Káva nakopne aj váš partnerský život

Počuli ste už o tom, že káva dokáže zvýšiť počet sexuálnych zážitkov? Je vraj nielen skvelým afrodiziakom pre obe pohlavia, ale aj dobrou zámienkou na prvé rande. Sexuológovia potvrdzujú, že kávičkári majú v živote omnoho viac sexu ako tí, čo trávia chvíle pri čaji. Káva jednoducho nakopne váš partnerský život.

váš partnerský život

Dôvod stretnúť sa

Lahodný čierny mok môže sprevádzať zaľúbencov od prvého nevinného rande až po vášnivý sex. Pozvanie na kávu je ideálnou zámienkou pre prvú schôdzku. „Rituál spoločnej konzumácie kávy jednoznačne prispieva k zbližovaniu muža a ženy. Nakopne váš partnerský život. Pozvanie na kávu môže dokonca v niektorých prípadoch predstavovať erotickú výzvu,“ dáva do pozornosti známy český sexuológ Radim Uzel.

Kávičkári sa milujú častejšie

váš partnerský život

Káva však neplní len spoločenskú úlohu predohry, ale môže byť skutočným afrodiziakom, ktoré oživí vašu spálňu. Káva má výrazný psychostimulačný účinok. To znamená, že zlepšuje našu telesnú aj duševnú výkonnosť, výdrž a fantáziu“, hovorí MUDr. Peter Minárik,  a dodáva „Ideálne je vypiť šálku kávy 30 minút pred akoukoľvek fyzickou aktivitou. Človek vďaka tomu maximálne využije pozitívny vplyv kávy na centrálny nervový systém.“

Tajomné účinky

Minárikové slová potvrdzujú aj medzinárodné výskumy. Americkí vedci Michael a Ellen Albertsonovci z USA prišli na to, že milovníci kávy majú sex omnoho častejšie, ako konzumenti iných nápojov. Sexuálne fantázie však neprebúdza kofeín, ale zmes látok obsiahnutých v kávových zrnách a ich afrodiziakálny účinok. Rovnako ako čokoláda, aj káva stimuluje chuť k sexu a navodzuje erotickú atmosféru. Nakopne váš partnerský život.

No zatiaľ čo na mužov pôsobí káva najmä po fyzickej stránke (niektorí vedci hovoria o pozitívnom vplyve kofeínu na mužskú plodnosť, kvalitu a pohyb spermií), ženy vďaka nej objavujú skryté fantázie. Podľa štúdie austrálskych a amerických vedcov väčšina žien po konzumácii kávy uvádzala pocit vzrušenia a navodzovania sexuálnych asociácií.

Všetko s mierou

Ako vo všetkom, ani s kávou to netreba preháňať. Viac vypitej kávy, neznamená väčší sexuálny zážitok. Podľa odborníkov z Inštitútu kávy by celkové množstvo vypitej kávy nemalo prekročiť dennú odporúčanú dávku, ktorá u “priemerného” človeka predstavuje štyri bežne dávkované šálky (300 mg kofeínu / deň). „Tolerancia ľudí na kávu a kofeín je však značne individuálna a mnohí ľudia znesú aj viac šálok kávy, napr. 5 – 6 za deň. Naopak citlivejším konzumentom budú stačiť aj 2 – 3 šálky kávy za deň. Každý by si mal vyskúšať účinky kávy sám na sebe a stanoviť si tak svoj ideálny rytmus v konzumácii kávy, ” hovorí doktor Minárik.

Káva chráni naše zdravie

Pravidelná konzumácia kávy okrem prebúdzania sexuálnych fantázií môže mať  aj pozitívny vplyv na naše zdravie. Rozsiahle klinické a vedecké štúdie potvrdzujú, že pravidelná konzumácia kávy znižuje riziko cukrovky 2. typu, má protinádorové účinky a pomáha pri prevencii Alzheimerovej choroby. Káva navyše obsahuje viac ako 200 zdraviu prospešných látok s antioxidačnou aktivitou. ” Až 70 percent denne prijatých antioxidantov môžu tvoriť práve antioxidanty konzumované v káve“, vysvetľuje na záver doktor Minárik.

váš partnerský život

Milovníci instantnej kávy majú fantáziu, tí čo kávu nepijú, sú vraj nedospelí

Akú kávu váš partner/partnerka pije, taký je milenec. Zostavené podľa amerických psychológov  Judi Jamesovej a Jamesa Moora v knihe „The You Code“

☕ Čierna káva bez ničoho: Sú to minimalisti, ktorí tak ako pri káve, ani v živote nepotrebujú ozdoby a ku všetkému pristupujú priamočiaro. Sú to vďační a spoľahliví partneri, avšak zložité osobnosti.

☕  Presso s mliekom: Ľudia obľubujúci espresso majú tendenciu šéfovať a dominovať. Týka sa to aj spálne. Prekvapia vás suverenitou a skúsenosťami. Noc s nimi môže byť neuveriteľne vzrušujúca, avšak vernosť od nich nečakajte.

☕ Instantná káva: Milovníci instantnej kávy majú radi život, smiech a zábavu. Ako v živote, aj v sexe sú uvoľnení a plní fantázie.

☕ Cappuccino: Podobne ako kávu, aj sex si vedia dokonale vychutnávať a užívať. Sú zmyselní. Potrebujú partnera, ktorý ma iskru. Nenápaditý partner ich začne veľmi rýchlo nudiť.

☕ Bez kávy: Vraj kto má hrôzu z kávy, bojí sa aj života a je ešte nezrelým dieťaťom.

Náš tip:

Austrálsky klenot pre dokonalý taliansky zážitok

Ak ste milovníkom nenapodobiteľného talianskeho espressa, austrálske prístroje vás nesklamú.  Espresso prístroje Sage sú synonymom profesionálnej prípravy kávy v domácom prostredí. Na prvý pohľad zaujmú prepracovaným dizajnom, odzrkadľujúcim dlhoročný kvalitatívny vývoj. Káva z týchto kávovarov sa môže hrdo porovnávať s produktmi špičkových kaviarenských espresso prístrojov.

Kávoví fajnšmekri nedajú dopustiť na tradičné pákové kávovary, kde pitie kávy začína už rituálom jej prípravy, pri ktorom sa káva zomelie, natlačí do sitka a až potom sa stlačí gombík na jej samotnú prípravu.  Pre tých milovníkov lahodného čierneho nápoja, ktorí si na túto fázu nepotrpia, ale nechcú sa vzdať nenapodobiteľnej chuti kávy z pákového espressa, je riešením nová generácia plnoautomatických pákových espresso kávovarov.  Týmto kávovarom stačí výberom z displeja zadať kávu, na akú máte práve chuť a oni už kávu pomelú, nadávkujú a pripravia podľa vášho výberu. Automatické pákové espresso s mlynčekom The Oracle Touch™ Sage SES 990BTR je ako barista vo vašej obľúbenej kaviarni, ktorý len čo vstúpite, začne chystať tú vašu kávičku. Na veľkom displeji si nielen pohodlne vyberiete espresso, long black, latte, flat white, cappucino, ale môžete si uložiť až 8 nastavení vašej obľúbenej kávy pod vašim menom.

Po namletí kávy ostrými kovovými kameňmi ju kávovar utlačí do sitka a sparí nízkotlakovou preinfúziou. Káva v sitku tak navlhne, napučí a následne počas extrakcie pri konštantnom tlaku 9 barov odovzdá horúcej vode s kontrolovanou teplotou to najlepšie zo seba. Maximálny tlak v priebehu celej extrakcie zabraňuje spáleniu kávy vo filtri a jej horkej chuti.
Profesionálne espresso Sage SES 990 BTR má dva samostatné ohrievače, takže dokáže naraz pripravovať espresso a napeňovať mlieko bez kolísania teploty vody a pary. Výsledkom prípravy kávy za takýchto podmienok je nápoj excelentnej chuti s hustou a pritom jemnou cremou. A to je presne to, čo od dobrého kávovaru očakávate. www.sagesk.sk