Veľkonočné prekvapenie

Veľkonočné obdobie a jeho tradície so šibačkou a oblievačkou je na rôzne humorné situácie ako stvorené. Inak to nebolo ani v našej rodine, kde sa pred Veľkou nocou už tradične maľovali vajíčka, vypekalo a vyváralo sa, no a samozrejme, chystala sa výslužka pre šibačov. A veruže ich chodilo ku nám hojne! Horšie už bolo to, že nás nijako nešetrili a domácnosť sa po zásahu rozbujačených mladých mužov menila na hotovú spúšť.

Nehovoriac o tom, že už od skorého rána všade bola porozlievaná voda. Polievalo sa totiž nielen vonku v záhrade, kde ma, mimochodom, šibači a oblievači pravidelne naháňali a polievali hadicou s ľadovou vodou, ale nešetrili nás ani vnútri, takže mokrá bola podlaha, aj koberce. Ich vynaliezavosť nepoznala konca-kraja a čo bolo horšie, každým rokom chodili čoraz skôr ráno.

Oblievači mali komplicov v našom vlastnom dome!

Chceli nás totiž zastihnúť v posteli a vidieť v nočných košieľkach, čo zrejme bolo pre fantáziu nielen dospievajúcich mládencov a adolescentov, ale aj pre vyššie vekové ročníky našich oblievačov, viac než vzrušujúce. Jeden rok k nám prišli dokonca ráno o piatej a postriekali nás v posteli sifónovými fľašami, ktoré mali doplna naplnené ľadovou sódou!!! Otrasné prebudenie! A viete, kto ich pustil dnu? Potajomky sa dohodli s otcom a so starou mamou, že niekto z nich ich vpustí do domu! Tak to už bol vrchol – oblievači mali komplicov v našom vlastnom dome!

Dohodli sme sa teda s mamou, že toho roku to bude úplne ináč a že sa v posteli už oblievať nenecháme. Bolo mi to nepríjemné už aj z toho dôvodu, že odvážny oblievač, ktorý si trúfal oblievať ma v posteli, bol môj spolužiak so svojím otcom, ktorý bol zase kamarát môjho otca. Pomyslenie, že by sa so spolužiakmi v našej škole bavil o tom, aké to bolo, keď ma prichytil v kratučkej nočnej košieľke a ako som tam potom pobehovala celá premočená, mi nerobilo dobre na nervy… 😉 Neskoro v noci sme sa teda zamkli  s maminou do obývačky a starej mame sme povedali, že sa ideme zabarikádovať do spálne, lebo tam sa za nami hádam oblievači neodvážia. Bolo to však cielené klamstvo, aby sme šibačov dobehli.

Nedočkavo takmer vyvalili dvere…

V skutočnosti bol v spálni do paplóna  zababušený otec, ktorý bol práve cez Veľkú noc akýsi prechladnutý a o veľkonočné tradície teda zjavne nejavil žiaden záujem. Na rozdiel od neho, stará mama už pred piatou hodinou rannou nedočkavo vyzerala šibačov, aby ich mohla nebadane vpustiť dnu a schuti sa pobaviť na rannom oblievacom cirkuse. A skutočne, o piatej sa dočkala. So sifónovými fľašami a obrovským hrubým a asi meter a pol dlhým korbáčom ku nám onoho pamätného rána napochodovali hneď štyria oblievači – kamarát môjho otca so svojím synom – mojím spolužiakom a ešte ďalší dvaja spolužiaci. Vyzbrojení sifónovými fľašami  a v bujarej nálade vybehli hore schodmi, ktoré viedli do spálne – ako ich nainštruovala stará mama. Nedočkavo takmer vyvalili dvere a s hurónskym revom strhli z postele prikrývku, tešiac sa, že uvidia mňa a mamu, ako sa snažíme skryť pred nápormi vody… Boli v takom ošiali, že si ani nestihli uvedomiť, že pod paplónom neleží ich spolužiačka, ani jej mamina v tenkej nočnej košieľke, ale urastený chlap v teplej pyžame.

Otec bol celý premočený a v spálni bola hotová potopa!

Chudák otec – ten to teda poriadne schytal! Nechápavo vyskočil na rovné nohy a nevedel sa vynačudovať, prečo v našej spálni odušu revú traja dorastenci a s nimi aj jeho kamarát! A už vôbec nevedel v tej chvíli pochopiť, prečo naňho všetci striekajú ľadovú vodu zo sifónových fliaš a prečo sa správajú ako zmyslov zbavení. Veru, bolo to veľmi nepríjemné prebudenie. Než však obidve strany pochopili, že došlo k fatálnemu omylu, vystriekali takmer všetku vodu zo sifónových fliaš, otec bol celý premočený a v spálni bola hotová potopa!!! Zatiaľ čo roztatáreným oblievačiom začali pomaly chladnúť horúce hlavy, otcov kamarát sa ospravedlňoval otcovi a my s mamou sme sa chichúňali v obývačke. Samozrejme, že sme oblievačov aj dobre pohostili, otca osušili a upokojili a nakoniec sme sa na všetkom aj dobre pobavili. Napokon, bavíme sa na tom dodnes. Táto kuriózna oblievačka mala však aj pozitívny dosah: Odvtedy môj ocko už so šibačmi nespolupracoval a zásadne ich nepúšťal dnu tak skoro ráno. Na vlastnej koži totiž pocítil, aké je to nepríjemné…! 😛

Pozor čitateľská súťaž!

Stačí odpovedať na súťažnú otázku:


Traja šťastlivci získajú vôňu pre mužov Tabac Original Craftsman.

Tabac Original Craftsman

Vôňa pre mužov, ktorí majú veci pevne vo svojich rukách

Občas to jednoducho musíte vziať do vlastných rúk! Taká je duša aromatickej kreácie Tabac Original Craftsman, ktorá vyžaruje odhodlanie, zanietenosť a entuziazmus. Vytvorené pre odhodlaných mužov, ktorí sa bez váhania spoliehajú sami na seba. Pre tých, ktorí si nonšalantne vyhrnú rukávy, keď čelia výzve, a radšej veci vezmú do vlastných rúk, než by to mali nechať na druhých. Pre tých, ktorí pre svojich milovaných urobia čokoľvek, no s rovnakým nadšením sa venujú svojim vlastným záujmom. Novinka vzdáva hold obľúbenej vôni Tabac Original, ktorá reprezentuje nezameniteľnú mužnosť už 60 rokov. Zastrešujúca značka Tabac uvedie v polovici júla 2019 s Tabac Original Craftsman na trh sviežu alternatívu tradičnej vône – oživenú pulzujúcou a energickou kombináciou vôní.

Ukáž svoju kvalitu!

Dynamická sviežosť pre pravého muža: to robí vôňu Tabac Original Craftsman takou jedinečnou. Koncept je inšpirovaný trendom remeselnej zručnosti, ktorá vsádza na kvalitu, odolnosť a tradičné spracovanie. Podobne sa aj Tabac Original Craftsman spolieha na dlhú tradíciu, pretože tradičná vôňa Tabac Original kombinuje mužnosť a konvenčnú eleganciu vône už od 50. rokov minulého storočia. So svojou expresivitou a voňavými tónmi, ktoré sú svieže a ostré zároveň, prináša Tabac Original Craftsman moderný, usadlý výraz do pánskej vône a dodáva výstižné stanovisko vône do portfólia značky Tabac.

Sviežo ostrá

Nadčasová, výrazne aromatická pánska vôňa, ktorá vzbudzuje pozornosť na začiatku a prechádza do pulzujúcej kombinácie citrusových a korenistých tónov, vyžaruje teplo a modernosť vďaka fazuli tonka a na záver sa ponára do základu dreva a kože. Jednotlivé zložky vône naznačujú, že Tabac Original Craftsman v sebe skrýva tradičnú sviežosť: sladký, no zároveň ostrý záblesk grepu, energickú vôňu bergamotu a vzácny gerániový olej známy svojím povzbudzujúcim účinkom. Celková interakcia všetkých voňavých odtieňov dodáva vôni Tabac Original Craftsman jej charakteristickú energickú sviežosť.

Hlava grep, bergamot, piepor čiernySrdce levanduľa, gerániový olej, fazuľa tonkaZáklad

Výrazný dizajn obalu

Dizajn vône Tabac Original Craftsman zostal verný tradícii, ale v novom šate. Dominantný flakón v tvare amfory – inšpirovaný tradičným flakónom Tabac Original – teraz obzvlášť dobre padne do ruky: matný, drsný povrch a textúrovaný uzáver v tvare diamantu sú presne to pravé pre muža, ktorý má rád veci vo svojich rukách! Jednoduché písmo čiernej a červenej farby je v ostrom kontraste so sivou farbou flakónu. Moderný kolorit je prítomný aj v dizajne skladacej škatule, ktorá sa prezentuje v rôznych tónoch sivej a vyzdvihuje dynamický a silný charakter vône Tabac Original Craftsman.