma takéto stretnutie zakaždým psychicky rozhodilo, radšej ani nebudem hovoriť… A tak som sa vždy naplno pohrúžila do štúdia, aby som Alana dostala z hlavy. Pravda totiž bola taká, že napriek tomu, že ma takto sklamal, stále bol pre mňa stelesnením mužskej príťažlivosti a tajne som snívala o tom, že raz možno pochopí a vráti sa ku mne.

Naše cesty sa rozišli…

Skončili sme vysokú školu, pričom Alan nejaký čas študoval aj v zahraničí, takže som ho dlhší čas nevidela. A prestala som stretávať aj Evu, tak sa mi trochu uľavilo. Nepátrala som po tom, čo je s nimi, napokon po skončení vysokej školy sme sa všetci rozpŕchli kade-tade a začali sme pracovať. Ani ja som nebola výnimkou a keďže som mala skvelé študijné výsledky a výborné odporúčania, podarilo sa mi získať dobré miesto v Prahe. Tam aspoň zabudnem a určite sa aj zoznámim s niekým, s kým budem šťastná, myslela som si a zdôverila som sa s tým aj Mišovi, svojmu kamarátovi z detstva. Zabudla som povedať, že Mišo je súčasne aj starším bratom mojej priateľky Viki. Poznáme sa už celú večnosť a dobre vychádzame. Ako starší brat nám dokonca zvykol radiť, keď sme s Viki riešili naše dievčenské starosti a nevyznali sme sa v chlapcoch. Aj vtedy, keď ma Alan tak veľmi sklamal, Mišo so mnou vysedával a radil mi, ako sa nezblázniť od žiaľu. Verila so mu ako bratovi a zdôverovala som sa mu so svojimi radosťami i trápeniami. Keď som išla za prácou do Prahy, vedela som, že taký kamarát ako Mišo mi v Prahe bude chýbať…

Tej noci sme sa po prvý raz milovali

A potom to prišlo: Pozvánka na stretnutie so spolužiakmi zo strednej školy. Na jednej strane som sa potešila, že zase pôjdem na nejaký čas domov a uvidím svojich blízkych doma, i zo školy, ale súčasne som sa bála stretnutia s Alanom, čo to so mnou zase urobí. Aj urobilo! Alan bol ako vymenený a mal oči iba pre mňa.  Nehovorím, že mi to nelichotilo. Vlastne sa mi venoval a kurizoval mi takmer od prvej chvíle, ako sme sa stretli. Pár pohárikov vína, nostalgické spomienky a tanec po polnoci v tesnom objatí urobili svoje… A keď mi roztúženým a chrapľavým hlasom pri tanci zašepkal do uška, ako veľmi ma chce, akú urobil chybu, že ma má stále rád a že ma jednoducho musí mať, lebo práve ja som láska jeho života, zakrútila sa mi z toho všetkého hlava a neodolala som tomu pokušeniu.  A tak sa stalo, že sme sa tej noci na hoteli po prvý raz milovali – na strednej škole sme to totiž nestihli… Bol nežný i vášnivý súčasne a ja som sa v jeho objatí úplne rozplynula šťastím i vzrušením. Bolo to presne také, ako som si kedysi vysnívala. Až na to, že keď som sa ráno ešte túlila v jeho objatí, zazvonil mu mobil a ako sa neskôr ukázalo, volala mu Eva – z nemocnice. Ležala tam kvôli rizikovému tehotenstvu a on mi o tom vôbec nič nepovedal. Ani o tom, že pred dvoma mesiacmi mali v zahraničí, kde pracoval, malú svadbu. Vraj som sa nepýtala…

Takmer som sa zosypala – bolo to ešte horšie ako na strednej škole. Opäť ma zradil a opäť to bolelo.

Ranný sex

Každého muža som porovnávala s Alanom

Už mu nikdy neuverím a nikdy viac ho nechcem vidieť, – zastrájala som sa pred Mišom a pred Viki, keď som sa celá nešťastná utápala v slzách.

  • A si si tým istá? – opýtal sa ma vtedy Mišo. A mal pravdu: Napriek tomu, že som vtedy celá uplakaná a sklamaná vybehla z hotelovej izby, kde sme sa ešte pár hodín predtým s Alanom milovali, nechala som sa zvonu presvedčiť a ešte raz som sa s ním po pár týždňoch stretla. A takmer som mu znovu uverila a naletela, že najväčšou láskou jeho života som ja. S Evou vraj síce čaká dieťa, ale miluje mňa… Takmer som mu uverila a veľa nechýbalo, aby som svoju chybu znovu zopakovala…

Mala by som naňho zabudnúť a úplne ho dostať von z hlavy, – povedala som si, keď mi pravidelne začal vyvolávať a dávať mi návrhy, ktorým som najprv ťažko odolávala a následne som sa zase trápila. Boli to ťažké roky – vedela som, že táto cesta nikam nevedie, ale nemohla som si pomôcť. Každého muža, s ktorým som sa zoznámila, som porovnávala s Alanom a žiaden sa mu nevyrovnal. Nevedela, alebo nechcela som na neho zabudnúť. Párkrát som aj skúšala zoznámenie cez internet, mala som viacero krátkych známostí, ale vždy ma čakalo len ďalšie sklamanie: Nikdy to nebolo to, čo som hľadala a vždy tam bolo nejaké „ale“. Vo svojom vnútri som cítila, že hľadám niečo, čo sa asi nájsť nedá a súčasne aj to, že šťastná budem, až potom, keď to predsa len nájdem.

Potrebovala som sa nadýchnuť a upokojiť svoju myseľ

Pomaly som sa začala vyrovnávať s tým, že muža svojich snov už asi nikdy nestretnem, ale  stále som sa o to neprestávala usilovať.

Cítila som, že potrebujem milovať a súčasne byť milovaná, ale že by to malo byť niečo úplne iné ako doposiaľ. Jednoducho, potrebovala som sa znovu nadýchnuť, nabrať novú energiu,  venovať sa niečomu inému ako doposiaľ a najmä upokojiť svoju myseľ a ujasniť si mnohé veci vo svojom živote. Možno aj to bol jeden z dôvodov, prečo som sa začala zaujímať aj o niektoré alternatívne metódy, a tak som sa jedného dňa zoznámila aj s jednou pani, ktorá mi porozprávala zaujímavé veci o Bachovej kvetovej terapii. Dokonca som sa zúčastnila aj prednášky na túto tému a následne som si dohodla sedenie, kde som konečne mala čas a priestor pohovoriť si o tom, čo ma trápi a svoj problém pomenovať: Túžila som po láske a skúsila som všetko možné i nemožné, aby som ju stretla. Namiesto toho však vždy prišlo sklamanie a ja som z toho už bola nešťastná a vyčerpaná. Prestávala som veriť, že sa to niekedy zmení…

V mojom živote sa začali diať zmeny…

Keď som odišla zo sedenia u poradkyne, s údivom som zistila, ako veľmi sa mi uľavilo, že som sa mohla o svojom probléme vyrozprávať a zdôveriť sa s tým, čo ma trápilo, niekomu nestrannému. A keďže na mňa toto stretnutie urobilo dobrý dojem, nechala som si poradiť, aké Bachove kvetové esencie sú pre mňa vhodné, aby som sa cítila v pohode a znovu sa zorientovala vo svojom živote. Neviem, či mi viac pomohlo to, že som sa mohla vyrozprávať u poradkyne, alebo kvapky, ktoré mi poradila, alebo oboje súčasne, ale pravda je taká, že v mojom živote sa začali diať zmeny. Najprv malé a nenápadné, a neskôr aj veľké a radikálne.

Ale čo je dôležité, prestala som sa stretávať  aj s Alanom a už vôbec som nebola zvedavá na jeho výmysly, ktorými sa ma snažil opantávať. A vykašľala som sa aj na internetovú zoznamku a popri práci, ktorá mi pomaly, ale iste začala zaberať väčšinu času, som konečne začala žiť aj inými vecami. Častejšie než predtým som si našla čas na priateľov a zábavu a zrazu som si uvedomila, že ma to aj častejšie než predtým začalo ťahať z Prahy domov, na Slovensko.

Mala som ho tak blízko seba, a napriek tomu som ho nevidela!

Mimochodom, okrem toho, že tam mám rodičov a súrodencov, už zopár mesiacov tam na mňa čaká aj muž mojich snov, ktorého som po celé roky mala tak blízko seba, a napriek tomu som ho nevidela… Určite aj preto, že som sa najprv na dlhé roky upriamila na Alana a potom som zase zutekala ďaleko, aby som ho nestretávala. Aby som naňho zabudla, porobila som kopu hlúpostí a potom som si boľavé srdiečko liečila u Miša. Tak veľmi som bola zahľadená do svojich problémov, že som si ani neuvedomila, aký je Mišo príťažlivý. Ešte šťastie, že mi to niekoľkokrát pripomenul, a to veľmi príjemným a vzrušujúcim spôsobom. Napríklad vtedy, keď som prijala jeho pozvanie do divadla a potom na drink k nemu domov. A potom som zistila, že vie byť aj vášnivý milenec – presne taký, po akom som vždy túžila, ale vtedy som ešte netušila, že je tak blízko…

Laura

Poradňa

Bachove kvetové esencie  nám môžu veľmi účinne pomôcť v najrôznejších situáciách, ktoré život prináša. Práve vďaka nim často získame potrebný odstup či nadhľad, začneme veci vnímať trochu ináč, získame novú silu a energiu a náš život sa môže  zrazu príjemne zmeniť. A o tom svedčí aj príbeh Laury.

Aké Bachove kvetové esencie by ste odporúčali užívať v tomto prípade?

Radí Mgr. Zuzana Sommer

V tomto prípade by som odporúčala užívať tieto tri Bachove kvetové esencie:

Agrimony
 

Nevidí realitu životných situácií, vrhá sa do vzťahu s Alanom na základe vysnenej predstavy, ktorá jej bráni vidieť jasnú realitu celej situácie. Táto esencia je práve vhodná i vo vzťahoch, kde konečne potrebujeme poodhaliť realitu a pravdu danej situácie a nedívať sa len cez ružové okuliare. Vidieť aj seba aj toho druhého vo vzťahu naozaj reálne a bez prikrášľovania a vyhnúť sa tak zbytočnému sklamaniu.

Občas odhalnie može bolieť, može však priniesť úľavu a ochrániť ešte pred väčšími “búrkami”, ktoré ružové okuliare prinášajú. 😛 Zároveň Agrimony je esenciou výbornou na všetky typy závislostíl a tu je závislosť na Alanovi naozaj riadne silná!

Zimolez kozí list

Honeysuckle

Pomáha vymaniť sa z minulosti, neporovnávať všetky ďalšie vzťahy s ALanom, je to neustály únik do minulosti., Esencia pomáha prijať minulosť ako skvelú skúsenosť, ale nevracať sa už do nej, či už slovne, činmi, myšlienkami. Poučiť sa z tejto skúsenosti a prijať ju ako súčasť svojho vývoja. Pomáha skutočne sa od minulosti odpútať a tým uvoľniť aj myseľ a všetko, čo bolo s danou minulou situáciou spojené a žiť  teraz a tu!!! To je dôležitý moment!

Gentian
Gentian
 

Výborná esencia, ktorá pomáha pri strate dôvery, keď človek začne všetko vidieť cez čierne okuliare, všade vidí len neúspech a nenaplnenie vlastnej túžby, prianí (v tomto prípade túžba byť milovaná a nájsť skutočný vzťah). Týmto pesimizmom, až vnútorným sklamaním, strácajú títo ľudia mnoho šancí, dokonca ich ani nevidia, ani keby ich mali priamo pred sebou. Táto esencia navracia znovu nádej, vieru vo vlastné sily, v život, ktorý sa o nás tiež vie postarať.Mottom tejto esencie je “nikdy sa nevzdávaj” Prináša dôveru v hlbší zmysel života.

www.bachovaterapie.cz

Čitateľská súťaž !!!

Odpovedzte na súťažnú otázku a troch z vás vyžrebujeme a odmeníme balíčkom Bachových kvetových esencií.

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!

Výhercovia:

  1. Marika Danajová
  2. Tatiana Gombová
  3. Marek Starec