Trpíte zmenami počasia?

Dnes je teplo, zajtra zima, raz svieti slniečko a inokedy prší celý deň. Asi tretina populácie na celom svete týmito prudkými zmenami počasia trpí. Na výkyvy sú citlivejšie ženy a starší, alebo chorí ľudia. Keď prší, sme otrávení, najmä ak ide o víkend. V letných sparných dňoch sme zasa pomalí ako slimáci.

Prieskumy dokonca tvrdia, že za horúceho letného počasia sa stáva viac dopravných nehôd, pretože vodiči majú následkom tepla spomalené reakcie.

Trpíte zmenami počasia
https://www.shutterstock.com

Ak fúka vietor z juhu, mnohí z nás sa sťažujú na bolesti hlavy, a keď sa blíži teplý front, nemôžeme spať. Tlaková níž a daždivé počasie je dôsledkom zdravotných a psychických problémov. Bolesti pri srdci, pocit úzkosti, depresie, podráždenosť, alebo únava – to všetko môžeme pripísať na účet práve takémuto počasiu.

Ak je sychravo, nemôžeme spať, bolí nás hlava a cítime sa pod psa. Vinníkom v tomto prípade býva vlhké a chladné počasie. Hmla a smog sú postrachom všetkých ľudí, ktorí majú problémy s dýchaním. Najčastejším problémom je kašeľ, ktorým sa organizmus snaží vyčistiť dýchacie cesty. Poruchami spánku trpíme pri príchode teplého frontu. Organizmus je rozladený, celú noc preležíme ako na ihlách a ráno máme pocit, akoby sme vôbec nespali. Aj keď to tak nevyzerá, počasie za naše zdravotné problémy nemôže, len odhalí naše slabé miesta, ktoré sa v našom organizme nachádzajú.

A čo môže rýchlo pomôcť, ak trpíte zmenami počasia ?

Na bolesti pri srdci pomôžu studené obklady na ruky. Tiež môžete na polhodinu namočiť ruky po lakte do studenej vody.

Trpíte zmenami počasia
https://www.shutterstock.com

Pri depresiách vám prospeje po prebudení studená sprcha, ktorá vám stabilizuje nervový systém.

Únavu a celkové ochabnutie organizmu môžete zahnať rannou masážou. Poslúži vám k tomu froté uterák, ktorým masírujte pomaly smerom od srdca nohy, ruky, brucho, hrudník a chrbát. Počas dňa si dajte šálku kávy a doprajte si vitamíny hlavne A, B, C, E, ktoré doplníte minerálmi (magnézium, zinok).

Vinníkom v prípade nespavosti býva vlhké a chladné počasie. Pokiaľ sú bolesti hlavy únosné, vyhnite sa liekom, zaťažujú pečeň a ľadviny. Často postačí krátky, päťminútový kúpeľ nôh v teplej vode.

Pri migréne nám môžu uľaviť homeopatiká, alebo prikladanie obkladov na hlavu.

Súčasťou liečby pri problémoch s dýchaním a kašľom by malo byť obmedzenie fajčenia a dostatok tekutín. Pomôcť si môžeme aj prípravkami, ktoré obsahujú mentol, aníz a fenikel.

Pri poruchách spánku pomôže cvičenie jogy – postoj bociana. Funguje aj čľapkanie v studenej vode. Z liekov sú vhodné rôzne rastlinné, upokojujúce prípravky (napr. extrakty z chmeľu).

Chceme upozorniť, že v prípade vážnejších príznakov, alebo pri pretrvávajúcich problémoch je najlepšie navštíviť vášho lekára, pretože za zdanlivými maličkosťami sa môžu skrývať aj počiatočné príznaky vážnejších chorôb a porúch.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach