Ríbezľové víno z Padaroviec je dobrý výber

Popularita kvalitných ovocných vín na Slovensku rastie a ich produkcia priťahuje podnikateľov, ktorí chcú mať vlastné vinárstvo. Rodinné vinárstvo Pádár oživilo tradíciu vinárstva v Padarovciach a špecializuje sa na výrobu prémiových ríbezľových vín. Používa výlučne vlastnú surovinu, bobule ríbezlí zbiera v najlepšom období, keď sú dostatočne dozreté a dohliada na čistotu zberu bez zvyškov lístkov, konárikov či iných prímesí. Pádár má tak pod kontrolou všetko, čo je pre kvalitu vína kľúčové.

Ríbezľové víno z Padaroviec

Ako si najlepšie vychutnať ríbezľové vína?

Ideálna teplota pre podávanie ríbezľových vín je 10 – 14 °C, vtedy sa prejaví plná chuť a vôňa. Ak ste milovníkmi  rafinovaných suchších vín, siahnite po štandardnom rade Pádár bez označenia alebo Exclusive, ktoré má jemne trpkastú a plne zamatovú chuť.

V zimnom sychravom počasí dobre padne zohrievané víno. Na to je vhodné polosladké víno Pádár a rad Premium, ktorý môžete zohriať na 60°C, a získať tak ideálny horúci nápoj.

Ríbezľové vína sa veľmi dobre hodia ku kačacine, husacine, divine alebo dezertu. Výborným spestrením sú aj pre váš vianočný stôl.

Vedeli ste, že ríbezľové vína sú bohatým zdrojom železa?

Čierne ríbezle patria medzi významné rastlinné antioxidanty, obsahujú dôležité vitamíny i minerály. Tie sa zachovávajú aj vo víne, ktoré sa z nich vyrába. Pádár si dal obsah vitamínov a stopových prvkov vo svojich vínach potvrdiť od odborníkov z univerzity a akreditovaného laboratória.

Pre zaujímavosť, v litri sa suchšieho vína Pádár sa nachádza 2,9 miligramov železa, 0,6 miligramov selénu a 33 miligramov vitamínu C. Sladšie víno Pádár obsahuje 2,7 miligramov železa, 0,5 miligramov selénu a 26,5 miligramov vitamínu C.

Rozmýšľate nad vhodným darčekom?

Fľašou kvalitného ríbezľového vína určite potešíte. Ríbezľové víno obľubujú dámy, ale čoraz viac priaznivcov má aj medzi pánmi. Ich konzumácia sa stáva trendom.

Vína Pádár môžete kúpiť v sieti reťazcov Terno, Metro alebo v e-shope na stránke www.padar.sk v ponuke vín.